1 EKİM TERAZİ BURCUNDA YENİAY

http://blog.milliyet.com.tr/1-ekim-terazi-burcunda-yeniay/Blog/?BlogNo=541352

Genel anlamıyla Terazi yeniayı
1 Ekim 2016 günü saat 03:12 de Terazi burcunun 08°15′ derecesinde bir yeniay meydana gelecek. Hedeflerimizi hayata geçirmek, geçmiş olanlarınsa daha iyileşmeleri adına kararlı bir şekilde harekete geçeceğimiz, inisiyatif , risk alacağımız ve bunun için de bol ile iletişim kurarken, anlatmaya, anlamaya, anlamlandırmaya çalışacağız. Bunları yaparken de empati kurmayı biraz geride tutabiliriz. Terazi burcu politikanın, ilişkilerde dengenin, uzlaşının, ılımlılığın, sanatsallığın burcudur. Gölgesinde kararsızlık ve güvensizlikle gelen disipline olamama durumu, yüzeysellik, rahatına düşkünlük ve kabullenicilik görülebilir. Sağlık olarak bel, böbrek bölgesi hastalıklarını işaret eder. Politikacıları, diplomatları, hukukçuları, mimarları, sanatçıları, çiçekçileri, moda, estetik, güzellik, kozmetik sektörünü, kuaförleri, terzi ve konfeksiyoncuları, peyzaj mimarlarını , terzileri, tasarımcıları, halkla ilişkiler sektörünü, organizasyon, mobilya ve dekorasyon , kadınlara yönelik işler yapanları anlatır. Yeniayda Güneş ve Ay’ın Diadem sabit yıldızıyla ilişkisini görmekteyiz. Bu yıldız dişil gücü işaret ederken, kadının fedakarlığı, başkaları için kendini feda etmeyi, yardımı anlatır. Bunun da seçimlerimize, ilişkilerimize, ruh halimize yansımasını bekleriz. Fakat diğer teknik faktörleri işin içine kattığımızda çok da halim selim bir fedakarlık beklememek, karşılıklı tahammül sınırlarının gözetilmek durumunda kalınacağını öngörebiliriz.

01.10.2016 Terazi Burcunda Yeniay.jpg

Haritanın yükseleninde cömert, iddialı, sanatçı olmasa bile hayatı sahne gibi algılayıp, alkış almaya bayılan, lider ruhlu, buyurgan, gölgesinde abartı, katlanamamazlık, gereğinden fazla gurur ve kibir bulunabilen Aslan burcunu görmekteyiz.  Yükselene Ras Algethi, Denebola ve Dheneb sabit yıldızlarını da etkisini gözlemlemekteyiz. Buna göre dışa vurumun, algılamamızın, algılanmamızın doğasına düzen getirme güdüsü, onurlandırılma, hileye, yalana ya da saptırmaya başvurabilen bir kıvrak zeka, farklı algılayarak, kurallara karşı durma ve uzlaşmazlık yüzünden ortaya çıkan sorular ve yanı sıra yönetme kabiliyeti, yardımseverlik de eklenmekte. Burada dikkat etmemiz gereken hiç birşey adına zorlayıcı, abartılı davranmamak. Ani kayıplar, ani kazançlar yaşanabilecek bir süreç. Gökyüzü ısrarla kontrollü davranışlarla ilerlemeyi, eski hataları tekrarlamamanın gerekliliğine işaret etmekte. Başkalarının kurbanı olmadan tutum belirleyebilen, gölge yönlerini kullanmayarak, derin düşünebilen, sorumluluk alabilen başarıyı neden yakalamasın! (Merkür, Hybris, Mars/Satürn, Admete, Deucalion, MC  Menkar, // Aldebaran)

Yeniayın işaret ettiği konular

Önce şunu yeniden hatırlatmak istiyorum. Her harita kendine özeldir. Ancak ve ancak kişiye ya da olaya vs. vaat ettiği potansiyelini  gerçekleştirebilir. İstediğimiz bir şey olacak ya da bizim istediğimiz biçimde gerçekleşecek diye bir durum yoktur. Ayrıca her haritanın tepki süresi de biri birinden farklıdır.  Burada yazılanlar döneme ait gezegen görünümlerinin çözümlenmesidir. Genel gidişata ışık tutup, doğru yorumlandığında özellerinize yardımcı olabilir  . Kişiye, olaya ya da ülkeye vs. ait sorunların cevapları,  ilgili haritanın  incelenmesiyle belli olur.

