31 TEMMUZ 2015 KOVA BURCUNDA DOLUNAY

http://blog.milliyet.com.tr/31-temmuz-2015-kova-burcunda-dolunay/Blog/?BlogNo=505797

31.07.2015 Kova Dolunayi.jpg

31 Temmuz 2015 günü saat 13:42 de 07°55´ Kova burcunda bir dolunay meydana gelecek. Böylelikle yeniayda başlattığımız ya da üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz konu ya da konularla ilgili olaylar biraz daha ortaya çıkarak, şekil alacak. Dolunay dönemlerinde duygularımız ve düşüncelerimizde kararsız kalıp, çatışmalar yaşayabiliriz . Kadın erkek ilişkilerinde zorlanabiliriz. Bunun yanı sıra farkındalığımız artacağından, ne yöne gideceğimizi bilemediğimiz durumlarla ilgili daha netleşebiliriz.
Sabit, eril ve hava elementinden olan bu dolunay toplumsal olana işaret ettiği gibi, gruplar içindeki çalışmalarımız, projelerimiz, hedeflediklerimizle ilgilidir. Aynı zamanda Kova entelektüelliği, farklı düşünebilmeyi, objektifliği, özgürlüğü, sosyalleşmeyi ve bunların yanı sıra da gölge yönü olarak inatçılığı ve isyankarlığı anlatır. Sağlık anlamında bacak, bileklerle ve bu bölgedeki damarlar, sinirler, dolaşım, kramp vs tüm hastalıklarla ilgilidir. Bunların yanı sıra Kova’nın ilgili olduğu sosyal kulüpler, organizasyon faaliyetlerin, borsa, işletmeler, meclis, devletin dostları, milli servetimiz, yabancı ülkelerle yapılan anlaşmalar, maliye bakanlığı, toplumsal beklentiler de bu dolunayla gündemimize taşınacak. Yani bu dolunayla toplumsal ve bireysel durumumuz ile ilgili farkındalık kazanacak, beklentilerimizi, amaçlarımızı gerçekleştirme hedefinde olacağız.
Dolunay sırasında Ay Dabih, Labrum ile görünümde. Dabih işte başarı verirken, karşı cins ilişkilerinde soruna yol açar. Labrum psişik güçler ve zeka ve dürüst yolla kazanılmamış varlık belirtir. Güneş ise Asellus Austral , Asellus Boreali, Praesaepe görünümünde . Asellus Austral kamu görevi yapan, yetkin kişiler ve iş için olumsuzluk anlatmakta. Buna karşılık Asellus Boreali ise yine kamu görevi yapan kişilere ve iş başarılarına olumlu anlamlar yüklemekte. Praesaepe de yine bir zorlu sabit yıldız ve cinayet, kaza, vurulma, deniz kazası, ağır hastalık , yanarak ölme tehlikesi, gözlerde problem belirtmektedir.

Dolunay haritanın 3.evinde gerçekleşmekte. Dolayısıyla eğitim ve eğitim sistemi, basın–yayın, kardeşler, komşular, akrabalar, kısa seyahatler, iletişim, yazılı ve sözlü aktiviteler, ulaşım, taşımacılık, sözleşmeleri gündeme taşımakta.

Dolunay haritasında yükselende Akrebi görmekteyiz ki bu da krizleri, güç savaşlarını,  kıskançlıkları , derinleşme arzusunu anlatırken, bunu olayların doğasına taşımakta.

