28 OCAK KOVA BURCUNDA YENİAY

http://blog.milliyet.com.tr/28-ocak-kova-burcunda-yeniay/Blog/?BlogNo=551387

Genel anlamıyla yeniay
28 Ocak 2017 günü saat 03:07 de Kova burcunun 08°15′ derecesinde bu yılın ilk yeniayı meydana gelecek. Olabildiğince kararlı bir şekilde kararlı, kendi ideallerimiz doğrultusunda ısrarcı olacağımız, avantaj elde etmek adına enerji harcayacağımız, yeri geldiğinde karşımızdakilere çalım atabileceğimiz bir süreç. İletişimi, kolektifliği, mantığı önemserken, farklı projeler üretip, sıradışı yollara kayabilir, beklenmediği bekleyebiliriz . Şunu da ekleyeyim ki şartlarımız değişken. Motivasyonumuz çok da istediğimiz gibi olmayabilir. Uyumlanma durumunda kalabiliriz. Ama yeniayın ardından Mars’ın Koç’a geçmesi bu durumu telafi edecek, daha güçlü yol almaya imkan verecektir. Yeniayın ev sahibi Kova burcu bireysellikten öte, arkadaşlıklarla, toplumsal olanla ilişkilidir. Entelektüellik, özgürlük, devrimler denildiği zaman ilk akla gelendir. Gölgesinde marjinallik, öngörülemezlik, soğukluk barındırır. Elektrik, elektronik, meteoroloji, uçak, havacılık sektörü ve çalışanları , uzayla ilgili olanlar, bilim insanları, mühendisler, psikologlar, psikiyatristler, pedagoglar, fotoğrafçılar, öğretmenlerle, keşiflerle ilişkilendirilir. Sağlıkta ise bacak ve bileklerde oluşan hastalıkları, kramplar, spazmlar, felçle ilgili durumlar, travmalara bağlı oluşan durumlar, dolaşım sistemi sorunları ilk akla gelenler. Bu kova yeniayı döneminde bütün bunlar daha ön planda olacaklar.
Yılın ilk yeniayında Güneş ve Ay’ın Bos sabit yıldızı ile etkileşimini görmekteyiz. Bu yıldız olayın doğasına, kişiye parlak zeka özelliği yüklerken, havacılıkla da ilişkilendirilmekte. Olası bir hava saldırısında başarı verirken, kazadan kurtulabilme şansını da anlatmakta.
Haritanın yükseleninde krizlerle, dönüşümlerle ilişkili, tutkulu, hedefi adına uçlarda dolanmaktan çekinmeyen Akrep burcu yer almakta. Yükselene Agena ve Marsık sabit yıldızı etkisini görmekteyiz. Marsık hedef odaklı, kararlı bir doğa işaret eder. Agena ise daha büyümenin fedakarlıklar gerektireceğini, otorite, konuşma ve yazma alanında onur, etkili hitabet, zihinsel ve fiziksel güç anlatır. Gerek kendimizi ifade ederken, gerek algılamamızda etkileri gözlemleyeceğiz. Dışavurum çok kestirilemeyebilir. Sukunet içinde süren şartlar, bir anda değişebilir. Birikmiş stresli durumlar nur topu gibi ani, tahmin edilemeyen, kontrolsüz çıkışlar şeklinde ortaya dökülebilir. İletişim daha baskın, otoriter, sistematik, konunun tüm detayına hakim olmak istercesine işleyebilir.

