2 AĞUSTOS ASLAN BURCUNDA YENİAY

http://blog.milliyet.com.tr/2-agustos-aslan-burcunda-yeniay/Blog/?BlogNo=537369

Genel anlamıyla Aslan yeniayı
2 Ağustos günü saat 23:44 de Aslan burcunun 10°57′ derecesinde bir yeniay meydana gelecek. Kendine güvenle, ısrarla, kararlı bir şekilde risk alınacak, yeni olanı kulakların duymak istemeyeceği, değişikliğe uzak durulacak, materyalist davranışlarla elindekinin üstüne katmak, hedeflerin somutlaştırılmak istenileceği bir dönem. Ateş ve toprak vurgusunu fazlasıyla hissedeceğiz. İletişim kurmakta, gerekli bilgileri alıp vermekte zorlanırken, sıklıkla empati kurmayı da unutabileceğiz. Egoizm ve saldırganlığı da tüm bunlarla deneyimleyebiliriz. Şartları korumak, yeniyi elde etmekten daha mümkün. Aslan burcu sahnede olup, yönetmeyi, kendini ifade edip, gerçekleştirirken de dikkatleri üzerinde toplayarak, alkışlanmayı sever. Yaratıcılığının, sosyal ve cömert olmasının yanı sıra gölgesinde kibir, ego, buyurganlık ve gösteriş merakı, müsriflik bulunur. Sağlıkla ilgili olarak omurga ve sırt bölgesi ile ilgili sorunları, kalp damar, kan hastalıklarını, erkekte sağ , kadında ise sol gözde oluşabilecek sorunları işaret eder. Aynı zamanda liderler, yöneticiler, sahne sanatları ve eğlence sektörü içinde yer alanlar, yönetmenler, organizatörler, reklamcılar, otel ve restaurant işletmecileri, mimarlar, ressamlar, heykeltıraşlar, modacılar, kuyumcular bu burcun etki alanındadır.
Yeniayda Güneş ve Ay’ın Acubens ve Giansar ile ilişkisini görmekteyiz. Acubens sabit yıldızı hayata iyimser bakabilmeyi ve yaşama sevincini ifade ederken, Giansar karamsarlığı, duygusallığı, analitik düşünme özelliğini işaret ederek, mide, bağırsak sorunlarına, zehirlenmelere dikkat çeker. Buna göre gerek ilişkilerimizde, gerek atmak istediğimiz adımlar, hedeflerimiz konusunda bir yandan gururlu, onurlu, dik bir duruş sergileyerek toplumsal anlamda yaşadıklarımızın da etkisini olabildiğince iyimserlikle atlatma gayreti içerisinde olurken, zaman zaman da en acımasız haliyle olanı biteni masaya yatırıp, nasıl olacak sorusu ile kendimizi baş başa bulabiliriz. Kah isyankar , kah fedakar…

02.08.2016 Aslan Burcunda Yeniay.jpg

Haritanın yükseleninde sahiplenici, huzur ve güveni ön planda tuttuğundan, risk almaktan kaçınan, ağırkanlı, şartlarının değişmesinden hoşlanmayan Boğa burcunu görmekteyiz. Yükselene açılanan Schedir’in saygınlık, güç arzusu ile birlikte, nezakete vurgu yaptığını ama gölgesinde entrikaların olduğunu hatırlarsak , dışavurumda, olayların ele alımında  hedefler doğrultusunda nezaketten şaşıldığını, acımasızlığın, entrikaların ortaya çıkabileceğini, sorumsuz, dürtüsel, yıkıcı davranılabileceğini de ( ASC/Venüs=  Deucalion, Siwa) göz önünde bulundurmakta fayda olabilir.  Yeniay, Mars ve Satürn’den destek alırken, ASC-DSC aksı ve  Gad ve Neptün, Pluto ile zorlanmakta. Bu da hep bana arzusuyla davranmanın, takıntının, intikam duygusuyla hareketin, güç bende demenin  ve uğruna çevirilen entrikaların yanlışlığına, hayal kırıklığına, yenilgisine dikkat çekmekte.

