2020 YILINDA BİZLERİ NELER BEKLİYOR

Sadece bireysel olarak bizlerin değil, ülkemiz ve dünya adına da çok önemli bir yılın arifesindeyiz. Her türlü ilişkiler, para konuları, hayatlarımızın bundan sonrası adına yapısal reformlar bu yıl oldukça belirgin yaşanacak. Aslında bu değişim 27 Ocak 2008 de Pluto’nun Oğlak’a girmesi ile dipten, derinden başladı. Pluto, 21 Ocak 2024 e kadar burada kalacak. Pluto,  köklü değişim ve dönüşümleri, ölüm ve yaşam, canlanma temasını anlatır.

Oğlak burcu, disiplin, sabır, kısıtlama, kural, sorumluluk bilinci geliştirmek, plan, program, yapı kurmakla alakalıdır. Taşın altına elinizi koymadan, çok çalışmadan başarı elde etmek mümkün değildir. Kararlı, kuralına göre davranışlarla mücadeleci olunmalıdır. Bu dönemde başarılı olmanın yolu bunlara dikkat etmekten geçmekte.

2020 de Oğlak’ta Satürn ve Jüpiter’in Pluto ile yapacağı kavuşumlar hayatlarımıza damgasını vuracak. Bunlar  dokundukları  alanlarda uzun soluklu değişimleri, gelişmeleri anlatmakta. Kısıtlanacağız, baskı altında kalacağız, sorumluluk alacağız. Çok çalışarak da ödülünü alacağız.

2020 yılında 2 tanesi Güneş, 4 tanesi Ay olmak üzere toplam 6 tutulma yaşayacağız. Tutulmalar, haritalarımızda düştükleri yerdeki enerjiyi çok daha belirgin ortaya koyan ve orada sonuca yönelik etkiyi açığa çıkartan göksel olaylardır.

2020 yılı bizlerin genel olarak hayat felsefemizi gözden geçirdiğimiz bir yıl olacak. Hepimiz statümüzü, işimizi daha fazla önemser olacağız. Geçmiş yıllara göre risk almaktan uzak duracağız. Kendimizi güvende tutmaya, dengemizi korumaya gayret edeceğiz. Sahip olduğumuz düzenimiz, sorumluluklarımız değişecek.   Bazı noktalarda küçülmeyi görebiliriz. İşlevselliğini yitirmiş, ömrünü tüketmiş olanlarla vedalaşabiliriz. Gerçekten çalışmadan, emek harcamadan kazanamayacağımız bu süreçte, liyakat sahipliğinin önemini göreceğiz. Sorumlulukların ağırlığı ile kendimizi test edeceğiz. Baskıların altından yeniden doğacağız.

Yıl içinde yaşanacak tutulmalara baktığımda Ocak’ın 2. Haftası  ve sonrasını takiben,  ülkemizin birtakım kontrol dışı gelişmeler yaşanma olasılığını, finansal konularda yapılabilecek muhasebeleri, yaptırımları ve siyasal değişimin, oluşumların devam edeceğini, affı, yeni yasaları, düzenlemeleri düşündürtmekte. Hem iç hem de sınır güvenliğe ve komşu ülkelerdeki gelişmelere oldukça dikkat etmemiz  gereken zamanlardan geçmekteyiz. Bir yandan müttefik kavramını sorgular, açık düşmanlıkları deneyimlerken diğer yandan uzun soluklu yenileşmeler, düzenlemeler kaydetmeye devam ediyoruz.  Şubat sonu ile birlikte Mars, dış ilişkileri, savaş ve barışa yönelik durumları, açık düşmanlıkları ve davaları ilgilendiren alanı hareketlendirmeye başlayacak. Haziran başından itibaren de üst yönetimleri, otoriteyi, kredimizi ilgilendiren gelişmelerle karşı karşıya kalabiliriz. Mars, burada retro yapacağından temponun yükseldiği, mücadelelerin yoğun olduğu bu dönem 17 Aralık’a kadar bizleri meşgul edecek gözükmekte. İkizler’deki Venüs retrosu kapalı kapılar ardında yürütülen diplomaside,  göremediğimiz konularda,  para piyasalarının durumunda beklenmedik gelişmeleri beraberinde getirebilir.

