18 MAYIS 2015 BOĞA BURCUNDA YENİAY

http://blog.milliyet.com.tr/18-mayis-2015-boga-burcunda-yeniay/Blog/?BlogNo=499159

18 Mayıs 2015 günü saat 07:13 de 26°:55’ Boğa burcunda bir yeniay meydana gelecek. Sabit ve toprak elementindeki Boğa burcu için huzur, güven ve sahip olduklarını korumak oldukça önemlidir. Bu yolda zaman zaman materyalist ve inatçı davranabilir. Saplantılı davranışlar gösterebilir.

18 Nisan Koc Yeniayi.jpg

Yeniay sırasında Ay ve Güneş Algol, Misam, Miram  sabit yıldızları ile kavuşumda. Algol şanssız etkilere sahip oldup, vahşete, dramatik etkilere sebep verir. Eski astrologlara göre Algol kesik başla da ilgilidir.  Misam ve Miram da güçlü meteorolojik olaylarla ilişkilendirildiği gibi, akıllı, maceraperest ve yalana meyilli, dürüstlükten sapabilen kişiliği belirtir. Algol’ün İkizler’deki Mars ile kavuşumu ne yazık ki başın yanı sıra, kesik eli bile akla getirebilmekte. Boğa ise özellikle boyun bölgesini temsil ettiğinden, yine boğulmalara dikkat demekten kendimi alamıyorum.  8.evdeki Pluto’nun da  12.eve ve ışıkların dispozitörü Venüs’e sert açısını göz önünde bulundurduğumuzda, inşallah boğularak ya da kesilerek, bıçaklanarak gerçekleştirilen,  yeni bir vahşi cinayet olayı sadece olasılık olarak kalır.

Yeniay haritanın bilinçdışını, kontrol edilemeyen şartları, kapalı yerleri , inzivaya çekilmeyi, gizli düşmanları, hastaneleri, hapishaneleri vs. anlatan 12.evinde gerçekleşmekte ve bu konuları hayatımıza haritamızda bulunduğu konumu çerçevesinde direk ya da dolaylı olarak taşımakta. Burada Güneş, Ay ile birlikte yukarıda belirttiğim sabit yıldızların dışında, Admetos, Mars ve ASC yöneticisi retroya geçmek üzere durağanlaşmış Merkür de (kare Neptün) bulunmakta ve 6.evdeki MC yöneticisi Satürn ile de karşıt açı yapmakta. Buna göre kariyerimiz, statümüz adına güzel ve yeni başlangıçlar yapmak isteyebiliriz ama gerekli kontrolü sağlayamayabiliriz. Şartlar olmasını arzuladığımız gibi çok da uygun,  net olmayabilir.  Birtakım kısıtlanmalar, engellerle karşılaşabiliriz ya da biraz daha emek harcamamız gereken durumlar söz konusu olabilir. Arkamızdan dönen işler , dedikodular olasıdır. Her duyduğumuza inanmamalıyız. Geri çekilip, etraflıca düşünmek, araştırmak , derinleşmek  şu dönem için en doğru yapılacak iş olabilir. Ev almak ya da başka bir alım satım yapmak, işimizle ilgili ya da aile kurmak adına imza atmak isteyebiliriz . Bu durumda gerekli hazırlıkları yapıp, Merkür retrosunun  bitiminden sonra imzayı atmak daha doğru olabilir. Sağlık adına boğaz, solunum yolları, boyun, tiroit, ses telleri , yemek borusu, kaburga kemikleri, akciğer , eller, parmaklar, omuzlar , sinir sistemi  ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Ameliyata varan durumlarla karşılaşılabilir. Kredi, borç almak istiyorsak, biraz daha beklememiz gerekebilir . Yeni bir kontrat imzalamamız, alım satım yapmamız gerekiyorsa, aceleci değil sabırlı, temkinli olmakta fayda var.

18 Mayıs Boga Yeniayı Uranyen.jpg

Uranyen prensipte ise yeniay aksını baz aldığımızda , aksın karşısında Venüs ile birlikte Ay düğümlerini ve Pershepone, Hebe(uyum sağlamak)  ve Kronos’u (yükselmek) görmekteyiz. Yeniay tarafında da Admetos( gecikme, derinleşme), Panacea(çözüm)  , Astrea( yavaş toparlanma) , Atropos(Bitiiş)  bu denkleme eşlik etmekte. Bunu şu şekilde okuyabiliriz ; daha önce gerek köklerimizi sağlamlamak  adına  kariyerimizde, statümüzde ki bu duygusal bağlamda da olabilir , maddi manevi  başladığımız ne varsa , belki de farkına varamasak da  aslında sonuna geldik. Şimdi ona ya da onlara ait çözüm için, sonuca ulaşabilmemiz adına elde olmayan  bir takım gecikmelerle karşılaşabiliriz . Bu noktada geri dönerek, konuya derinleşmemiz ve eksik , gedik neyimiz varsa tamamlamamız gerekmektedir.

18 Mayis Boga Yeniayı Uclu.jpg

18 Mayıs günü oluşacak bu yeniay ülkemiz haritasının 11.evinde gerçekleşmekte. Dolayısıyla ülke gündemine meclis, yerel idareler , ulusal servetimiz , borsa , işletmeler,  karlılık oranları,  yabancı devletlerle yapılan ortak anlaşmalar, organizasyonlar ve sosyal kulüpler taşınacaktır. Yeniay anında ışıklar 10. ve 6.evlerin de yöneticisi, 5.evdeki Jüpiter ile karşılıklı zıtlaşmakta . Borsa , spekülatif yatırım araçlarında, şirket karlılıklarında düşüşler olabilir. Gençler, eğitim,  spor, sanat  ve eğlence ile sektörü , spekülatif yatırım araçları, üniversiteler, eğitimciler , halkın sağlığı,  çalışma şartları ve kamuda çalışanlar, evcil ve küçükbaş hayvanlar bu yeniayın konularından. Kuş gribinin yeniden ortaya çıktığı düşünülürse, Algol’lü bu yeniayda inşallah yine bazı hayvancıklarımız telef olmazlar.  Orta şiddetli deprem yaşanması da olasıdır.  Hükümetin örtülü ödenekten yaptığı harcamalar, ulusal servetimize etkisi yine  gündemde olabilir. Bu dönemde bazı entellektüel kadınlarımızın daha dominant ve karizmatik  politik duruşlarıyla karşılaşabiliriz.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s