20 TEMMUZ OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

http://blog.milliyet.com.tr/20-temmuz-oglak-burcunda-dolunay/Blog/?BlogNo=536370

Genel anlamıyla Oğlak Dolunayı
20 Temmuz günü saat 01:57 de Oğlak burcunun 27°40′ derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Dolunay dönemleri davranışlarda, yönelimlerde, ilişkilerde kararsızlığın belirginleştiği, gerginliğin arttığı, aynı zamanda sorgulama ile birlikte olaylara çok yönlü bakmanın sonucunda farkındalık geliştirilip, sonuç odaklı davranılan dönemlerdir. Yakın dönemde yaşadıklarımızla karşılaştırdığımızda, bu dolunay oldukça dengeli. Yeri geldiğinde inisiyatif alırken, zaman zaman da çevreye uymak durumunda kalabileceğiz. Ama durumumuzu stabil kılmamız, hedeflerimizi gerçekleştirmek adına yol alabilmemiz daha bir kolay. Yanı sıra iletişim daha dengeli akarken, kırılganlıklar, aşırı duygusallıklar da daha bir ayakları yere basar durumda. Oğlak burcu sorumluklarıyla öne çıkan, sabırlı, kuralları olan ve geleneksel olanı benimseyen, sabırlı, hesaplayıp, sistem kurmak, düzeni oturtmakla ilgilidir. Gölgesinde fazla mesafelilik, cimrilik, katılık, çekingenlik, sosyallikten uzaklık görülebilir. Mühendisler, bilim insanları, hesap, vergi uzmanları, finansçılar, yöneticiler, politikacılar, inşaat, maden, deri sektörü çalışanları, iş adamları ve kadınları, cenaze işlerinde görevliler, antikacılar, kütüphaneciler, arşiv uzmanları , organizatörler, emekçiler Oğlak burcunla ilişkilidir. Sağlık olarak romatizma, kemikler, eklemler, dizler, iskelet sistemi, diş , deri, saç, işitme problemleri, Parkinson, depresyon, dalakla ilgili rahatsızlıkları işaret etmektedir.
Dolunay sırasında Ay’ın kurnazlığı, hoş olmayan yollarla elde edilen kazancı, paragözlülüğü, nezaketsizliği ifade eden Terebellum, Güneş ise çabuk değerlendirilmesi gereken fırsatları anlatan ve şiddetli eylemleri, başarısızlıkları, birtakım kötü sonuçları işaret eden Procyon sabiti ile kavuşumda. Dolunayda ilişkilerde, girişimlerimizde karar alıp, ilerleyebilmek adına daha tutkulu, gururlu, ısrarlı olunabilir. Ama tarafların bu uğurda beyinlerinin arka tarafında şeytani planlar besleyip, çetrefilli yollara girmeden yol almaya çalışmaları, kayıplar, hayal kırıklıkları yaşamamak adına önemsenmeli.

20.07.2016 Oglak Burcunda Dolunay.jpg

Haritanın yükseleninde iletişimin, bilgiyi alıp, yaymanın, paylaşmanın önemsendiği, entelektüel, mantık kuran , değişken, ele avuca sığmaz İkizler burcu bulunmakta.  Mirfak ve Alcyone sabitlerinin de etkisiyle gerek algılamada, gerek ifadede önyargılı ya da acımasız değerlendirmelerle, gurur yaparak gereğinden fazla işleri zorlama, abartma, inat görülebilir.  Yükselen yöneticisi Merkür’ün Venüs ile birlikte Satürn ile uyumlu ama Ay düğümleri, Neptün ile uyumsuz çalıştığını görmekteyiz ki halen retroya devam etmekte olan Satürn’ün düğümler ve Neptün’ün apexinde olduğunu, şartları zorladığını unutmayalım.  Diğer teknik detaylara girmeden şunları söyleyebiliriz; 4 Temmuz’da yaşadığımız yeniayda şartlar çok değişken ve bizler de fazlasıyla kırılgan, duygusaldık. Burada ise sanki bu yaşadıklarımızı anlamlandırmaya, sindirmeye, yerine oturtmaya çalışıyor gibiyiz. Farkında olmadığımız, kontrol etmekte zorlandığımız olaylar bizi bir anda zorlayıp, tamir etmek istediğimiz  umutlarımıza yönelik kırıklarımıza yeniden parmak basarak, bize gel git yaşatabilir. Hayallerimizin gerçeğe uygunluğu ile ilgili aydınlanmaya devam etmekteyiz. Taraflardan biri iyimserlikle, yeni çözümler üreterek, bir şans daha yaratarak, yol almak isterken, diğeri uzlaşmaz tavırlarla huzursuzluk çıkarıp, zorlayıcı olabilir.