Ay düğümleri  5 Mayıs’ta İkizler, Yay aksını çalıştırmaya başlayacak. Uluslararası ilişkilere, hukuksal konulara, eğitime, ticarete vurgu yaparken, sığınmacılar konusu da gündemden düşmeyecek. Liyakatlar sorgulanırken, sağlam eğitimin ülkelerin gelişmelerine nasıl olumlu ettiğini görecek, deneyimleyeceğiz. Uygulanmakta olan sistem  olumlu, olumsuz yanlarıyla masaya yatırılırken, kurucu değerlerimizin önemini görebiliriz. Erken seçim gündemimizde olabilir. Bunların detaylarını yazılarımda sizlerle paylaşacağım.

Kısa kısa burçları 2020’de nelerin beklediğine göz atalım.

Koç ve yükselen Koç’lar hedefleri, statüleri , iş hayatları ve aileleri  ile ilgili gelişmeler , değişimler yaşayacaklar. Görünür güç çekişmeleri deneyimleyebilirler. Burada fırsatlar da yakalayabilirler.  Bazıları için yükseliş, terfi verebilir. Saygınlık kazandıracak gelişmeler yaşatabilir. Fakat haritalardaki etkisi bitiş yönünde de çalışabilir. Otorite, üstler, devletle ilgili konularda bu sene dikkat çekebilir.

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve hem işten elde ettiğiniz kazancınız hem de sosyal ortamlardaki durumunuzu ilgilendiren sorumlulukları işaret edecek.   Bu dönemde sorumluluklar alabilir ya da var olan sorumluluklarınız ağır gelebilir. Azalabilir.   Mars,  10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak tekrar Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında meydana gelecek tutulmalar çevrenizi, akrabalarınızı, eğitim konularını, akademik gelişmeleri, uzak yakın yolları, seyahatleri, yurtdışı ile ilgili konularınızı, basın yayın, ticari faaliyetlerinizi ilgilendiren gelişmeleri yaşamaya başlayabilirsiniz. Haritalarınızda sert etkileşimler yoksa tutulmalarla bu konulardaki durumunuzu  destekleyen gelişmeleri yaşamanız mümkündür. Yakın çevreye yönelik işlerden daha başarıyla çıkacaklar. Alınacak eğitimler sizi hedefleriniz alanında destekleyebilir.

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek Mars geçişi, Koç’ların kendileri ile girişimlerde, gelişmelerde hareketli, girişimci, mücadeleci, rekabetçi  zamanlara işaret etmekte. Bu dönemde kendileri ile ilgili yapmak istedikleri işlere çok daha rahat başlayabilirler. 9 Eylül-16 Kasım arası tempo düşebilir, enerji problematik çalışabilir. Yorgunluk hissi ile birlikte sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Emek harcadığınız işlerle eksik atılmış adımlar varsa  yeniden uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.  

Venüs 8 Şubat – 5 Mart arası burcunuzda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği diğer tarihler  20 Aralık 2019-13 Ocak 2020,  4 Nisan-12 Mayıs,  27 Haziran-7 Ağustos,  6 Eylül-2 Ekim,   28 Ekim-21-Kasım,    15 Aralık 2020-8 Ocak 2021.

Boğa ve yükselen Boğa’lar   yurtdışını ilgilendiren konular, hukuksal, akademik işler, basın yayın, turizm sektörüyle ilgili durumlarda değişimleri, dönüşümleri gözlemleyecekler. Yaşama bakışlarını değiştiren durumlarla karşılaşabilirler. Burada bir yandan mücadele etmeleri gereken durumlarla yaşarken, diğer yandan yeni fırsatları da yakalayabilirler. Jüpiter Boğalara destek verecek.  Seyahatlere çıkabilir, medyada tanınırlıklarının arttığını görebilirler. Eğitim konularıyla haşır neşir olabilirler. Yurtdışında bağlantılar kurup, ufuklarını geliştirebilirler.

