29 ARALIK OĞLAK BURCUNDA YENİAY

http://blog.milliyet.com.tr/29-aralik-oglak-burcunda-yeniay/Blog/?BlogNo=548967

29 Aralık günü saat 09:53 de Oğlak burcunun 07°59′ derecesinde yılın son yeniayı meydana gelecek. Bu yeniayda normalden çok daha fazla çıkarların önde olduğunu, dediğinde diretmeleri, şartları gereksiz zorlamayı ve beraberinde eleştirel tutumları, somut sonuç elde edebilmek adına çıkışları, girişimleri gözlemleyeceğiz. Adeta bir hazırlık dönemi gibi de kullanılabilecek bu süreç beraberinde depresif durumları, kontrol etmekte zorlanılacak şartları da getirebilecek gibi gözükmekte. Hedeften sapılabileceğini, yanlış yol alınabileceğini de eklemeliyim. Yeniaya ev sahipliği yapan Oğlak burcu sorumlu, mantıklı, kararlı, sabırlı, uzun soluklu olandan yana tercih kullanan, idari becerisi gelişmişi anlatır. Gölgesinde otoriterlik, hesabına düşkünlük, duygu yoksunluğu, gereksiz kontrolcülük de bulunur. Mühendisler, bilim insanları, tarihçiler, politikacılar, yöneticiler, iş adamları, hesap ve vergi uzmanları, finansçılar, arkeologlar, organizatörler, arşiv ve kütüphane görevlileri, maden işçileri, emekçiler ve inşaat sektörü de bu burçla ilişkilendirilir. Sağlık olarak baktığımızda ise dizler, dişler, kemikler, iskelet sistemi, eklemler, işitme, dalak, omurilik, Parkinson, deri ve saç sorunları, romatizma, depresyon öne çıkmakta.
Astrolojide Facies gökyüzündeki en şiddetli etkiyi yansıtan sabit yıldız olarak bilinir. Acımasızlık, zalimlik, şiddet, sadizmin yanı sıra hırs, derinlemesine odaklanma ve yüksek motive gücünü anlatırken, göz ve görme sorunlarını da verir. Facies, Güneş, Ay ve Merkür ilişkisiyle bu yeniayın doğasına oldukça katkı yapacak gibi görünmekte.

29.12.2016 Oglak Burcunda Yeniay.jpg

Haritanın yükseleninde Oğlak burcunu görsek de bu İstanbul’u da kapsayan, Kocaeli’nin batısında kalan kesim için geçerli. Doğusunda kalan illerimiz için ise yeniayda Kova’nın yükseldiğini görmekteyiz. Klasik astolojiye göre her ikisi de Satürn yöneticiliğinde olsa da, Oğlak’ın konservatifliği, gelenekselciliği Kova’da yenilikçilik, devrimcilik olarak görülmekte. Yükselen burcun dışavurumumuz olduğunu hatırlarsak, batıda kalan bölgelerimiz yukarıda saydığım Oğlak özellikleri ile tutum sergileyeceklerdir. Buna karşılık Kova yükselen yerlerde ileriye dönük düşüncelerle, beklenmedik çıkışlar, özgürlük ihtiyacının vurgulanması adına tutum sergilemek daha belirgin olacaktır.

