4 TEMMUZ YENGEÇ BURCUNDA YENİAY

http://blog.milliyet.com.tr/4-temmuz-yengec-burcunda-yeniay/Blog/?BlogNo=535141

Genel anlamıyla Yengeç yeniayı

4 Temmuz 2016 günü saat  14:01 de Yengeç burcunun 12°53′ derecesinde bir yeniay meydana gelecek. Duyarlılığın, şartlara uyum göstermenin, duygusallığın, fedakarlığın, hayallerin, sezgilerin fazlasıyla ön planda olduğu,  enerjimizi bu uğurda yakıp, yıkacağımız, şartları zorlayacağımız bir süreç yaşayacağız. Bu noktada su elementinin fazlalığının mantığı ortadan kaldırdığını hatırlayarak, ciddi girişimlerde dikkatli olalım. Yengeç burcu koruma güdüsü yüksek, ailevi, ulusal temaları ön planda tutan, hassas, değişken yapılı, savunmaya yönelik, tutucudur. Gölgesinde kapris, ajitasyon, kıskançlık, önyargı ve fazla değişkenlik bulunur. Sağlık olarak mide, onikiparmak bağırsağı, dalak, pankreas, göğüs kafesi, göğüsler, akciğerlerle ilgili hastalıkları işaret ettiği gibi, vücut sıvısına, hormonlara, psikolojik olarak çabuk etki altında kalmanın, strese bağlı durumlara da etkisine dikkat etmekte fayda var.  Bu burç aynı zamanda otel, konaklama, satış-pazarlama, gayrimenkul, yiyecek-içecek sektörü, kamu hizmetlileri, kadınlara yönelik işler, dekoratörler, tarihçiler, antikacılar, koleksiyoncular, hastabakıcılar, hemşireler, çocuklarla ilgili çalışanlar, eğitmenler, su ve su ürünlerine ait iş yapanlarla da ilişkilidir.

04.07.2016 Yengec Yeniay.jpg

Yeniayda Güneş ve Ay’ın Sirius’la ilişkisini görmekteyiz ki bu da tutkuyu, gururu, ünü, küçük hareketlerden doğan büyük etkiyi, başarıyı anlatır. Haritada Ay düğümleri,Jüpiter ve Neptün ile yaptığı olumlu görünüm, haritalarındaki etkiye göre bazıları için arzuladıkları yolda başarıya giren bir adım olacak.

Haritanın yükseleninde diplomasinin, uyumun, uzlaşının, ilişkilerin önem kazandığı  entelektüel, sosyal ve sanatsal özellikleri de içinde barındıran Terazi burcu bulunmakta. Yükselenle kavuşum yapan Arcturus ve Spica ise doğaları gereği yeni fikirleri, ilk adımı atabilmeyi, yol bulma özelliğini, ün, onur kazanabilmeyi, romantizmi, şansı da dışavurumumuza katmakta.  Işıklarla birlikte yer alan yöneticisi Venüs, Mars ve Chiron ile olumlu açılanırken, yöneticisi olduğu yükselen, Uranüs ve Pluto ile zorlanmakta. Aşk, evlilik, ortaklık, para, sanatsal vs ilişkilerinde çoğu kişi zorlu transitlerin, bol retroların etkisiyle topallayarak, adeta iki ileri bir geri yürümeye çalışmakta.  Yeni bir perspektifle, yaralarımızı da sararak, yürüme arzusundayız. Haritalarınızdaki konumlanmasına ve sorunlarınıza göre, yeni, beklenmedik gelişmelere, ciddi değişimlere, dönüşümlere kapı açmakta bu yeniay. Hedeflerimizi, toplumsal durumumuzu da etkileyecek durumların bir tür hazırlığı gibi… Kimi sevinçten geçmişte ağladığına, kimi de  üzüntüden yaptıklarına, heba ettiklerine göz yaşı dökecek. İçte yaşadığımız gerilimi, heyecanı an gelecek saklayamayacağız. Dikkatli, ayarında hareket edersek, ayağımıza gelmiş şansı olumlu kullanabiliriz.

Yeniayın işaret ettiği konular

04.07.2016 Yengec Yeniay Uranyen.jpg

4 Temmuz’daki Yengeç yeniayı haritanın 9.evinde meydana gelmekte. Buna göre yabancılar, yurtdışı, uluslararası işler, hukuk, yüksek öğrenim, seminerler vermek, kitap bastırmak, medya ile ilgili işler, felsefe, dini, ilahi konular, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, bizim uzak akrabalarımız, ikinci evlilikle ilgili gelişmeler, ebeveynlerin sağlık durumları, torun ile ilgili durumlar ana başlıklarımızı oluşturacak.

Yengeç  yeniayında burçları ana başlıklarına göre etkileyecek konular

4 Temmuz günü Yengeç burcuna meydana gelecek olan yeniayın burçları, yukarıdaki genel özellikler doğrultusunda, hangi ana başlıklarda etkileyeceğine bakarsak;

Koç ve yükselen Koçlar için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri.

İkizler ve yükselen İkizler : Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar,  babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yüksek öğrenimi, büyükanne, büyükbaba.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.

Başak ve yükselen Başaklar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları

Terazi ve yükselen Teraziler için : İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, torun ile ilgili durumlar.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

Balık ve yükselen Balıklar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.

Ülkemiz ve Yengeç yeniayı

04.07.2016 Yengec Yeniay Uclu.jpg

4 Temmuz Yengeç yeniayı, ülkemiz haritasının birinci evinde meydana gelmekte. Buna göre ülkenin genel durumu, halk, halkı ilgilendiren her şey, sağlık durumu, refah düzeyi vs. konu başlıklarımızı oluşturacak.

04.07.2016 Yengec Yeniay Kartografik.jpg
04.07.2016 Yengec Yeniay Dunya Kartografik.jpg

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s