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve hedefler, kariyer, aile konularında sorumluluklarınızı etkileyen gelişmelere işaret edecek. Üstlerle ilişkileri dikkatli yürütmek gerekirken kariyer konusundaki alınan sorumluluklar yorabilir. Satürn, 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak  Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya yeniden  gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında meydana gelecek tutulmalar ile parasal konular gündeminize gelmeye başlayacak. Kazanımlarınız, borç alacak durumunuz, sigorta, kredi, vergi, miras, nafaka gibi konularla ilgili gelişmelerle uğraşabilirsiniz. Boğalar kendi kazanımlarına güvenmeliler.  

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek Mars  geçişi, Boğaları biraz zorlayabilir. Kontrol etmekte zorlanabilecekleri olaylar yaratabilir. Bu dönemi uğraştığınız konu ile ilgili olarak kapanıp, çalışmada kullanabilirsiniz. 9 Eylül-16 Kasım arası tempo düşebilir , enerji problematik çalışabilir. Strese açık  dönemde,  sağlık konuları gündeme gelebilir. Öfke kontrolüne ve arkadan iş çevirenlere dikkat !  Özellikle de erkeklere !

Venüs 5 Mart ve 3 Nisan arası burcunuzda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği    diğer tarihler   27 kasım 2019-20 Aralık 2019  ,  13 Ocak-8 Şubat  ,  8 Ağustos-6 Eylül ,     3 Ekim-28 Ekim,   21 Kasım-15 Aralık  .

İkizler ve yükselen İkizler  2020 yılında  sigorta, kredi, borç, vergi, burs, nafaka, miras  gibi konularla ilgili değişim, dönüşüm yaşayabilirler.  Ortaklı, hisseli konular ya da eşlerinin kazanımları ile ilgilenecekler. Bu konulara ait yükümlülükler üzerlerinde baskı yapabilir. Ameliyatla ilgili durumları varsa gündemlerine almak durumunda kalabilirler.  

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve hukuksal, uluslararası konuları, eğitimi, basın yayınla ilgili işlerinizi, seyahatleri ilgilendiren durumları etkilemeye başlayacak. Satürn, 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında  meydana gelecek tutulmalarla birlikte  gerek kendilerini gerekse evlilik, ortaklıkla, anlaşmalarla, davalarla ilgili konularla ilgili deneyimleri yaşamaya başlayacaklar. Bu dönemde  karşılarındakilerden  düşmanca tavırlar görebilirler.  Bazı ilişkiler bitebilir.  Anlaşmalar ve davalarla ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. Sağlığa özen gösterilmesi gerekir. Karşılarındakilere değil de kendilerine ve yakın çevrelerine güvenmeleri onların faydasına olacak.

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek Mars geçişi,  İkizlerin  arkadaşları, sosyal yaşantıları, dahil oldukları sosyal organizasyonlar ve işten elde ettikleri kazançları ile ilgili daha mücadeleci, koşuşturmalı zamanlara işaret etmekte.  9 Eylül-16 Kasım arası tempo düşebilir, enerji problematik çalışabilir. Kazançla ilgili sıkıntı yaşanabilir. Sosyal gruplarda harcayacak  enerjileri düşebilir. Grup çalışmalarının içinde  verdiğiniz mücadelelerde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bu alanda masraf kısmaları gerekebilir.

Venüs 4 Nisan ve 7 Ağustos arası burcunuzda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Aynı zamanda 12 ve 27 Haziran arası retro yapacağından desteğini gere çekerek, sorun yaratabilir. Retro döneminde bu tip işlerinizden uzak durmanızı öneririm.     Venüs’ün burcunuza destek verdiği diğer tarihler    20 Aralık 2019-13 Ocak 2020,    8 Şubat-5 Mart ,  6 Eylül-2 Ekim,   28 Ekim-21-Kasım,    15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Yengeç ve yükselen Yengeç’ler  evlilik, ortaklık, anlaşmalar, davalar konularında, hizmet alıp verdikleri insanlarla ilgili gelişmeler, değişim, dönüşümler yaşayabilirler.  Zaman zaman bu durum açık düşmanlık haline gelip, onları mücadelenin göbeğine çekebilir. Hukuksal konular gündemlerinde olabilir. Her türlü ikili ilişkide sorumluluklarını almak, gerekli değişim, dönüşümü sağlamak durumunda kalacaklar.  Sağlıklarına dikkat etmeleri gerek.