Dolunayın işaret ettiği konular

20 Temmuz dolunayı, tıpkı 4 Temmuz’da yaşanılan yeniay gibi,  haritanın 9.evinde meydana gelmekte ve bir kez daha aynı konulara vurgu yapmakta. Yani  yüksek öğrenim, hukuk, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hayat felsefemiz, seminer vermek, ebeveynlerin sağlığı, torun, uzak akrabalar, eşin kardeşleri ve yakın akrabaları, ikinci eş yeniden gündemimizde. Kardeşleri, yakın akrabaları, aileyi, köklerinizi, taşınmazları ilgilendiren konularla ilgili farkındalık geliştirip, karar verme aşamasına gelebilirsiniz. Adaletsiz olduğunu düşündüğünüz paylaşımlarla ilgili olarak, düzeltilmesine yönelik girişimler yapmayı düşünebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla ilişkilerinizde, olayların gelişiminde art niyet olmaması hususunda dikkatli olun lütfen.  Seyahat planlarınızda değişiklik olasıdır. Eşle, ortakla, varsa danışmanlık aldığınız kişiler, avukatlarınız, birlikte çalıştığınız ajanslar vs. ile ilgili yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir.  Çocukların eğitimleri, varsa yurtdışına ya da başka bir şehre gidiş durumları ile ilgili olarak bu dönemde eşinizle fikir birliği sağlamakta zorlanabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla, yanınızda çalışanlarla, evcil hayvanlarınızla ilgili beklenmedik gerilimli durumlar söz konusu olabilir. Sağlık yüzünden evde bir süre dinlenebilir, hatta çalışabilirsiniz. Dikkat edin de arkanızdan iş çevirenleri ev ortamınızda, ailenizde ağırlamayın. Belgelere, resmi evraklara dikkat edin.  Yanlışlıklar, aldanmalar, tahrifat,  sahtecilik olayları olabileceği gibi, resmi işlerde zorluklar çıkabilir. Evliliklerde sorunlar çıkabilir. Sanat, spor, edebiyat gibi uğraşılardan başarı haberleri gelebilir. Yükselende Mirfak ve Alcyone etkisini görmekteyiz. Karşınızdakilerle fazla inatlaşmamaya, dikleşmemeye gayret edin. MC de de aynı zamanda Deneb Kaitos olanca haşmetiyle yer almakta. Ne kendi kendinizi gaza getirin, ne de arkanızdan iş çevirenlerin ki size dönüşü olumsuz olarak yansımasın. Yanı sıra hitabet gücünüze güç katıp, toplum önünde etkinizi arttırabilir. Ayrıca yüksek ateşe ve sonucunda oluşabilecek olası görme sorunlarına, yaralanmalara, su çiçeğine karşı dikkat edelim.  Basın yayında, yazım işlerinde, ticarette, yabancılarla ilgili işlerde, akademik, hukuksal durumlarda bazıları ciddi başarılar, kazanımlar elde edebilirler. Ama Terebellum etkisini düşündüğümüzde art niyeti, şeytani planları da göz ardı etmemeliyiz. Ayrıca yine Sirius etkisi eskiden başlamış olaylara ciddi değer, başarı , ün, kazanım katabilir. Fakat yöneticisi Satürn’ün durumu, yeni olaylarda bu değerlerin  çok kalıcı olmayacağını göstermekte. Geçen yazımda da üniversite tercihlerini yapacak genç arkadaşlarımızdan bahsetmiştim. Lütfen başarı durumunuzu abartmadan, olduğu haliyle net değerlendirerek, danışmanlarınızın da desteğiyle yol alın. Tercihlerinizi, işlemlerinizi yaparken, evraklarınızı doldururken kontrollü olun.  Hepinizin yolu şimdiden açık olsun.