Yeniayın işaret ettiği konular

29 Aralık günü meydana gelecek olan yeniay   haritanın 12.evinde meydana gelmekte. Buna göre zorluklar, kayıplar, başkalarından gizlediğimiz durumlar, kontrol dışı şartlar, fedakarlıklarımız,  gizli düşmanlıklar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren gelişmeler, inzivaya çekilme,  bağımlılıklar, arınma çalışmaları ana başlılarımızı oluşturacak. Eş, ortakla ilgili ortak paralarla, sahip olunanlarla, miras, kredi, faiz, borç ödemeleri vs. ilgili durumlar, eski anlaşmalar, yazışmalar, konuşmalar gündemimizi oluşturabilir. Şartları zaman zaman kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Fedakarlıklar gerekebilir. Tansiyon yükselebileceği gibi, atmak isteyeceğiniz adımlar da arzuladığımız hedefi bulamayabilir.  Odaklandığınız konu ile ilgili olarak birden fazla kereler uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Çocuklarla ilgili alınan kararlar yeniden gözden geçirilmek üzere askıya alınabilir. Harcamaları dengeleyemeye özen göstermek, abartmamak gereken bir süreçteyiz. Gruplarla birlikte sosyalleşme isteği duyabilir, faaliyetlerde bulunabiliriz. Bazıları arkadan iş çevirip, konuşabilir, hileli işlere yeltenebilir. Aldatılmayalım, kumpaslara kurban gitmeyelim. Ticarette, parasal konularda, yazılı, sözlü iletişimde, çevrenizdeki herkesle ilişkinizde dikkatli olunmasını öneririm. Yarım kalmış işlerinizi, çözülmemiş sorunlarınızı ele alarak halledebilir, rafa kaldırdığınız projelerinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Sözlü, fiziksel tacizlerin, şiddetin de olabileceğini ne yazık ki belirtmek isterim.  Zalim insanlardan da zulmetmekten de uzak duralım. Kadersel karşılaşmalar  yaşayabilirler. Bu arada eski sevgiliniz ya da şimdikinin geçmişte yaptıkları ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Durumu çok boyutlu, olabildiğince gerçekçi değerlendirmenizi tavsiye ederim. Toplumumuzun yarası tecavüz bu dönemde de yine gündemde olabilir. Depresyona, depresif durumlara açığız. Endişeler ortaya çıkabilir. Bağımlılıklardan, depresyondan arınmak düşünülebilir. İşle, hedeflerle, üstlerle ilgili  rahatsızlıklarınız varsa, bir süre olayları enine boyuna düşünmeniz, tartmanız, sonra davranış belirlemeniz daha etkili olabilir. Yatmayı, dinlenmeyi gerektirecek sağlık sorunları gündeme gelebilir. İlaç, alkol, anestezi, gaz, sıvılardan kaynaklı zehirlenmeler, problemler söz konusu olabilir. Yaralanmalar, kazalar, ateşli hastalıklar için  normalden daha hassas bir dönem.  İş ortamınızda, günlük hayatınızda, yanınızda çalıştırdıklarınızla, evcil hayvanlarınızla ilgili kontrol dışı durumlar mümkündür.  Oğlak yeniayı yukarıda saydıklarımın yanı sıra göz, görme sorunlarına da dikkati çekmekte. Meditasyon, yoga, kitap okumak, yazmak, çizmek, müzik ya da  her ne ise sanatsal yeteneklerinizi gerçekleştirmek adına kendinizle baş başa kalmak, ihtiyacı olanlara yardım faaliyetlerinde bulunmak iyi gelebilir.

29.12.2016 Oglak Burcunda Yeniay Uranyen.jpg

Oğlak burcunda meydana gelecek olan yeniaya uranyen prensipte bakarsak;

İşimizde, aşk ya da evlilik hayatımızda, ailevi, toplumsal durumumuzu ilgilendiren konularda,  geriye dönerek hatalarla, zorlanan, yürümeyen noktalarla ilgili yüzleşmeler yaşanabilir. Uğruna yanıp, yıkıldığımız, derinden bağlılık sergilediğimiz konularla ilgili eskiler  açılıp, kırılganlıklar , yaralar deşilebilir. Eğer işle ilgili sorun yazışmalar, konuşmalar, anlaşmalar,  evraklar vs. ile ilgilenmek durumunda kalabiliriz. Bu dönemde plan yaparak, daha yavaş, temkinli, mantıksal çözümler üretme yolunu seçmemiz gerekmekte. Kaldırabileceğinden fazla sorumluluğu almaya kalkmak, ne yapacağına net karar verememek, eski hatalara saplanıp kalmak ya da düşüncesiz davranışlar yön kaybına, hedeften sapmalara, geri düşmelere, kayıplara sebep verebilir. Böylesi bir durumda kendini, hayatı, işini, ideallerini sorgulama başlayabilir, çöküntü içine düşülebilir. Ve ‘ bu neden bana hep oluyor ? ‘ sorusu beyinlerde yankılanabilir. Verdiğiniz karar her ne ise sorumluluğu ile sizi  ileriye, daha iyiye, aydınlığa taşıyacak olsun…

(Hades r , Merkür r , Güneş, Ay, Khronos r , Phateon, Valentine, Hopi, Phateon, IC, MC, Venüs, The Black Moon, Sedna r )

Oğlak yeniayında burçları ana başlıklara göre etkileyecek konular

29 Aralık günü Oğlak burcunda meydana gelecek olan yeniayın, burçları yukarıdaki genel özellikler doğrultusunda, hangi ana konularda etkileyeceğine bakarsak;

Koç ve yükselen Koçlar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, torun ile ilgili durumlar.