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve sigorta, kredi, borç, vergi, burs, nafaka, miras konularına,  eş veya ortağın kazancı ile ilgili durumlara, gerekliyse ameliyatla ilgili yapılması gerekenleri, atılması gereken adımları hatırlatacak. Fakat 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak tekrar Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında meydana gelecek tutulmalar günlük   hayatınızı, yanınızda çalışanları, kiracılarınızı ilgilendiren gelişmeler, sağlık koşullarınızı ilgilendiren, bilinçaltınızı etkileyen konular yaşanabilir.  Kayıplar, zorluklar söz konusu olabilir.  Bu süreçte   inzivaya çekilmek,  sakin ortamlarda bulunmak ve çalışmak, hayır faaliyetlerine katılmak, meditasyon rahatlatabilir.  

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek Mars geçişi, Yengeçlerin hedeflerine, statülerine, iş hayatlarına yönelik daha mücadeleci, koşturma içerisinde olacakları zamanlarına işaret etmekte. Ailevi konulara efor harcamanız gerekebilir. 9 Eylül-16 Kasım arası  enerji problematik çalışabilir.  Hedefinize istediğiniz gibi yürüyemeyebilir  , statü sorunları ile  yaşayabilirsiniz. Üstlerle ilişkilerde dikkat edilmesi gereken bir süreç.

Venüs 8  Ağustos ve 6 Eylül  arası burcunuzda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği diğer tarihler        27 kasım2019-20 Aralık 2019  ,  13 Ocak-8 Şubat,     5 Mart-3 Nisan   ,   3 Ekim-28 Ekim,   21 Kasım-15 Aralık  .

Aslan ve yükselen Aslan’lar iş hayatlarını, gündelik düzenlerini, sağlıklarını ilgilendiren sorumluluklar, baskılar karşısında kalacaklar. Bir yandan da destek ya da yeni şanslar yakalayabilir, gelişme, iyileşme sağlayabilirler. Yanlarında çalıştırdıkları kişiler ya da kiracıları varsa bu dönemde onlarla da uğraşmaları gerekebilir.

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve evlilik, ortaklık , anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar alanını test etmeye başlayacak. 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında meydana gelecek tutulmalar  aşk hayatınızı, çocuklarınızı, yaratıcı yönlerinizi, arkadaşlarınızı, sosyal çevrenizi ve işinizden elde ettiğiniz kazancı, spekülatif yatırım araçlarıyla ilişkileri   ilgilendiren  gelişmeler yaşamaya başlayabilirsiniz.   Aslanlar bu dönemde riskten uzak durmalılar.  Gruplar içinde kendilerini daha fazla gösterme şansı yakalayabilir, bu alanda başarılı çalışmalar yapabilirler.

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek Mars geçişi akademik konularınızı, yurtdışını, yabancıları, hukuksal konularınızı, basın yayınla ilişkilerinizi hareketlendirecek. 9 Eylül-16 Kasım arası enerji problematik çalışabilir. Bu dönemde uğraştığınız konu ile ilgili sorunlar çıkabilir. Bazı adımlarınız karşılıksız kalabilir veya geri çekilebilirsiniz.

Venüs 6 Eylül-2 Ekim arası Aslan burcunda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği diğer tarihler  20 Aralık 2019-13 Ocak 2020,  8 Şubat-5 Mart    ,   4 Nisan-12 Mayıs,  27 Haziran-7 Ağustos,  28 Ekim-21-Kasım,    15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Başak ve yükselen Başak’lar çocukları, aşk hayatları, hobileri, yetenekleri, uğraşıları ve spekülatif yatırımlarla ilgili konularda değişimi ve dönüşümü yaşayacaklar. Burada bazı ilişkiler bitebilir ya da olandan daha farklı bir raya oturabilir. Hobileri üzerine gittikleri taktirde buradan ek gelir elde etme şansları olabilir. Bazı Başaklar haritalarındaki etkiye göre borsa gibi araçlardan kazanım sağlayabilirler.

