2018 YILI 2. AY YALPALAMASI DÖNEMİ

Güneş ve Ay düğümlerinin kavuşum ve kare açı yaptığı dönemleri Ay yalpalaması dönemi olarak adlandırmaktayız.  30 Nisan’da Güneş, Ay düğümlerini t-kare dediğimiz zorlu açı kalıbına çevirecek. Uranyen bakışla bunu değerlendirdiğimizde ise sabit burçların 10°20′ sinde Güneş ve Ay düğümleri tam kavuşum yapacaklar. Böyle dönemlerde istatistiksel olarak dünya genelinde kitlesel olayların, doğal afetlerin, kazaların, sosyo-politik olayların, ayaklanmaların, gerilimin, savaşların sayısının ve şiddetinin arttığı bilinmektedir.

Takip edenler oldukça zorlu bir dönemden geçtiğimizi bilmekteler. 2 Nisan günü Oğlak burcunda 2020’ye kadar sürecek yeni bir  Mars-Satürn döngüsü başlamıştı.  Hatırlarsanız ben de ‘Dünya aksiyon moduna bağladı’ diye yazmıştım.  Mars da astrolojide kendisinin üst oktavı diye tanımladığımız Pluto’ya doğru yol almaya başlamıştı.  26 Nisan günü Mars Pluto ikilisi de buluşacak ve Mars kendi özelliklerinin yanında, Satürn’den aldığı direnci, kararlılığı da Pluto’nun yıkıcı, dönüştürücü gücüne katacak. Yani 2 Nisan’da yaşanılandan daha sert enerjiler söz konusu. Bunun hemen ardından 4 gün sonra, 30 Nisan’da ise yukarıda tanımladığım gibi, Güneş ve Ay düğümlerinin tam kare durumu ya da uranyen deyişle sabitlerdeki  kavuşumu gerçekleşecek.  Mars, Satürn ve Pluto’nun yaptığı görünümler de  Ay yalpalaması döneminin  etkilerini daha belirgin, sert hale getirecek.  Buna göre 17 Nisan 2018 – 9 Mayıs 2018  tarihleri arasını  bu anlamda gerilimi arttırıcı Ay yalpalaması dönemi olarak düşünebiliriz.

Ay yalpalaması ile ilgili detaylar için yukarıda verdiğim yeni tarih aralığını dikkate alarak, aşağıda linki bulunan eski yazımdan bilgi anlamında  faydalanabilirsiniz.    

Posted by Azade Öksoy on Sunday, March 15, 2015

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s