20.07.2016 Oglak Burcunda Dolunay Uranyen.jpg

Oğlak burcunda meydana gelecek olan dolunaya uranyen prensipte bakarsak;  aniden başka birine de vurularak, abayı yakıp da çoklu aşk içinde yolunu bulamayanlar ya da her türlü iletişimde, ilişki de istikrar göstermeyen, güven vermeyen, ne yaptığı belli olmayanlara… ( Uranüs, Eos, Lilithr ) . Net bir tavır sergilememiş, işinize öyle geldiğinden, hatta belki farklı kanallarla ilişki içinde olmaktan beslendiğinizden, kendinizi bu şekilde daha güçlü hissediyor, türlü entrikayla, karmaşık ilişkiler, düzensiz düzen içinde, sınırlarınızı belirlemekte, kararınızı vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Hafiften, muğlak hamlelerle, biraz oradan, biraz buradan, ne istediği belli olmayan bir şekilde günü kurtarmaya çalışmak, sizin açınızdan üzerinizdeki baskıyı hafifletiyor olabilir (Güneş/Ay, Sappho, Arachne, Lilith r  , Eros r , Satürn r , Neptün r ). Ama etik, duygusal, maddi, taşıdığınız kimlik vs. olarak gelişmeyi, büyümeyi yavaşlatmakta ( Demeter r , Ay/Güneş). Artık geçmişinizle hesaplaşarak, bilançonuzu çıkartarak yol belirlemek, ah almadan, hak yemeden, varsa hatayı kabul ederek yürüme zamanı.  Ruhunuzun bilgi ile ışımasından, akılcılıktan, çocuklarla, aşkla yol almaktan, yeteneklerinizi sergilemekten, kazanç elde etmekten doyum sağladığınızı ve mutluluğun şu anki yaşantınızdan daha farklı bir yerde olduğunu işaret etmekte gökyüzü ( Rhadamanthus, Nemesis, Europa, KAD, GAD) . Hafızanızı tazeleyerek siz mi değer bilemediniz yoksa yollarına gül döktünüz de o mu bir teşekkürü bile size çok gördü, çıkarınıza uygun hareket etmek isterken yeterince güven mi veremediniz, enerjinizi dağıtıp işinizle, ilişkinizle hakkıyla ilgilenemediniz mi değerlendirmenizi, seçiminizi yapın. Bu dönemde Jüpiter ve Mars’ın da destekleri ile yıpranmış ilişkinizi, işinizi kararlı, net olursanız yeniden toparlama yoluna girebilirsiniz ( Jüpiter, Lachesis, ASC, DSC, Mars/Satürn) . Fakat unutmayalım ki Satürn ve Neptün retro yapmaktalar. Aynı muğlak strateji gütmek, varsa eksiği gediği kapatmamak, hatasını telafi etmemek yeni bir faciaya yol açabilir ( Pallas r  , Uranüs/Pluto ) . Artık kader sizi siz istemeseniz de finale götürmekte ve gökyüzü, kafasını duvarlara vuran olmamak adına dikkatleri  doğru seçimlerle, ne pahasına olursa olsun etik, adaletli yürümenin önemine çekmekte (KAD, GAD, Klotho, Atropos, Rhadamanthus, Nemesis, Vulcanus) .

Oğlak dolunayında burçları ana başlıklarına göre etkileyecek konular

20 Temmuz günü Oğlak burcunda meydana gelecek olan dolunayın burçları, yukarıdaki genel özellikler doğrultusunda, hangi ana başlıklarda etkileyeceğine bakarsak;

Koç ve yükselen Koçlar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Boğa ve yükselen Boğalar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, torun ile ilgili durumlar.

İkizler ve yükselen İkizler :  Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

Başak ve yükselen Başaklar için :   Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.

Terazi ve yükselen Teraziler için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar,  babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yüksek öğrenimi, büyükanne, büyükbaba.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.

Balık ve yükselen Balıklar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları.