İkizler ve yükselen İkizler :  Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

Başak ve yükselen Başaklar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.

Terazi ve yükselen Teraziler için : Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar,  babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, hedefleri, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yüksek öğrenimi, büyükanne, büyükbaba.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.

Balık ve yükselen Balıklar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları.

Ülkemiz ve Oğlak yeniayı

29.12.2016 Oglak Burcunda Yeniay Uclu.jpg

29 Aralık Oğlak yeniayı ülkemiz haritasının 7.evinde meydana gelmekte. Buna göre imzalanan uluslar arası anlaşmalar, davalar, savaş ve barışı ilgilendiren durumlar, kanun kaçakları, açık düşmanlıklar, diplomatik, dış ilişkiler, iş ortaklıkları, firmaların rekabet durumları konu başlıklarımızı oluşturmakta.  Oğlak yeniayı ilerletilmiş ve natale beraber baktığımızda ülkemiz haritasının Hades, Ay-Mars, Mars, Admetos zorlu açı kalıbını tetiklerken, geçmiş ve gelecekle ilgili kadersel durumları da gösteren düğümlerimize uyumlu açı yapmakta. Zaten 26 Şubat’ta da 8° Balık’ta GAD ımız üzerinde, ülkemizin hayat yolunu fazlasıyla etkileyecek olan bir Güneş tutulması deneyimleyeceğiz. Güvenlik yine baş konumuz ve düşmanlıklara, saldırılara, provokasyonlara, halk olarak üzülüp, zorlanabileceğimiz durumlara açığız. 4.ev dünya astrolojisinde topraklar, madenler, doğal kaynaklar, tarım, inşaat sektörü vs. ,  12.ev ise gizli örgütler, gruplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerler, suikastler,  suçlular, uyuşturucu,  sendikalar vs.  ile ilişkilidir. Ülke haritamızda bu evlerin yöneticisi Merkür, yeniay haritasında 7.ev sınırında retroda. Bu da bütün bu  konularla ilgili geçmişten gelen durumlarla etkin bir şekilde yüzleşmeyi göstermekte. Terörle ilgili konuları yoğun yaşadığımızı düşünerekten örneklemeyi de onun üzerinde yaparsam, burada geçmişte tasarlanmış bir eylem aktive olabileceği gibi, bir şekilde o an engellenebilir de. Fakat ne yazık ki sert gezegen görünümleri devam ettiğinden ve haritamız da zorlanarak çalıştığından, bu  noktalar yine tetikleneceği için sonrasında bir şekilde yeniden karşımıza çıkabilir. Yani harita bizi her şart altında tedbirli yol yürümeye sevk etmekte. Bu yeniay da toprak bütünlüğümüzü ilgilendiren kontrolsüz şartları aktif tutacak görünmekte. Uluslararası durumlardan da kaynaklı olaylarla yorulabiliriz. Komşu ülkelerle bozulan ilişkilerin olumlu yapılandırılmasının önemi, ilerleyen dönemde daha fazla hissedilebilir. Diğer ülkelerle eski anlaşmalar yeniden gündeme gelebilir. Uluslararası davalara ait gelişmeler söz konusu olabilir. Oğlak burcunda olan yeniay gerek ülke gerekse hayatın her kademesindeki idarecileri, yönetimleri de ilgilendirmekte.  Dolayısıyla başkanlıkla, üst düzey yönetimle, yöneticiler, idarecilerle ilgili durumlara da söz konusu. Yeni girişimler için baktığımda Merkür ve Mars’ın durumları kalıcı, arzu edilebilecek durumlara uygun görünmemekte. Deniz, hava kazaları , yabancıları, göçmenleri,  vize, dolaşım haklarını, akademik kurumları ilgilendiren problematik gelişmeler olasıdır. Ne yazık ki kadın cinayetleri söz konusu olabileceği gibi, eskiden olmuş bir olayın aydınlanması da mümkündür. Firmalar arası rekabet durumları gündem oluşturabilir. Satışlar ile ilgili davalarda  geçmiş dönemde başlanılmışsa gelişmeler elde edilebileceği gibi, sonuçlanabilir de.  Sanatta güzel başarılara şahit olabiliriz.

29.12.2016 Oglak Burcunda Yeniay Kartografik.jpg

Yukarıda 29 Aralık günü Oğlak burcunda meydana gelecek olan yeniayın kartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde renkli oklarla işaretli hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.
Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s