14 ARALIK İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

http://blog.milliyet.com.tr/14-aralik-ikizler-burcunda-dolunay/Blog/?BlogNo=547626

Genel anlamıyla dolunay
14 Aralık günü saat 03:05 de İkizler burcunun 22°25′ derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayda ilgilendiğimiz konular adına bol miktarda iletişim, fikir üretme var. Bu amaçla eyleme geçmek, hedef büyütmek isteyebiliriz. Fakat şartları tek başına, tam anlamıyla kendi istediğimiz doğrultuda kontrol etmek, sonuç elde etmek kolay olmayacak. Karşımızdakilerle, olaylarla gerekli bütünleşmeyi, empati kurabilmeyi beceremeyebiliriz. İkizler burcu akılcı, meraklı, bilgiyi alıp dağıtan fakat derinleşmekte zorlanan, hareketli , değişken bir burçtur. Gölgesinde gerginlik, sivri dillilik, dedikodu, olayları saptırma, dağılma görülebilir. Sağlık açısından sinirleri, elleri, kolları, omuzları, kaburgaları, akciğerleri, solunum yollarını, tiroidi, konuşma, işitme, konsantrasyon sorunlarını işaret eder. Aynı zamanda basın-yayın, iletişim, reklam, bilişim, ulaşım-taşımacılık sektörün, kütüphaneler, eğitimciler, yazarlar, muhasebeciler, posta ve dağıtım hizmetleri, sosyal medya, trafik, ticaret, hırsızlarla da ilişkilidir.
Dolunayda Ay’ın Phact ilişkisini görmekteyiz ki bu cesaret, risk almak, değişik, yeni sulara yelken açmakla ilişkilidir. Güneş ise Ras Alhague ile iletişimi ile bize zarar görmüş olanın düzeltilmesini, insancıllığı, şifacılığı ve öğretmeyi işaret etmekte. Yani hedeflerimizde, ilişkilerimizde, her ne ile ilgiliysek, o anlamda farkındalık geliştirirken, bu sabit yıldız özelliklerini de olayın doğasında gözlemleyeceğiz.

14.12.2016 İkizler Burcunda Dolunay.jpg

Haritanın yükseleninde Terazi burcunu görmekteyiz. Yani ilişkiler, geliştirdiğimiz politika, nezaket, adalet  duygusu, uyumlanabilme, sanat, estetik değerler vurgulanmakta. Sabit yıldızlar Seginus ve Mufrid  aşırılığa, gizli olana eğilimi, güçlü istekleri, bir yandan işte refah ve huzuru işaret ederken, öte yandan hukuksal, arkadaşlar yoluyla gelebilecek kayıpları anlatmakta.  Dolunayın apexinde yaralı şifacımız Chiron dururken, yükselen ve alçalandaki Jüpiter, Zeus ve yıl sonunda retrodan düze geçecek olan , Pluto ile de zıtlaşaraktan, bize radikal kırılmaları anlatmakta. Bakalım  kimler şifalanacak, kimler yaralanacak.

Dolunayın işaret ettiği konular

14 Aralık günü meydana gelecek olan dolunay haritanın 9-3 aksında meydana gelmekte. Buna göre uluslararası işler, yabancılarla ilişkiler, eğitim, akademik, hukuksal konular, seyahatler, seminerler, ikinci eş ve evlilikle ilgili konular, bizim ve eşin kardeşleri, yakın akrabaları, komşular,  ebeveynlerin sağlığı, torun, iletişim, yazmak, yayınlamak,  tanıtım yapmak gibi konular ana başlıklarımızı oluşturacak. Kitabınızın basımı, tanıtım, seminer gibi konular söz konusuysa birtakım gecikmeler, aksilikler, parasal konularda anlaşmazlıklar olasıdır. Eş, ortakla anlaşma sağlamak istiyorsak iletişimin dozajı oldukça önemli görünmekte. Tarafların birbirlerini gereksiz zorlamaları, tahakküm kurucu durumlar ipleri kopartabilir. Akrabalardan , kardeşlerden kaynaklı çözümlenememiş resmi konularla, toplum içindeki durumla, evliliklerle ilgili zorlayıcı, kontrol dışı durumlar yaşanabilir. Ailede ani hastalıklar  söz konusu olabilir. Sportif faaliyetlerde bulunmak için yüksek enerjiler bulunmakta. Arkadaşlarla yollar yapabilirsiniz. Hukuksal konularda, yabancılarla ilişkilerde köklü gelişmeler, değişimler yaşanabilir. Eş, ortak tarafından ortak hedeflerle, toplumsal statünüzle, çocuklarla, parayla  ilgili konularda yargılanma eğilimine maruz kalabilirsiniz. Çocukların eğitimlerini de ilgilendiren durumlar bir anda gündeme oturabilir. Sevdiğinizle, çocuklarla, yaratıcı yönlerinizi ortaya koymak, faaliyetlerde bulunmakla ilgili temponun yükseldiği bir dönem. Aynı zamanda  geçmişte finansal konuların da etkisiyle biten bazı aşkların yeniden canlanaması mümkündür. Bu dönemde evinizi güzelleştirmekle uğraşabilirsiniz. Kendinizi evinizde daha rahat hissedebilirsiniz.