Ülkemiz ve Oğlak dolunayı

20.07.2016 Oglak Burcunda Dolunay Uclu.jpg

20 Temmuz günü Oğlak burcunda meydana gelecek olan dolunay, ülkemiz haritasının 8.evinde meydana gelmekte. Buna göre yabancı ülkelerle finansal ilişkilerimiz, ülkenin vergi, kredi, borç, burslarla ilgili durumları, ulusal felaketler, ulusal güvenlik, organize suçlar, ölüm ve her türlü prosedürü, doğum kontrolü, cerrahlar, ülkenin atık sistemi, dedektifler, cerrahlar ve yanı sıra  halkın ekonomik düzeyi, bankalar, finansal kurumlar, ulusal kaynaklarımız ve durumu, ticaret, para piyasaları, vergi gelirleri,  konu başlıklarımız. Belki dışarıdan bazılarına öyle gelmeyebilir ama oldukça fazla şeylerin dönüşmekte, değişmekte olduğu bir zaman diliminden geçmekteyiz. Dolunay ülkemizin ilerletilmiş haritasına göre 8.evinde olan Merkür ve Satürn’ünün üzerinde meydana gelmekte. Az önce saymış olduğum ana başlıklar  topraklarımızı, güvenliğimizi, madenlerimizi, doğal kaynaklarımızı, inşaat sektörünü, tarımı, çiftçilerimizi, aile yapılarımızı, otelleri, muhalefet partilerini, gizli örgütleri, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri, uyuşturucu ile ilgili gelişmeleri, grevleri, vatan hainlerini, gizli ilişkileri, suikastleri, savaş ve barış konularını, uluslararası anlaşmaları ve hukuki davaları, açık düşmanlıkları, diplomatik ilişkilerimizi, uluslar arası ticareti, akademik, hukuksal, dini kurumları ve çalışanlarını, göçmenleri,  turizmi, AB, BM gibi kuruluşlarla ilişkilerimizi, basın yayını, finansal anlamda baktığımızda ortaklıkları, büyük çaplı şirketleri, eğitim sistemimize , elçilerimize, sanat, spor, kumar, eğlence sektörüne, çocuklarla ilgili yerlere , kamuya ait  yatırımları etkilemekte. Sadece bu kadar mı ? Hayır! Bu süreç ve devamında, geçen sene 20 Mart’ta 29°  Balık burcunda, tam tepemizde yaşadığımız zorlu tutulmanın etkilerinin devamını da gözlemleyebiliriz. O dönemden beri ara ara daha alevlenen yönetim biçimi tartışmaları, skandallar, ülke prestijimiz, adli makamlar ve kanunların uygulanması ile durumlar yine toplumun ilgisinde. İletişim kanalları, medya, sendikalar, ambargolar, eğitimciler, üst düzey kurumlar ve yöneticiler, devletin hizmetleri ve iktidar, belgeler, yazışmalar, anlaşmalar  göz önünde bu dolunayda.  Görüldüğü gibi gündem oldukça yoğun… Ay’ın ülkemizin  Ay’ına yaptığı gerilimli açıyı da toplumda süregelen değişim ile birlikte, insanların ne yapacağını tam bilememeleri, sonuçtan emin olamamalarıyla beraber oluşan , üzerlerindeki baskı olarak öngörebiliriz. Açıkcası yine zorlayıcı…  Terörü bir türlü  bitmiyor. Ölüm temasını derinden hissetmekten kurtulamıyoruz. Lütfen toplu yerlerde dikkatli olalım.  Yine halka yönelik terör olayları olasılığı bulunmaktadır. Gaz, kimyasal maddelerden yüzünden patlamalar, yangınlar,  deniz, su yolu ile sorunlar, kazalar mümkündür. Gıda, sahte alkol ve ilaçtan oluşabilecek zehirlenmelerine karşı dikkatli olmakta fayda var. Bazı yöneticiler, idareciler, liderler zor duruma düşmemek, kısıtlanmamak adına, sahip olduklarıyla ilgili olarak ciddi mücadeleler verebilirler. Komşularla yeni anlaşmalar, gelişmeler, verilmek istenilen haklar toplumsal anlamda zorlayıcı olabilir. Bazı firmalar varlıklarını sürdürebilmek adına, borç yapılandırmasına girişebilirler. Yeni  kepenk kapatmalar, devirler, iflaslar beklenebilir. Bunun yanı sıra bireysel ya da kurumsal olarak haritası destekleyenler, güzel adımlar atabilirler,   ödüllerini alabilirler.

20.07.2016 Oglak Burcunda Dolunay Kartografik.jpg

Yukarıda 20 Temmuz günü meydana gelecek  olan Oğlak dolunayının celestial modda ve orta noktalar esas alınarak  çıkartılmış kartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde renkli oklar ile işaretli düşey hatlar ve çevresi, dolunay enerjisinden daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s