JÜPİTER BALIK BURCUNDA

Jüpiter, 14 Mayıs günü kendi yöneticisi olduğu Balık burcuna geçiyor. Bu transit kabullenmeyi, fedakarlığı, akışta kalmayı ve koruma, şifalanmayla ilgili durumlara vurgu yapacak. Hayal gücünün, sezgilerin, bilinçaltının daha aktif çalışacağı bu süreçte yaratıcılık, yardımseverlik de gündemimizde olacak.  Ruhsallığın gelişeceği bu dönem çekilen acılar doğrultusunda dünyanın da uyanışına hizmet edecek. İçine vicdani duyguları katarak evrensel  yasaları yeniden yazmanın gerekliliğini hissedeceğiz. Sivil toplum kuruluşları dikkati çekecek. Yaratıcılığın, sanatın  kullanıldığı işleri öne çıkartacak.  Petrol, doğal gaz , kimyasal maddeler, su kaynakları ve denizlerle ilgili konular önem kazanacak. Beşinci boyuta geçmeye hazırlanan insanoğluna sezgisellik adına ince ayar yapılacak. Sahte gurularla karşılaşabilir,  büyük hukuksuzluklarla, skandallarla yüzleşebiliriz. Bu dönemde alkol, madde kullanımı da artış gösterebilir.  Dünya genelinde seller ve deniz tabanında olan depremlerde artış görülebilir.

Jüpiter’in bir önceki Balık  transiti 22 Haziran 2011’da sona ermişti. 14 Mayıs’ta Balık’a  dönemin ilk girişiyle birlikte haritalarınızda dokunacağı konularla birlikte ipuçlarını vermeye başlayacak. Daha sonra 28 Temmuz’da retro yaparak  Kova burcuna dönecek ve  şu anki konularınızla ilgili eksiklerinizi tamamladınızsa onların ödüllerini verecek.  Ardından  29 Aralık’ta yeniden Balık’a geçecek ve14 Mayıs 2021 ile birlikte start verdiği konularınız üzerinde etkisini hissettirecek.  11 Mayıs 2022’de Koç burcunda ilerlemeye başladıktan sonra yine  retro yapacak ve 28 Ekim 2022’de Balık burcuna geri dönecek ve yine bu burçtaki transitiyle ilgili  konuların etik, hukuksal, düşünsel, eğitimsel, finansal  durumlarını kontrol edecek. 20 Aralık 2022’de ise 2033 yılına kadar Balık burcunda veda edecek.

3 Ocak 2022’de Jüpiter, Ay düğümlerinin apexine yerleşerek kadersel etkilerin açığa çıkmasını sağlayacak.  Bir yandan da 4 Aralık 2021’de gerçekleşen tutulma da tetiklenecek ve hayatlarınıza etkileri görünür hale gelecek.

12 Nisan 2022’de Jüpiter, Balık’ın diğer yöneticisi Neptün ile kavuşacak ve yoğun, hassas enerjiler oluşacak.  İkilinin kavuşum derecesi, 2020’nin sonunda 14 Aralık’ta yaşadığımız ve bugün yaşamakta olduğumuz olaylarda etkisini gözlemlediğimiz Güneş tutulmasını zorlayacak. Bu süreçte ilahi adaletin öne çıkışını görebileceğimiz gibi hukuk, finans, eğitim, sağlık,  yabancılarla ilgili konularda net olmayan, etkisi sonradan anlaşılabilecek durumları da ortaya çıkartabilir.Kayıp yaşayan tarafta olmamak için dikkatli adım atılması gerektiğinin işaretçisi.

Jüpiter’in burçları hangi konularda etkileyeceğine bakarsak;

Yükselen Koçlar : Bu dönemde elde olmayan durumlarla, bilinçaltınızı etkileyen gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Büyüme, gelişme adına adım atmak zor olsa da başlamak istediğiniz konuyla ilgili  hazırlıklarınızı yapabilir, yardım faaliyetleri, spritüel, meditatif çalışmalarla rahatlama yolunu seçebilirsiniz . Sağlık sorunları gündeme gelebilir. Bağımlılığı olanlar bu süreçte tedavi olma yoluna gidebilir. Arkanızdan çevirilen işlerle karşılaşabilirsiniz. 

Yükselen Boğalar : Çevrenizin gelişeceği, genişleyeceği, gruplardan ve arkadaşlıklarından fayda görebileceğiniz bir dönem. Sosyal faaliyetlerin içinde daha aktif rol oynayabilirsiniz. Bu arkadaşlıklardan, organizasyonlardan kazanım yaratabilirsiniz. İşinizden elde ettiğiniz gelirde artış olabilir.  Aileden kaynaklar anlamında destek bulabilirsiniz.