Yeniayın işaret ettiği konular

2 Ağustos’ta meydana gelecek olan yeniay haritanın 4. evinde meydana gelmekte. Buna göre aile, köklerimiz, atalarımız, baba, ev, emlak konuları, eşin işi, statüsü, hedefleri, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, kayıpları, korkuları , arınma çalışmaları ile ilgili gelişmeler gündemimizi belirleyecek. Çocuğunuzla, onun eğitimiyle ilgili kararlar alıp, girişimlerde bulunabilir, para harcayabiliriniz. Aynı zamanda varsa onların korkularından, bağımlılıklarından arınmaları için çeşitli tedavi yolları, terapiler söz konusu  olabilir. Aile köklerinizle ilgili bilgiler öğrenebileceğiniz gibi aienizle de ilgilenmeniz gerekebilir. Karşılıklı ilişkilerde zaman zaman zorlanılabilir ama konuşarak aşılabilir. Bu noktada paylaşımıncı olmanın  önemini de unutmayalım. Hedeflerle ilgili yapılmak istenen yeni başlangıçlarda dikkatli olmakta fayda var. Bu dönemde kredi, borç almak isteyenler şartlarını iyice düşünsünler. Çözülmesi gereken miras, ortaklı para gibi durumlarda, resmi işlerde uzlaşmazlıklar, olayın arzulandığı gibi gitmemesi durumları olasıdır. Eski başlanmış işlerle ilgili eksiklerinizi tamamlamaya devam edebilirsiniz. Bazıları ise tamamlayabilir. Eş, ortağın harcamalar yüzünden sıkışması size yansıyabilir. Ani sağlık sorunları, çalışanlarla ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Lütfen gerekli özeni gösterip, kontrollerimizi ihmal etmeyelim. Aynı şekilde çocuklarınıza da destek olmanız gerekebilir. Çeşitli kurslar, eğitimler ilginizi çekebilir. Çalışma arkadaşlarınızla, kardeş, kuzenlerle sanatsal faaliyetlerin içinde yer almak isteyebilir fakat vazgeçmek durumunda da kalabilirsiniz. Zehirlenmelere, yaralanmalara, tacize, saldırganlığa karşı dikkatli olalım lütfen. Zaman zaman şartları kontrol etmekte zorlanılabilecek durumlarla kalınması, bunun oldukça yorucu olması olasıdır.  Şimdiye kadar bel bağladığımız ama istediğimiz gibi yürümeyen yürümeyen işlerde , farkına varmadığımız durumları, gizli saklı olanları, dolaylı da olsa öğreniyoruz. Fakat yine de kendinizin araştırmasında fayda var. Çünkü aldatma, saptırma amacıyla birtakım yanlış bilgilerin de verilmesi söz konusu olabilir.

02.08.2016 Aslan Burcunda Yeniay Uranyen.jpg

Aslan burcunda meydana gelecek olan yeniaya uranyen prensipte bakarsak ;
Kime ne kadar güvenilir, ne kadar ortak yol yürünür, ilişki kurulur, iş yapılır, hedefe beraberce biri birine güvenerek adım atılır gibi durumlarda geçmiş yaşadıklarımızdan ders almadığımızdan, hatalarda ısrarcı olup, değiştirmediğimiz ya da bize karşı değişmeyen tutumlar karşısına müsamaha göstererek, aynı şeyleri defalarca sil baştan yapmamızdan ötürü, bedelini gerek bireysel gerek toplum olarak ödemekteyiz. Hafızamızın en derinine kazınan, ciddi travmatik durumlara sebep olan bu değişim, dönüşüm, hatta yıkım sayılacak etkiler karşısında kendimizi yön bulmakta, kime, neye, nereye aidiyet geliştirmemiz konusunda zorlanırken bulmak işten bile değil ( Güneş, Ay, pluto/Transpluto, Ixion, Persephone, Photographica) . Egonun kararından fazla olmasının, hoşgörüsüzlüğün, adaletsizliğin çok ciddi yıkımlara sebep olma etkisini hatırlayarak, en ince noktasına kadar sorgulayarak hakkaniyetli davranışı bilinç geliştirip, iş birliği içinde yaraların iyileşebileceğine işaret etmekte gökyüzü. Bu da artık herkesin kendini sorgulaması, elini çamura bulaması ve gerekirse en acı reçeteyle biz olmanın yoluna katkı sağlamasından geçmekte. Bir dönüm noktasındayız ve ‘bir’likte küllerimizden doğmalıyız. Harita ‘geçmişte attığınız küçücük adımların nasıl çığ gibi büyüyerek, etrafınızı sarmaladığını hatırlayın’ demekte bizlere… (Siva, Mars/Uranüs, Mars/Pluto, Pholus, Jüpiter, Cupido, Panacea)
Aslan yeniayında burçları ana başlıklarına göre etkileyecek konular
2 Ağustos günü Aslan burcunda meydana gelecek olan yeniayın, burçları yukarıdaki genel özellikler doğrultusunda hangi ana başlıklarda etkileyeceğine bakarsak;
Koç ve yükselen Koçlar için : Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.
Boğa ve yükselen Boğalar için : Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.
İkizler ve yükselen İkizler : Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri.
Yengeç ve yükselen Yengeçler için : Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar, babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.
Aslan ve yükselen Aslanlar için : Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yüksek öğrenimi, büyükanne, büyükbaba.
Başak ve yükselen Başaklar için : Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.
Terazi ve yükselen Teraziler için : Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları.
Akrep ve yükselen Akrepler için : İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.
Yay ve yükselen Yaylar için : Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, torun ile ilgili durumlar.
Oğlak ve yükselen Oğlaklar için : Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.
Kova ve yükselen Kovalar için : Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.
Balık ve yükselen Balıklar için : Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