1 Ekim Terazi yeniayı  haritanın 2.evinde meydana gelmekte. Buna göre gelirimiz, yatırımlarımız, taşınabilir mallarımız, verdiğimiz borçlar, maddi ya da manevi her türlü kazanımlarımızın yanı sıra babamızın işinden elde ettiği kazancı, çocuklarımızın işi, toplumsal statüsü, hedefleri , eşin kredi, vergi, borç, miras gibi işleri, ameliyatı yeniayda gündemimizi belirleyecek ana başlıklarımız. Hallolmayan, geciken ortak ya da eşi ilgilendiren hisseli para konuları ile ilgili işler çözülme yoluna giriyor. Maddi manevi kazanımlarımızı iyileştirme , ayağımızın altını sağlamlaştırma amacındayız. İşimizi, statümüzü, hedeflerimizi ilgilendiren görüşmeler, yazışmalar yapabilir, bürokratik girişimlerde bulunmak adına harekete geçebiliriz. Yalnız tereyağından kıl çeker gibi olabileceğini düşünmüyorum. Birtakım eski karışıklıklarla karşılaşabilir, bunları çözmek durumunda kalabiliriz. Aynı anda birden çok işle ilgili koşturmak durumunda olmamız olasıdır. Bunlar da bizi bu dönemde biraz yorabilir. Bazıları, onları harekete geçmekte zorlayan konuları eleyerek, yeni bir evliliğe şans verme yolunu seçebilir. Aynı zamanda bazı beraberliklerin de bittiğine, boşanmaların arttığına tanık olabiliriz. Sanatta, sporda başarı haberlerini duyabiliriz. Aile içinde sağlık sorunları, yanınızda  çalışanlardan kaynaklı, eşle ilgili problemler yaşanabilir. Yurtdışı, yabancılarla ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. İşinizle ilgili seminerler, kitabınızın basımı, tanıtımı vaktinizi alabilir. Çocukların evliliklerinde, ilişkilerindeki sıkıntılar daha görünür hale gelmeye başlayabilir. Hedeflerimizle, işimizle ilgili ailemizden destek arayışımız mümkündür. Her konuda gereksiz riskten, abartıdan uzak durmaya özen gösterelim. Binicilerin, boksörlerin, motor, ekstrem sporlar yapanların sağlık adına  daha dikkatli olmasını öneririm .  Nadir de olsa bazen gazetelere düşer ‘falanca kişiye beklemediği yerden miras kaldı’ diye. İşte bu yeniay da sahipsiz mülklerle, kazanımlarla ilgili böyle bir etkiye açık. Bu arada kurtulmak istediklerimize, bağımlılıklarımıza yönelik gelişmeler yaşayabilir, kararlar alabiliriz.

01.10.2016 Terazi Burcunda Yeniay Uranyen.jpg

Terazi burcunda meydana gelecek olan yeniaya uranyen prensipte bakarsak;

Oldukça zor, yıpratıcı  bir süreçte yol alıyoruz. Realitemizi, adımlarımızın sağlamlığını test eden son Satürn Neptün görünümünün artık yavaş yavaş açmaya başladığı bu dönemde  yine maddi ya da manevi sahip olunan değerlerle ilgili olarak, bazıları birtakım kadersel üzüntüler, kayıplar, ayrılıklar yaşabilir. Bizleri üzerinde spekülatif davrandığımız, risk alıp, çözümlemekten kaçmak eğilimi gösterdiğimiz konularla ilgili gelişmeler beklemekte. Belki çocuklar, aşk hayatı, ya da evlilik, ortaklık konuları ile ilgili olabilir. Gizlemek istediğimiz, dile getirmekten imtina ettiğimiz ortak menfaatler doğrultusunda davranış belirleyenler olabilir. Kazanacağım diye ikircikli durumlarla, karmaşık ilişkilerle yol alanlar, kendilerini kaçınılmaz hale gelen bitişlerin de  içinde bulabilir (Güneş, Ay, Jüpiter, Hades, Kalypso, Sappho, Arachne, Atropos, Neptün, Satürn, Icarus, KAD/GAD). Daha önce de düştükleri tuzağa yeniden yem olanların, ayağa kadar gelen şansı bir anda yıkıcı davranışlarla tükettiklerini görmek işten bile değil. Alkole ya da bağımlı olunan maddelere ihtiyaç artabilir (Şans noktası, ASC, Uranüs, Chiron, Chaos, Eris, Hebe) . Yaşanacak ilişki yaraları bazılarını acı gerçeklerle karşı karşıya bırakırken, kalabalıklarda yalnızlıklar, sosyal ortamlardan uzak kalma arzusu, kaçma, kendi derinliklerine saklanma görülebilir. Ardından olası yeni duruma duygusal ve bedensel uyumlanabilme gerekliliğiyle, yıpratıcı bir mücadeleyi de beraberinde gözlemleyebiliriz.  (Cupido a, ASC/DSC, Ariadne, Persephone, Ay/Güneş, Mars/Pluto, Industria, Diana)