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve iş ve günlük hayatın akışını, birlikte çalışılan kişileri, kiracıları ilgilendiren sorumlulukları işaret edecek. Sağlığa daha özen gösterilmesi gerektiğini hatırlatacak. Fakat 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında meydana gelecek tutulmalar yükselen Başak’lar için önemli dönemeçleri işaret edebilir.   Eviniz ve  ailenizle ilgili gelişmeler,  mülk konuları, işinizi, statünüzü, hedeflerinizi ilgilendiren kadersel denilebilecek türde gelişmeler  yaşayabilirsiniz. Bu dönemde Başaklar  kendilerini eve kapatmak yerine toplum önünde görülmeli, işlerine, hedeflerine önem vermeliler. Bazılarınız bulunduğunuz yerden başka yerlere gidebilirsiniz.

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek olan Mars’ın Koç burcundaki  geçişi,  kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konularıyla, eşinizin, ortağınızın kazanımlarıyla ilgili tempoyu yükseltecek. Harcamalar artabilir. Bu konulardaki işlerinizi çözebilmek adına daha rekabetçi, mücadeleci davranabilirsiniz. Ameliyat gündeme gelebilir.  9 Eylül-16 Kasım arası enerji problematik çalışabilir. Bu konulardaki başvurularınızda, devam eden işlerinizde yavaşlamalar, aksamalar çıkabilir. Kendinizi daha endişeli hissedebilirsiniz.

Venüs 3 ve 28 Ekim arası burcunuzda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği diğer tarihler     27 kasım2019-20 Aralık 2019  ,    13 Ocak-8 Şubat   ,   5 Mart-3 Nisan   ,  8 Ağustos-6 Eylül ,     21 Kasım-15 Aralık  .

Terazi ve yükselen Terazi’ler    ev, aile,  kökleriyle ilgili konularda gelişmeleri, değişimleri yaşayacaklar. Gayrimenkul, toprak konuları gündeme gelebilir. Evleri kentsel dönüşüme girebilir. Ev, arsa alabilir, satabilirler. Burada aile içi çekişme gerektiren durumlar yaşanabilir. Aileyle ilgili sorumluluklar baskın gelebilir. Mücadele ederken  Jüpiter’in iyileştirici, genişletici desteğini de alabilirler.  

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve çocuklarınızla, sevdiğinizle ilgili konularda  sorumluluklarınızı işaret edecek. Bu dönemde hobileriniz, uğraşılarınız, seyahatlerinizle ilgili gelişmelerle de karşılaşabilirsiniz.  Fakat 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında meydana gelecek tutulmalar   ile   kardeşlerle, yakın akrabalarla , eğitimle,  hukuksal durumlarla,  yurtdışını,  seyahatlerle, yollarla, basın yayını, yabancıları ilgilendiren, yazım çizim  gerektiren konularla,  anlaşmalarla, sözleşmelerle , ticari  işlerinizle ilgili   gelişmeleri yaşayabilirsiniz.  Hukuksal konularda, yabancılarla ilgili her türlü işinizde , akademik faaliyetlerde, tanıtımınızda, basın yayın ilişkilerinizde  şanslı olabilirsiniz.

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek olan  Mars’ın Koç burcundaki geçişi,  yükselen  Terazileri  evlilikler, ortaklıklar, hukuksal konular alanında daha mücadeleci , rekabete açık olmaya itiyor. Bu süreçte açık düşmanlıklarla karşılaşabilirsiniz.  9 Eylül-16 Kasım arası   enerji problematik çalışabilir. Karşılıklı  ilişkilerinizde  rahat ilerleyen işlerde sıkıntı çekilebilir.