Ülkemiz ve aslan yeniayı

02.08.2016 Aslan Burcunda Yeniay Uclu.jpg

2 Ağustos günü Aslan burcunda meydana gelecek olan yeniay, ülkemiz haritasının 2.evinde meydana gelmekte. Buna göre para piyasaları, bankalar, finansal kurumlar ve yapı, halkın ekonomik durumu, ticaret, ulusal kaynaklar, gelirler, hazine, milli gelir, maliye, vergi gelirleri ana konu başlıklarımızı oluşturacak. Aynı zamanda meclis, yerel yönetimler, yabancılarla yapılan ortak anlaşmalar, dost bildiğimiz ülkeler, borsa, kulüpler, maliyemizle ilgili konular da bu yeniayda gündemimizde olacak.

Ülkemiz haritasının ilerletilmiş Güneş’inin karşısında meydana gelen bu yeniay, retro Satürn’den desteklenir görülse bile, GAD, Neptün, Pluto ile epeyce zorlanmakta. İntihar eylemleri, suikast, komplo girişimleri olasıdır. Yeniay aynı zamanda ülke haritamızın ilerletilmiş birçok gezegeniyle de etkileşimde. Terörün kısa dönemde biteceğini düşünmesek iyi olur ki önümüzde yine sıkıntılı günleri işaret etmekte haritalar.   Güvenliğimiz, ülkemizin birliği baş sorunumuz. 15 Temmuz’da yaşanılan darbe girişimiyle birlikte, ülkenin bütün dinamiklerindeki değişimin bu yeniayda da devam ettiğini görmekteyiz. Satürn’ün 15 Ağustos’tan sonra retrodan çıkmaya başlaması ile bütün bu değişimin etkilerini maddi manevi çok daha fazla hisseder hale geleceğiz. Ve bunlar  artık hemen herkesin bildiği gibi öyle kolay değişimler, dönüşümler de değil. Borsa, para piyasalarındaki belirsizlikler sürmekte. Yeni vergiler yolda diyebiliriz. Bu da halka yük olarak yansımakta. İhracatla ilgili yeni gelişmeler olsa da ilerleyen dönemde beklentileri karşılamayabilir. Lüks eşyaya, tüketime yönelik yeni yaptırımları bekleyebiliriz.  Yabancılarla ilişkilerde yeniden gerilme olasıdır. Liderler, yöneticiler alışılagelmiş söylemlerinden vazgeçebilirler. Yeniay sanatsal faaliyetlerin de sürdürülürlüğüne etki etmekte. Yurtdışına da bağlı bazı organizasyonlarda, ortak yapılanmalarda  yine iptaller, beklenmedik gelişmeler olasıdır. Finansal, hukuksal, eğitim, iletişim, turizm adına yine birçok değişikliğe şahit olacağız. Bu konularda yapılmış olan değişikliklere de eklentiler, değişiklikler olasıdır. Yönetimsel konularda ilerleyen zamanda resmi işlerde sorun yaratacak tutumdan, uzlaşmazlıklardan uzak durması önemsenmelidir. Güç kazanma arzusuyla geri planda farklı düşünceler taşımak, belki birtakım oyunların içerisinde olmanın sadece günü kurtarmak olduğunu hatırlayalım. Hemen her alanda bir dizi yoğun değişimden geçmekteyiz. Bu değişimlerde maksimum seviyede hassasiyet ve dikkati ön planda tutmaktayız. Hemen herkese güvenmemek, soruşturmak, araştırmak gerekmekte. Çünkü yıllık haritamızda bu yeni ay toplumsal dönüşümümüz, değişimimiz adına direk ya da dolaylı travmatik etkili , düşmanca davranışların, saldırıların devamının gelebileceğine işaret etmekte. Kimin dost, kimin düşman olduğu gerçekçi bir şekilde değerlendirme gerektirmekte. Gerek finansal, gerek politik ilişkilerde her ben dostum diyen güvene layık görülmemekte. Menfaat sağlamak adına ilişkileri saptırmak, yanlış bilgilendirilmekle karşı karşıya kalabiliriz. (Lachesis, Hekate, Güneş/Ay, Pluto/transpluto, Cupido, Mars/Pluto, Saturn/Pluto, Chiron, Psyche, Pholus  ve  Mars, Admetos, Ay/Satürn, Uranüs/Pluto, Pluto, Zeus,  Koç n., Make make)

02.08.2016 Aslan Burcunda Yeniay Kartografik.jpg

Yukarıda 2 Ağustos günü meydana gelecek olan Aslan yeniayının celestial modda, orta noktalar baz alınarak çıkartılmış kartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde renkli oklarla işaretli hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s