Yükselen İkizler :  Hedefleriniz, statünüzle ilgili konularda ilerleme şansı yakalayabilirsiniz. İşinizde ilerleyebilir, işsizlik sorunu yaşıyorsanız çözüm bulabilirsiniz. Üstlerinizden, konumunda otorite olanlardan fayda sağlayabilirsiniz. Tanınırlığınız artabilir. Bu transit iş hayatının yanı sıra anneden de destek görebileceğiniz bir dönem. Çocuklarınız da iş hayatlarında şansı yakalayabilirler.

Yükselen Yengeçler :  Eğitimi, basın-yayını, yurtdışını, yabancıları, seyahatleri  ilgilendiren konularda gelişme, genişleme şansı yakalayabilirsiniz.  Kitabınızı basabilirsiniz. Medyada tanınırlığınız artabilir. Eğitim faaliyetlerine katılabilirsiniz. Çocuklarınızın görünürlüğü, tanınırlığı artabilir. Torunlarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Deneyimlerinizin  hayata bakışınızı  etkileyeceğini gözlemleyebilirsiniz.

Yükselen Aslanlar : Eşin , ortağın mali durumu, kredi, borç, vergi, sigorta, nafaka, miras gibi konularla ilgili  gelişmeler yaşayacaksınız. Başkalarının kaynaklarından faydalanma şansını zorlansanız da yakalayabilirsiniz. Ödemelerinizi yapılandırabileceğiniz bir dönem.  Büyümeye giden yolun kolay olmayabileceğini unutmayalım. Ameliyat konuları gündeminize gelebilir.

Yükselen Başaklar :  Evliliklerle, ortaklıklarla ilgili konularda, davalarla, çocuklarınızın eğitimleriyle ilgili gelişmeler, genişlemeler yaşayacaksınız. İkili ilişkilerinizin geliştiği ve destek bulacağınız bir dönem. Problemli ilişkileri iyileştirebilme imkanı yakalayabilirsiniz. Bekarların gündemine  evlilik  gelebilir. Ortaklıklara girebilir, ortaktan destek sağlayabilirsiniz. Davalar gündeminizde olabilir.

Yükselen Teraziler: İşiniz, astlarınız, yanınızda çalıştırdığınız kişiler, sağlık konuları ve günlük hayatınızla ilgili  gelişmeleri yaşayacaksınız. Bol çalışmanın yanı sıra angarya olarak gördüğünüz işler de artabilir. Birlikte çalıştığınız insanlar tarafından destekleneceksiniz. Sağlık konularınızı tedavi yoluna gidebilirsiniz. Bir evcil hayvan edinebilirsiniz.

Yükselen Akrepler :  Çocuklarınızı, aşk hayatınızı, yaratıcı yönlerinizi, spekülatif yatırım araçlarıyla bağlantınızı ilgilendiren konularda desteklendiğinizi hissedebilirsiniz. Çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuklarınızla gururlanabilirsiniz. Hobilerinizden fayda sağlamanız mümkündür. Bekarlar için aşk hayatları hareketli olabilir. Eğlendiğiniz, kendinizi daha önde gösterdiğiniz bir dönem olabilir.  Spekülatif yatırım araçlarından kazanım sağlayabilirsiniz.

Yükselen Yaylar:  Eviniz, aileniz, kökleriniz, babanız, emlak konularını da içeren gelişmelerde şans yakalayabilirsiniz. Ailenizden, atalarınızdan, babanızdan gerekli desteği bulabilirsiniz. Evinizde refahı, huzuru hissedebileceğiniz girişimleri yapabilirsiniz. Gayrimenkulle ilgili konularda fırsat yakalayabilirsiniz.

Yükselen Oğlaklar: Eğitimde, yazım çizim işlerinizde, kardeş, yakın akraba, komşuluk ilişkilerinizde , ticari konularınızda  büyüme imkanı yakalayabilirsiniz. Çocuklarınızın işlerinden kazanımları artabileceği gibi sosyal çevreleri de genişleyebilir. Eğitimlere katılabilirsiniz. Kitap yazabilir, blog açabilirsiniz. Yollarınız artabilir. Kardeş, yakın akraba ilişkileriniz gelişebilir. Ticari faaliyetinizle ilgili genişleme yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kovalar:  Maddi- manevi kaynaklarınız konusunda şansı, güvenlik alanınızda daha refahı yakalayabileceğiniz bir dönem.  Para kazanırken, harcayacaksınız da. Harcamalarınızı yarınları düşünerek kontrollü yapmanızı öneririm. Sağ kolunuz gibi gördüğünüz kişilerin desteğini daha fazla hissedebilirsiniz.

Yükselen Balıklar: Kendinizi ilgilendiren her konuda örneğin sağlık, fiziksel görünümünüz, motivasyonlarınızı etkileyen konular, yeni başlangıçlarınız gibi durumlarda büyüme, gelişme şansı yakalayabilirsiniz. Ayağınıza gelen fırsatları değerlendirin. Karşınızdakilere cömertliğiniz artabilir. Sınırlarınızı çizin ki dağılmayın.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s