Venüs 28 Ekim – 21 Kasım  arası burcunuzda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği diğer tarihler        20 Aralık 2019-13 Ocak 2020,    8 Şubat-5 Mart ,      4 Nisan-12 Mayıs,    27 Haziran-7 Ağustos,  6 Eylül-2 Ekim,       15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Akrep ve yükselen Akrep’ler   kardeşlerle , yakın akrabalarla , eğitim, iletişim, ticari konularda, anlaşmalarda baskı yaratan, değişimi, dönüşümü, sorumluluk almalarını   gerektiren durumlarla karşı karşıyalar. Yollar artabilir. Değişir , dönüşürken şansı da yakalamaları,  gelişmeleri mümkün olabilir. 

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve  ev, aile, köklerle,  gayrimenkullerle ilgili gelişmelere işaret edecek. Fakat 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay hattında meydana gelecek tutulmalar  ile parasal konular gündeminize gelmeye başlayacak. Kazanımlarınız, borç alacak durumunuz, sigorta, kredi, vergi, miras, nafaka gibi konularla ilgili gelişmelerle uğraşabilirsiniz.  Akrepler bu dönemde dışarıdan, eşlerinden ya da ortaklarından gelebilecek para konularında daha şanslı. Kendi kazanımlarına dikkat etmeleri gereken bir süreç.

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek olan  Mars’ın Koç burcundaki geçişi, iş yerinizdeki gelişmeleri, günlük hayat temponuzu, sağlığınızı, yanınızda çalışanlarla ilişkilerinizi, varsa kiracılarınızla ilgili gelişmeleri etkilemekte. İş temponuz, günlük koşturmacalarınız artabilir. Mücadele etmeniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sağlık konularına daha özen göstermek gerek.  9 Eylül-16 Kasım arası tempo düşebilir, enerji problematik çalışabilir. Emek harcadığınız konuları yeniden ele almak durumunda kalabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla, kiracılarınızla sorun yaşamanız olasıdır.

Venüs 21 Kasım-15 Aralık  arası burcunuzda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği    diğer tarihler   27 kasım 2019-20 Aralık 2019  ,   5 Mart-3 Nisan   ,  8 Ağustos-6 Eylül ,     3 Ekim-28 Ekim,   21 Kasım-15 Aralık  .

Yay ve yükselen Yay’lar  sahip oldukları maddi, manevi kazanımları ile ilgili konularda değişim, dönüşüm zamanında. Burada kendilerini yeniden yapılandırmaları, sorumluluk almaları gerektiren durumlarla karşılaşabilirler.  Kaynaklarını doğru yönetmenin önemini fark edecekler.  Bazı fırsatlar da yakalamaları mümkün.

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve  kardeşleri, yakın akrabaları, seyahatleri, eğitim, yazım, çizim işlerini, sözleşmelerle ilgili durumları ve   ticari konularla ilgili sorumlulukları işaret edecek. Fakat 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında meydana gelecek tutulmalarla birlikte  gerek kendilerini gerekse evlilik, ortaklıkla, anlaşmalarla, davalarla ilgili konularla deneyimleri yaşamaya başlayacaklar. Sağlığa dikkat edilmesi gerekli bu dönemde kendilerine yönelik girişimlerinde zorlanabilirler. Bitmesi, ya da törpülenerek üzerinden geçilmesi gereken şeyler olabilir.    Bu dönemde  en yakınlarında olan insanların tutumlarına dikkat etmeleri gerekmekte. Hayatlarından gidebilecekler olabilir. Anlaşmalar ve davalarla ilgili gelişmeler yaşayabilirler. Bu dönemde eşlerinde, ortaklarından, karşılarındakilerden daha fayda görebilirler. Yeni bağlantılar geliştirebilirler.

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek olan  Mars’ın Koç burcundaki geçişi, yükselen Yay’ların  aşk hayatlarında, çocuklarla ilişkilerinde, yaratıcı yönlerini ortaya koymada, sanatsal, sportif faaliyetlerinde daha  hareketli, girişimci, mücadeleci zamanlara işaret etmekte. Bu dönemde sevdiğiniz  ya da çocuğunuzla ilgili işlere koşturabilirsiniz. Yaratıcı yönlerinizi ortaya koymada daha istekli davranabilirsiniz. Risk almaya yatkın olabilirsiniz. Eğlenceye, spora zaman ayırabilirsiniz. 9 Eylül-16 Kasım arası tempo düşebilir, enerji problematik çalışabilir. İlişkiler gerilebilir. Tartışmacı tavırlar gözlenebilir. Sakatlanmalara dikkat edilmesi gereken bir dönem.

