GÜÇ, AHLAK, BİLGİ DEJENERASYONU – JÜPİTER PLUTO KAVUŞUMU

İleriki dönemlerde yaşayanlar 2020’yi tarih sayfalarında koyu renklerle okuyacaklar. Yangınlar, savaşlar, depremler, daralan ekonomiler ve salgınla birlikte dünyada çok yerin aynı anda açık hapishaneye dönmesi!  Astrolojik olarak değerlendirdiğimizde,  gidişatı uzun soluklu belirleyen gezegenlerin birbirleriyle yaptıkları görünümler belirlemekte.  Artık iyice sona geldik. 13 Kasım’da Jüpiter ve Pluto kavuşum yapacak ve bir daha 2033’de kavuşmak üzere ayrılacak. Sonrasında da 21 Aralık günü Jüpiter, Satürn ikilisi son damgayı vuracak.

 Jüpiter, büyüme, genişleme, eğitim, vizyon geliştirme, hayat felsefesi, şansla, adalet, etik ile ilgilidir. Aynı zamanda uluslararası işler, ilişkiler, finans, turizm, vize, göç ile ilgili konular da Jüpiter ile bağdaştırılır.  

Pluto ise tutku, güç, iyileştirme gücü, kıskançlık, komplo, şiddet, taciz, tecavüz, manipülasyon, ölüm ve doğumla, derin dönüşümler demektir. Güç savaşları, derin devlet, istihbarat faaliyetleri, mafya, suikastler, dengelerin değişimini anlatır.

Bu iki gezegenin kavuşumu ile uzun zamandır artık son hazırlıklarınızı yapın diye söylemlerimiz üzerine haritalarda hayatlara dokunduğu konularda ciddi değişimleri de beraberinde getirecek. Eğer eksikler tamamlandıysa Jüpiter’in olumlu anlamda büyüttüğünü, şans, Pluto ile birlikte güç verdiğini verdiğini görebilirsiniz. Ama çalışmayan, bilgisini, vizyonunu gerçek anlamda geliştirmeyen, hukuka, etik kurallara uzak duranlar için ise durum tersine çalışabilir.

Dünya genelinde ise bir yandan corona ile mücadele devam ederken öte yandan finans sistemlerinin, ülkelerin para politikalarının, uluslararası hukukla ilişkilerinin, güç dengelerinin sınandığını göreceğiz. Finansal anlamda ciddi daralmalar, para piyasalarında değişimleri de beraberinde getirecek. Banka, büyük firma batıkları, işsizlik oranlarında artışlar, kapitalin el değiştirmesi döneme damga vurabilir. Parayı bulmak artık eskisi kadar kolay olmayacaktır.  Bu dönem dini  yapıların sistem içinde yoğunluklarını hissettirme mücadeleleriyle karşılaşabiliriz. Devletlerin gerek kendi içlerinde gerek diğer ülkelerle güç savaşlarına tanık olabiliriz. Tiranların gücü ellerinde tutmak, devrilmemek için ezici mücadelelerini görebiliriz.   İstihbarat faaliyetleri bu dönem daha yaygın kullanılabilir.  Silahlanma artarken, silahlar  daha teknik yapıya kavuşabilir.  Bu durum savaşların tarzını da değiştirmekte. Tüm bu stresli  etkiler ülkelerin kendi içlerinde de ayaklanmaları, terörist faaliyetleri  tetikleyebilir. İdam cezasının uygulanması yeniden tartışılabilir. Grevler, sendikal sorunlar dikkati çekebilir. Sağlık sistemlerindeki  alarm  döneme damga vurabilecek yine bir başka kilit nokta olarak durmakta. Göçmenlerin durumları  şartları daha zorlayabilir. Turizm, seyahat, vize konularında  değişimler görebiliriz. Bilimdeki değişimle enerji sistemlerinde dönüşüme gidilmekte. Dilerim bu dönemde dünya bir  nükleer  sorun yaşamaz. Jüpiter Pluto kavuşumu her türlü kazanın gerek sayısını gerek büyüklüğünü arttırıcı etki yapabilir. Buna  yer hareketlerini, volkanik aktivitelerini, maden kazalarını, yeraltı ulaşımlarındaki sorunları da ekleyebiliriz.  

Görüldüğü gibi Gaia ona zarar  veren, karnı tok, barış içinde yaşamayı beceremeyen dış beslek insanoğlunu atmak için çırpınıyor. Bize dibi göstermekte kararlı.  Çünkü üzerinde güçte, ahlak ve hukukta, bilgide dejenerasyon yaşanmakta.  Sistemsel sorun artık oldukça derin. Bu yüzden yola gelmeyen insanoğlunun anlayabilmesi için önce çok konuda kötüyü daha baskın kılacak görünmekte. Çünkü bize verdiği işaretleri doğru okumayı bilemedik!  Doğanın katledilmesine, tarımın bitirilmesine, seyirci kaldık! Birçok insan açlık, hastalık ve cehaletle savaşırken, onlara derman olamadık! Sistemli ve akademik bilgiye sahip olmayanların gücü ellerine almalarını, hukuku hiçe saymalarını gözlemledik! Hani deriz  ya bir musibet bin nasihatten iyidir! İşte öyle bir dönem!  Aslında bu göksel kombinasyonların hepsi önümüzdeki Kova dönemine hizmet etmekte. İnsanlığı kapitalizmin dengesizliğinden, sosyal demokrasiye, adalete, üst bilgiye yöneltebilmek için çalışmakta. Yani zor bir sınavdan geçilmekte.  Ama unutmayın ki bu dönem onca zorluğun içinden yeni başarıları, başarıya imza atanları  doğuracak. Güç dengeleri değişecek. Yeter ki adaletten sapılmasın. Sağdan soldan derlenmiş bilgiyle değil sistemli, sağlam eğitim alınarak  yürünsün.  Kova döneminde bilginin güç olduğunun önemini  daha da fazla hissedeceğiz! O yüzden kendinize hangi yaşta olursanız olun, yatırım yapın. Bu yatırımlarınızı bilginiz çerçevesinde topluma aktarmaya çalışın. Savrulmamak adına birikimlerinizi doğru koruyun. Gereksiz ve sizi aşan güç savaşlarından kaçının. Enerjinin karanlık yanında değil aydınlıkta yer alın. Bu dönem de geçecek.

‘’Zor diyorsun. Zor olacak ki imtihan olsun.   Mevlana’’

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s