28.01.2017 Kova Burcunda Yeniay.jpg

Yeniayın işaret ettiği konular

28 Ocak günü meydana gelecek olan yeniay haritanın 3.evinde meydana gelmekte.  Hatırlarsanız 12 Ocak dolunayı da buradaydı. Aynı ana konu başlıkları gündemimizi belirlemeye devam edecek. Yani kardeşler, yakın akrabalar, komşular, eğitim, iletişim, yazmak, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri, çocukların sosyal çevreleri ve yer aldıkları gruplar, etkinlikleri, işten elde ettikleri gelirleri.  Yeniayından sonra Mars yöneticisi olduğu Koç burcuna geçerek, oldukça etkin çalışacak. Bu şekilde hedefler adına daha kolay adım atabilir, emek harcayabilirsiniz. Öncesindeki kararsız enerjilerin dağılmalara, sapmalara sebep olabileceğini unutmamanızı öneririm.  Aileyle, köklerle ilgili  belirsiz, üstü kapalı kalmış konularla ilgili aydınlanma geliştirebilirsiniz. Fakat beraberinde, yine aile içinde, evinizde  hayal kırıklıkları, kayıplar, kırgınlıklar,  agresyon da yaşanması olasıdır. Bütün bunlar finansal anlamda da zorlayıcı etkileri beraberinde getirebilir. Bütçenizi yeniden düzenlemeniz, ayarlamalar yapmanız gerekebilir. Evlilikler, ilişkiler  için de rahat akışlı enerjilerden söz edemeyeceğim.  Geçmişten kaynaklı borç, kredi, ortaklı, hisseli mal, para gibi durumlarla ilgili hukuksal girişimleri düşünebilirsiniz. Daha önce girişimi yapılmış, devam eden bu tarz davalarda sonuçlanmalar mümkündür.  Evde tamirat yapmayı gerektiren durumlar olabilir.

28.01.2017 Kova Burcunda Yeniay Uranyen.jpg

Kova burcunda meydana gelecek olan yeniaya uranyen prensipte bakarsak;

Hemen herkesin hayatında zayıf davrandığı, bir daha tövbe dese de vakit orayı çaldığında aynı hataya düştüğü bir nokta vardır.  Yoksa yine o durumda mıyız … Oysa ki geçmişte gerçeklerle yüzleşmiştik. Belki sevgide, belki para konusunda ya da başka bir şekilde.  Yakınlarımızla, sevdiklerimizle kırıldık, ayrı düştük. Farklı yollara savrulduk. Hedefler, peşinde koştuklarımız, zevklerimiz değişti. Bir düşünelim! Buraya gelene kadar oturup izlemek yerine, gidişata dur dedik mi? Sanmıyorum! Oysa ki perşembenin gelişi çarşambadan belli değil midir?   İçimizden bazılarını krizleri dibine kadar yaşamayı tercih ediyor ya da farkında olmadan o yola çekiliyor olabilir. Bu yeniay sürecinde de böylesi durumlar yaşayabiliriz. Beynimizin içine kazınmış hatıralar, iyisiyle kötüsüyle birlikte film şeridi gibi gözlerimizin önünde canlanabilir. Kendimizi atmaya kıyamadığımız fotoğrafların arasında bulabiliriz. Yaşadıklarımızı, hatıralarımızı bir araya getirmeye çalışırken, neden farklı yönlere yol aldığımızı  sorgulayabiliriz. Derin değişiyor, dönüşüyoruz. Hem de çok derin… Ve gökyüzü bize duygularımızla, düşüncelerimizle, ideallerimizde, ilişkilerimizde aksayan, düzelmeyen yerlerde  değişmemizi, hatalarımızdan özgürleşmemizi bir kez daha işaret etmekte.

(Chaos r   , Ariadne r  , Chiron, Venüs, Satürn, Atropos r  , Astrea ,  Pandora, Photographica, Isis, Lachesis, Güneş, Ay, Pluto/Transpluto )

Kova yeniayında burçları ana başlıklara göre etkileyecek konular

28 Ocak günü Kova burcunda meydana gelecek olan yeniayın, burçları yukarıdaki genel özellikler doğrultusunda, hangi ana konularda etkileyeceğine bakarsak;

Koç ve yükselen Koçlar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları.

Boğa ve yükselen Boğalar için :   İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

İkizler ve yükselen İkizler :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, çocukların aşk hayatı, torun ile ilgili durumlar.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.

Başak ve yükselen Başaklar için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

Terazi ve yükselen Teraziler için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri, çocukların işten elde ettikleri kazançları, sosyal çevreleri, gruplar içindeki etkinlikleri, umutları.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar,  babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, hedefleri, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yüksek öğrenimi, büyükanne, büyükbaba.

Balık ve yükselen Balıklar için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.