Venüs 15 Aralık-8 Ocak 2021   arası burcunuzda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği diğer tarihler  20 Aralık 2019-13 Ocak 2020,   8 Şubat-5 Mart   ,    4 Nisan-12 Mayıs,  27 Haziran-7 Ağustos,  6 Eylül-2 Ekim,   28 Ekim-21-Kasım.

Oğlak ve yükselen Oğlak’lar uzun zamandır kendilerini ve en yakınlarını ilgilendiren konularda zaten baskıyı üzerlerinde hissetmekteler. Kendi kimliklerini  yeniden şekillendirebilir, ortaya daha güçlü çıkma imkanı yakalayabilirler. Jüpiter onların gelişmelerine destek verebilir.  Sağlıklarına dikkat etmeleri gereken bir yıl.

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve  maddi manevi kazanımları, yatırımları ile ilgili  yapılanmalara, sorumluluklara işaret edecek. Fakat 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında meydana gelecek tutulmalar  günlük hayatınızı, iş ortamınızı, yanınızda çalışanları, kiracılarınızı, sağlıkla ilgili durumları ve bilinçaltınızı etkileyen durumlar yaratabilir. Kayıplar, zorluklar yaşanabilir.  Yatarak dinlenmeniz gerekebilir. Geri planda bazı olayları kontrol etmeniz zorlaşabilir. Bu süreçte içe çekilmek yerine, günlük akışa katılmaya, işinize odaklanmaya ve üretmeye yönelmenizi öneririm.

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek olan  Mars’ın Koç burcundaki geçişi,  ev, aile, köklerle, gayrimenkullerle ilgili konuda daha mücadeleci, hareketli zamanlara işaret etmekte.  Aile içinde hararet yükselebilir. Tamiratla, taşınmayla ilgili gelişmeler yaşanabilir. 9 Eylül-16 Kasım arası enerji problematik çalışabilir. Bu dönemde evinizin güvenliğine dikkat etmekte fayda olabilir.

Venüs 20 Aralık 2019’a kadar burcunuzda.  Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği   tarihler   13 Ocak-8 Şubat   ,   5 Mart-3 Nisan   ,  8 Ağustos-6 Eylül ,     3 Ekim-28 Ekim,   21 Kasım-15 Aralık  .

Kova ve yükselen Kova’lar bilinçaltlarını, sağlıklarını etkileyecek durumlarla test altındalar. Zaman zaman olayları kontrol etmekte zorlanabilirler. Gizli düşmanlıklarla karşı karşıya kalabilirler. Geri plandaki ödemeleri onları zorlarken, bir el onlara gizliden yardım edip, rahatlatabilir.  Terapi, arınma ve sosyal yardım faaliyetlerine katılabilir. Bu dönemi işlerine, hedeflerine ve kendi yapılanmalarına yönelik kapanıp, hazırlık  süreci olarak kullanmalarını öneririm. Böylesi bir durumun önümüzdeki sene faydasını görebilirler.

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve yükselen Kova’ların kendilerini ilgilendiren her konuda sorumluluklarını, gerekli düzenlemeleri onlara hatırlatacak.   Fakat 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak tekrar Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında meydana gelecek tutulmalar yükselen Kovalar    aşk hayatlarında, çocukları ile olan ilişkilerde ,  kazançlarında,  arkadaşlarını, sosyal çevrelerindeki durumlarını ve yaratıcı yönlerini etkileyen konularda kadersel diyebileceğimiz türde etkileri yaşayabilirler. Kendi yeteneklerini parlatabilir, çocukları ve sevdikleri ile birlikte daha şanslı olabilirler. Gruplar içindeki etkinliklerinde ve kazançlarında birtakım şanssızlıklar , bitişler yaşamaları mümkündür. Sevdikleriyle ve çocuklarıyla ilişkilerinde doyumu daha fazla bulabilirler.