31 Temmuz günü oluşacak olan Kova dolunayına açılarına göre bakarsak; bir yanda gelişmiş benlik duygumuz, kendimiz adına yapmak istediklerimiz , diğer yanda eşitliğe, toplum bilinçlenme adına daha geniş perspektiften bakmaya  işaret eden duygularımız , dürtülerimiz.  Bu dolunay  olayları, karşımızdakileri, onların hak ve hukuklarını, ihtiyaçlarını adaletli bir şekilde , eşitlik bilinciyle, tarafsızca ele almanın önemini bize anlatmakta. Karşımızdakilerle olan geçmiş kazanımlarımız, yaşanmışlıklarımızı  toplumsal duruşumuza yansıtma arzusundayız.  İletişim, sözler, anlaşmalar, ortak paylaşımlar bu dolunayda ön planda olacak. İdeallerimizi , hayallerimizi ciddi boyuta taşımak, karşımızdaki ile bir şans yakalayarak, aydınlanmaya erişmek isterken , işimiz çok da kolay değil. Geçmiş olaylarla birlikte kırılgan noktalarımızın yeniden yara almasıyla, patlamalar yaşamamız mümkün.  Venüs’ün de retro olduğu bu dönemde evlilik, ortaklık, ev dekorasyonu, kıyafet, süs eşyası, parfüm vs alımı, estetikle ilgili radikal değişiklikler yapmak  için çok uygun zaman değildir.  Borç alıp vermemeye, kıymetli eşyaya yatırım yapmamaya özen gösterin. Kadınlarla ilgili durumlarıda  bu dolunayda sıklıkla duymamız mümkündür.

31.07.2015 Kova Dolunayi Uranyen.jpg

Haritaya Uranyen prensipte bakarsak ;  Mevcut duruma ait gerekli iyileştirmeleri   (Aesculapia) yapmamış ya da yapamamış olmaktan ötürü gerçekleştiremediğimiz ve bu sebeple üzüntü duyduğumuz (Orpheus)  aile, birlik olma, toplumsal durumuzla (Cupido)  ilgili yapılandırmalar gündemimizde.  Egomuzu, kendi önceliklerimizi bir tarafa bırakarak, bir olmak adına adım atmak istiyoruz. Ama öte yandan sezgilerimizin de (Hekate) bizi yönlendirdiği gibi ortada açık olmayan durumlar, bilgi karmaşası (Atlantis) söz konusu olabilir.  Bunların aydınlanması (Poseidon) karar vermekte, adım atmakta , elimizi ayağımızı bağlayan (Eurydike)  şartların ortadan kalkmasına ve şartların olgunlaşmasına, bizim yol almamıza  (Mars/Jüpiter , Neptün/Pluto, Güneş/MC , Pluto/Transpluto)  sebep verecektir.  Aksi taktirde kaçmaya (Diana) ve bu noktada kararları, duygusal bağları reddetmeye (Lilith) meyilliyiz.

31.07.2015 Kova Dolunayi Uclu.jpg

Dolunay Türkiye haritasının 8.evinde olmakta. Burası dünya astrolojisinde başka ülkelerle olan finansal ilişkileri , organize suçları, ölümü, cerrahları, silahları , doğum kontrolünü anlatmaktadır. Bu noktada ülkemizin mali durumu, borçlarımız gündemde olacaktır. Taciz, tecavüz, doğum kontrolü konuları gündeme gelebilir, aktivistleri sahnede görebiliriz. Ülke içinde de sınırlarımızda da ne yazık ki terör, patlamalar, eylemler devam edecek görünmekte. Dolunayda Güneş TC haritasının s.arc Kronos’u , Ay ise ilerletilmiş Güneş üzerinde bulunuyor. Orta noktasında da yine s.arc Zeus, 4 ve 6.evlerdeki Mars’a görünüm yapmakta. Bu noktada orduya daha da aktif rol verilebilir . Gerek politik, gerek finansal anlamda yönetim kademelerinde daha yetkin, sert uygulamalara şahit olabiliriz. Otorite konumundaki kişilerin böylesi durumları, kırılganlıkları derinleştirebilir. Uygulanması istenilen başkanlık sistemi yeniden gündeme taşındığı taktirde, halkın daha da tepkisiyle karşılaşılabilir. Sporcu sakatlıkları yaşanabilir. Borsa, döviz vs spekülatif yatırım araçlarında dalgalanmalar görülebilir. Gerek birtakım sosyal, gerek dini gruplarla, yönetimleriyle, başkanlarıyla ilgili haberler duyabiliriz. Hamileliklerde düşük ya da kürtaj söz konusu olabilir.
Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s