2016 YILI 2. AY YALPALAMASI DÖNEMİ

Güneş ve Ay düğümlerinin kavuşum ve kare açı yaptığı dönemleri Ay yalpalaması dönemi olarak adlandırmaktayız. Şu anda klasik astrolojiye göre Güneş’in düğümlere kare yaptığı dönemdeyiz ki 5 Haziran’da meydana gelecek olan İkizler yeniayına eklediğim Uranyen haritada Güneş ve Ay düğümlerini kavuşum halinde görebilirsiniz. Bu dönemde istatistiksel olarak dünya genelinde kitlesel olayların, doğal afetlerin, kazaların, sosyo-politik olayların, ayaklanmaların, gerilimin sayısının ve şiddetinin arttığı bilinmektedir.
7 Haziran 2016’da Güneş’in düğümlere tam karesi gerçekleşecek. Aslında geçen haftadan beri etkisini hissetmeye başladığımız bu görünümün etkisini haziran ayının 3.haftasına, bir sonraki Yay dolunayına kadar çekebiliriz. Geçen hafta 26 Mayıs’ta Libya açıklarında batan ve 80 göçmenin ölümüyle sonuçlanan tekne faciası bunun bir örneği olarak maalesef gerçekleşti bile.
Ay yalpalaması ile ilgili detaylar için aşağıda linki bulunan eski yazımdan faydalanabilirsiniz.

Posted by Azade Öksoy on Sunday, March 15, 2015

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s