MARS SATÜRN VE PLUTO KARŞITLIĞI

Mars, açısını iyice daraltarak Satürn ile karşıtlığa gitmekte. Ardından da Pluto ile çarpışacak. Dünyanın da tansiyonu yükselmekte.

Mars Satürn açısı ayın 14 ünde de kesinleşecek. Bu durum bireysel hayatlara gerginlik, psikolojik ya da fiziksel taciz, korku, kavga, otorite ile sorun, sıkıntılı durumlar, kayıplar, engelenmeler, sakatlanmalar, kemik, diş, omurga sorunları, kaslarda ağrılar, tutulmalar, kazalar olarak yansıyabilir. Bitti gibi sandığımız anda 20- 21 inde de üst oktavı Pluto ile zıtlaşacak. Yorgunluk, enerjinizin düştüğünü hissedebilirsiniz. Haziran’ın son haftasına kadar bu şekilde gideceğimizden, sakin kalmaya,  stresli ortamlardan uzak durmaya gayret edin. Yapabiliyorsanız gelişen durumlar karşısında orta yolu bulmaya, denge konumunda kalmaya çalışın. Öfkeyi öfkeyle, kini kinle, acımasızlığı acımasızlıkla beslemeyin. Korkunun ecele faydası yok lafını hatırlayarak yol almaya çalışalım. Eski eksiklerinize, bitmemiş işlerinize, hayatınızda törpülemeniz gereken ya da işlevselliğini yitirmiş konulara dönüp, onları tamamlama adına girişimlerde bulunabilirsiniz. Belki bir kerede olmaz, sabrınız denenebilir ama kademe kademe size bitirme yolunu açabilir. Burada önemli olan motivasyonunuzu, disiplininizi kaybetmemek, düşmemek, sizin için doğru olduğunuza emin olduğunuz şeyin mücadelesine engellerin ardından devam edebilmektir. Yalnız bunları yaparken bu dönem duyguların düşüncelerden daha önde olduğunu ve yanılgı yaşatabilecek durumların da aktif olduğunu unutmayın. O yüzden tekrar tekrar düşünerek, gözden geçirerek hareket etmenizi öneririm.

Dünya astrolojisinde ise bu açı Plutoyu’da katarak, agresyon, çatışmalar, eylemler, ayaklanmalar, terör, savaşlar, kazalar, patlamalar, yangınlar, maden kazaları, göçükler, depremler, grevler, lokavtlar şeklinde gözlemleriz. Dolayısıyla bu doğrultuda dünya genelinde tansiyonun yükseldiğini gözlemleyebiliriz. Ülkemiz haritasının  1-7 aksında olan bu görünüm muhalif bildiğimiz ya da bilmek istediğimiz ülkelerle bizim aramızda gerçekleşmekte. Gizli düşmanlıkların aleniye çevrilebileceği gibi geri planda hazırlanmış ve farkına varamadığımız senaryolar da aktifleştirilebilir. Yukarıda bahsettiğim genel etkilerle birlikte iç işlerini, halkı ilgilendiren ve ekonomik yansımalarını görebileceğimiz gelişmeler olasıdır.

Her ne kadar Mars Satürn açısı 14 Haziran’da kesinleşse de biz bunu ülkemiz adına 12 si ile birlikte hissetmeye başlayabiliriz. 15, 16 sını takiben taşıyarak 18 ve 19 unda iyice belirginleşecek. Enerjisini 20, 21 Haziran’da da   Pluto karşıtlığına dönüştürecek.

Sevgiyle ve barışla kalın.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s