14.12.2016 İkizler Burcunda Dolunay Uranyen.jpg

İkizler burcunda meydana gelecek olan dolunaya uranyen prensipte bakarsak;

Defalarca aynı ya da çok benzeri sorunlarla mücadele etmek zorunda kaldık. İlerleyelim, gelişelim, büyüyelim derken olmadık engellerle yolumuzdan saptık, yaralandık, örselendik. Şartlara teslim olmak zorunda kaldık. Bazen ilkeli davranalım dedik, önümüze bizi aşanlar çıktı. Kimimiz aileyle sorunlar yaşadı, kimimiz hukuksal, belki de kimimiz resmi makamlarla. Kimimiz kaçtı, özgürlüğünü isterken kovalandı. Kimi karşılıksız aşklarda boğuldu, kimi belki sevgi, belki maddi güvencesini kaybetme korkusundan kovaladı, hatta hileli işlerle çıkışı aradı. Üzüldük, dağıldık. Şimdi yine geçmişte karışıklık yaşadığımız noktalarla ilgili yenilenmek, hedef büyütmek, kalıcı olan maddi manevi kazanımlar elde etmek adına bir mücadele veriyoruz. Birileri kaçarken, birileri kovalayan taraf burada. Israrcılıkla, sabitlenmiş düşüncelerle, aşırı tepkisellikle karşılaşabiliriz. Bakalım şimdi bu dolunayda nasıl manevralar yapacağız. Kim av, kim avcı durumuna düşecek hedefleri uğruna. Kimler suya yazacak mücadelesini, kimler tuttuğunu alacak.

(Güneş, Ay, Chaos, Ay/Satürn, Güneş/Satürn, Chiron, Satürn, Hidalgo, Diana, Sappho, Arachne, Niobe, Mars/Uranüs, Atlantis r  , Venüs, Europa, Ophelia)

İkizler dolunayında burçları ana başlıklara göre etkileyecek konular

14 Aralık günü İkizler burcunda meydana gelecek olan dolunayın burçları, yukarıdaki genel özellikler doğrultusunda, hangi ana konularda etkileyeceğine bakacak olursak;

Koç ve yükselen Koçlar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri.

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar,  babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, hedefleri, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.

İkizler ve yükselen İkizler :  Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yüksek öğrenimi, büyükanne, büyükbaba.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları.

Başak ve yükselen Başaklar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Terazi ve yükselen Teraziler için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, torun ile ilgili durumlar.

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.

Balık ve yükselen Balıklar için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Ülkemiz ve İkizler dolunayı

14.12.2016 İkizler Burcunda Dolunay Uclu.jpg

14 Aralık İkizler dolunayı ülkemiz haritasının 12-6 aksında meydana gelmekte. Buna göre gizli kapaklı yapılan işler, bu tür gruplar, örgütler, vatan hainleri, ajanlar, suikastler, yardım grupları, hastane, hapishane, ıslahevleri gibi kapalı yerler, sendikalar, uyuşturucu,  büyük ve küçük baş hayvanlar, ordu, polis, çalışan kesim, sigorta konuları, sağlık hizmetleri ve hastalıklarla ilgili durumlar ana başlıklarımızı oluştururken, bizler de bu konularla ilgili farkındalık geliştireceğiz. Dolunay haritamızın 12.evindeki ilerletilmiş tepe noktası ve Uranüs’ü üzerinde olurken, aldığı açılarla da zorlamakta. Güvenlik konumuz yine altı çizilerek vurgulanmakta. Kontrol dışı şartlar, fark edilmeyen ya da gizlenilen konular tam karşımıza düşmekte. Bunlar az önce saydığım konular olabileceği gibi, yine topraklarımız, madenlerimiz ve doğal kaynaklarımız, çiftçiler, tarım, aileler, inşaat, emlak sektörü, muhalefet partileri ile de ilgili olabilir. Ani bir saldırı , patlama, provatatif eylem, suikast, kaza türü olay gündeme oturabilir. (Güneş/Ay, Mars/Uranüs, Chiron =   natal Mars/Uranüs, Diana, Merkür/Neptün, Satürn/Neptün, MC/Hades, Vulcanus/DSC) Birtakım anlaşmalarla ilgili gerçekler ortaya çıkabilir. Açık düşmanlıklar, provokasyonlar söz konusu olabilir. Güvenlik güçlerimizi de ilgilendiren anlaşmalar mümkündür. Başkanlıkla  ilgili önemli gelişmelere şahit olabiliriz. Şirket ortaklıklara yönelik köklü yapılanmalar olasıdır. Yeni firma devirleri, satışları gündeme gelebilir. Evliliklere, boşanmalara yönelik yeni kanunlar, düzenlemeler gelebilir.  Uluslararası anlaşmalar, davalar da bu dolunayda gündem oluştururken, bunlarla ilgili  daha derin bilgiler halkı ilgilendirebilir.

14.12.2016 İkizler Burcunda Dolunay Kartografik.jpg

Yukarıda 14 Aralık günü İkizler burcunda meydana gelecek olan dolunayın kartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde renkli oklarla işaretli hatlar ve çevresi, dolunay enerjisinden daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s