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek olan  Mars’ın Koç burcundaki geçişi,   yükselen Kovaların kardeşlerle, yakın akrabalarla ilişkilerini, eğitim konularını, ticari faaliyetlerini , yazım çizim işleri ile ilgili konularını ve seyahatlerini daha aktif, tempolu, mücadele gerektiren şekilde etkileyecek.  Mars burada kendilerine bu alanlarda   konularda destek verecek.  9 Eylül-16 Kasım arası  enerji problematik çalışabilir.  Burada ilişkilerde, ticari faaliyetlerde  pürüzler,  yollarda aksaklıklar getirebilir. Stres daha yüksek olabilir.

Venüs 20 Aralık 2019 ve 13 Ocak 2020   arası burcunuzda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği diğer tarihler  8 Şubat-5 Mart,    4 Nisan-12 Mayıs,  27 Haziran-7 Ağustos,  6 Eylül-2 Ekim,   28 Ekim-21-Kasım,    15 Aralık 2020-8 Ocak 2021

Balık ve yükselen Balık’lar  işten kazanımlarını, arkadaşlar, sosyal gruplar içindeki durumlarını etkileyen zorlayıcı , değişimi, dönüşümü  gerektiren  durumlarla karşı karşıyalar.  Zorlanmaların arasında Jüpiter desteği ile şans yakalayabilir , kazanımları artabilir.  Sosyal çevreleri genişleyebilir. Burada taçlanabilirler.

Satürn, 22 Mart’ta Kova burcuna geçecek ve yükselen Balık’ları geri planda test etmeye başlayacak. Bu dönemde enerji daha düşük olabilir. Kendilerini daha pesimist, endişeli, çevreden soyutlanmak ister hissedebilirler. Gelişen durumları kontrol etmekte zorlanabilirler.  Elde  olmayan  sebeplerden ötürü sorumluluk almaları, fedakarlık yapmaları gerekebilir. Yasalara uymaya maksimum özen gösterin.  Sağlıklarına dikkat etmeleri gereken bir süreç.  Bu dönemi yapmak istedikleri işlere odaklanıp, çalışmak ve hazırlığını tamamlamak şeklinde verimli kullanabilirler. Fakat 10 Mayıs’ta Kova’nın başından retro yaparak Oğlak’a tekrar geri dönecek. Kova’ya tam anlamıyla gelmesi  17 Aralık’ı bulacak. Dolayısıyla bu konudaki gelişimler  önümüzdeki yıl daha belirgin yaşanacak.

İkizler Yay  aksında meydana gelecek tutulmalar yükselen Balıkları da etkileyecek.  Eviniz ve  ailenizle ilgili gelişmeler,  mülk konuları, işinizi, statünüzü, hedeflerinizi ilgilendiren kadersel denilebilecek türde gelişmeler  yaşayabilirsiniz. Balıklar bu dönemde ailelerinden yana daha şanslılar. Evlerinde daha mutlu olabilirler.

28 Haziran ve 8 Ocak 2021 arasında gerçekleşecek olan  Mars’ın Koç burcundaki geçişi, yükselen Balıkların maddi manevi kazanımlarını, borç alacak durumlarını etkilemekte. Bu dönemde masraflarınızın arttığını görebilirsiniz. Borç vermemenizi öneririm. 9 Eylül-16 Kasım arası tempo düşebilir, enerji problematik çalışabilir. Hesabınızı, ödemelerinizi dikkatli kontrol edin. Gereksiz harcamalardan uzak durmaya gayret edin.

Venüs 13 Ocak ve 8 Şubat arası burcunuzda olacak. Bu dönem hem kendinizi ifade, hem sevgiyi alış verişlerde, estetik konularda, nişan, evlilik işlerinizde hoşluk, mutluluk desteği vermekte. Venüs’ün burcunuza destek verdiği    diğer tarihler   27 kasım2019-20 Aralık 2019  ,   5 Mart-3 Nisan   ,  8 Ağustos-6 Eylül ,     3 Ekim-28 Ekim,   21 Kasım-15 Aralık  .

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s