Terazi yeniayında burçları ana başlıklarına göre etkileyecek konular

1 Ekim günü Terazi burcunda meydana gelecek olan yeniayın, burçları yukarıdaki genel özellikler doğrultusunda hangi ana başlıklarda etkileyeceğine bakarsak;

Koç ve yükselen Koçlar için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

İkizler ve yükselen İkizler :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri.

Başak ve yükselen Başaklar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar,  babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.

Terazi ve yükselen Teraziler için :  Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yüksek öğrenimi, büyükanne, büyükbaba.

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, torun ile ilgili durumlar.

Balık ve yükselen Balıklar için :  Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.

Ülkemiz ve Terazi yeniayı

01.10.2016 Terazi Burcunda Yeniay Uclu.jpg

1 Ekim günü Terazi burcunda meydana gelecek olan yeniay, ülkemiz haritasının 4.evinde meydana gelmekte. Buna göre topraklarımız ve güvenliğimiz, madenlerimiz, doğal kaynaklarımız, gayrimenkuller, inşaat, emlak sektörü, tarım, mahsuller, çiftçilerimiz, muhalefet partileri, aileler, konaklama tesisleri  bu yeniayda ana başlıklarımızı oluşturmakta. Yeniay ilerletilmiş Ay/ASC  orta noktamızda ve Mars’ımız üzerinde meydana gelmekte. Mars’ın güvenlik güçlerimizi, savaşı, agresyonu, terörü, provokasyonları, saldırıları, yangınları, patlamaları da belirttiğini hatırlarsak, bu dönemde halkı, halkın durumunu da daha belirgin etkileyecek şekilde, bu tarz olaylara maruz kalmamız olasıdır. Kontrol etmekte zorlanacağımız olayları yaşayabiliriz. Güvenlik sorunumuz önemle vurgulanmakta. Spekülatif yatırım araçlarında dalgalanmalar bekleyebiliriz. Gayrimenkul piyasasında daralma olasıdır. Liderler, şirket yöneticileri ılımlı politikalar izler gibi görünseler de kazanç adına gerçekte daha keskin, daha atak yöntemler davranabilirler. Gaz kaçaklarına, patlamalara, yangınlara karşı yine dikkat edilmeli. Firmalarda karlılık adına yeni kararların gözden geçirilebileceği, daha da  masraf azaltma yoluna gidilebilecek zaman diliminden geçmekteyiz. Yeni iflaslar olasıdır. Muhalefet partileri de daha aktif, eleştirel rol oynayabilirler. Bu dönemde alınacak kararlar doğrudan halkın bütçesini de ilgilendirecek. Çalışan sınıfa, sigortalarına, işsizlik sigortasına, malul aylıklarına yapılacak ayarlamalar, artan hayat yüküne yeterli desteği yine vermeyebilir. Yurtdışına yönelik, ortaklı sanatsal projeler öne çıkabilir. Festivaller, sempozyumlar gündeme gelebilir. Uluslararası politikada barışın önemi daha vurgulanacak, yazılıp, çizilecek, tartışılacak. Halkı ilgilendiren konularla, davalarla ilgili gelişmelerde verilerin toplanıp,  parçaların birleştirilmesi sırasında yanlış ya da hatalı yorumlamalar , projelerde eksikler olasıdır. Böylesi bir durum çok da açığa çıkartılmak istenmeyebilir .Aynı durum şirket yönetimlerinde de söz konusu olabilir.( Pythia, Isis, Ay/Güneşsr).

01.10.2016 Terazi Burcunda Yeniay Kartografik.jpg

Yukarıda 1 Ekim günü Terazi burcunda meydana gelecek olan yeniayın kartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde renkli oklarla işaretli hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s