Ülkemiz ve Kova yeniayı

28.01.2017 Kova Burcunda Yeniay Üçlü.jpg

28 Ocak Kova yeniayı ülkemiz haritasının 8.evinde meydana gelmekte. Buna göre uluslar arası finansal anlaşmalar, ülkemizin borçluluğu, sigorta, faiz, vergi, kredilerle ilgili durumlar, ölüm, oranları ve onunla ilgili prosedürler, doğum kontrolü, ulusal güvenliğimiz  ve ilgili güvenlik kurumları, organize suçlar, ulusal felaketler gündemimizi belirleyecek ana konu başlıklarımız. Aynı zamanda olaylar halkın ekonomik durumuna, ülke ekonomimize, ulusal kaynaklarımıza, maliyenin durumuna, para piyasaları ve ilgili kurumlara, milli gelirimize, paramızın durumuna da vurgu yapacak.  Yeniay ilerletilmiş Güneş ve şans noktamız üzerinde meydana gelirken, natal Güneş’imiz ile birlikte ilerletilmiş  Zeus’ a karelenirken, Kronos’la da karşıtlık yapmakta. Buna göre alanındaki liderler, ceo lar, idareciler, yöneticiler, toplum önderleri sayılan kişiler hedefledikleri durumların daha üstüne çıkabilmek, ona ulaşabilmek, aksayan bir durum varsa toparlayabilmek, avantaj elde etmek amacıyla daha hırslı tutum sergileyebilir, riskli girişimlerde bulunabilir. Fakat daha sonra bu durum dezavantaja dönebilir. Terör gündemimizden maalesef eksik olmuyor. Bu dönemde fark edemediğimiz, kontrol etmekte zorlanacağımız durumlar toplum olarak bizleri ciddi zorlayabilir. Gizli ilişkiler, vatana ihaneti ilgilendiren durumlar, suikastler, saldırılar konusunda hala çok dikkatli olunması gereken zamanlardan geçmekte olduğumuzu lütfen unutmayalım. Bu durumlarla açık ve sert biçimde umarım karşı karşıya kalmayız. Savaş gezegeni diye adlandırdığımız, agresyonu, saldırıları da anlatan  Mars, Scheat ile kavuşumda ve Koç burcuna geçmeye hazırlanmakta. Durumuna baktığımız zaman ülke olarak zorlanabileceğimizi , olası yeni saldırılara, toplumsal kargaşaya karşı dikkatli olmamızı işaret etmekte. Bu süreçte yönetimsel mücadeleler hemen herkesin gözü önünde ve sert geçebilir. Unutmayalım ki Scheat olumlu anlamda farklı düşünceleri ve bunların uygulamaya konusunda cesur davranışları gösterse de gölgesinde şanssızlıklar, hapis, cinayet, kaza riski barındırır. Böylesi sert etkilerde dost bildiğimiz ya da bilmek istediğimiz ülkelerle ilişkiler de hassaslaşabilir, dikkat çekebilir. Uyuşturucu ve bağlantılı olaylar, hapishaneler, mahkumlarla ilgili gelişmeler zorlayıcı gündem oluşturabilir. Meclis içindeki politika daha sertleşerek, hükümet muhalefet arasındaki çizgiyi derinleştirebilir. Muhalefet içinde farklı kanatlara aynı anda yakın duran olduğu taktirde, bir süre sonra Vega’nın da  etkisiyle kariyerinde sıkıntılar yaşaması olasıdır. Firmalar arası gizli rekabetin, gizlilikten öte, zorlu hale geldiğini gözlemleyebiliriz.  Uzun vadeli kalkınma planlarında değişikliklere gidilebilir. Para piyasalarında sert dalgalanmalar beklenebilir. Deprem yaşanabilir. Sanatta, sporda başarı haberleri yüzümüzü güldürebilir. Ortaklı işlerde, kredi borç, vergi, sigorta, faiz gibi  girişimlerde, devletle işlerde sonuç alınabilir.

28.01.2017 Kova Burcunda Yeniay Kartografik.jpg

Yukarıda 28 Ocak günü Kova burcunda meydana gelecek olan yeniayın kartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde renkli oklarla işaretli hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s