Ekrem İmamoğlu ve İBB seçimleri

Takip edenler bilirler,  uzunca bir süredir ara ara seçimlerle ilgili paylaşımlar yapmaktayım.  22 Haziran günü ertesi gün yapılacak olan İBB seçimine yönelik sizlere sosyal medya üzerinden şu paylaşımı yapmıştım ;  ‘’ İBB seçimi için yarın yeniden sandıklardayız. Sizlere 30 Mart ve 1 Nisan’da facebook üzerinden yaptığım paylaşımları hatırlatmak isterim. 30 Mart’ta Sayın Ekrem İmamoğlu’nun doğru harita verileri olmadığından, Sayın Binali Yıldırım’ın haritası üzerinden giderek , kendisinin İBB için şanslı olabileceğini söylemiş, fakat böyle bir durumda önümüzdeki yıl görevde olmayabilir demiştim. 1 Nisan’da da Sayın Yıldırım’ın inişinin beklediğimden erken olduğunu yazmıştım. Yeniden baktığımda net olmayan şartlar arasında bir değişikliğin olacağını düşünmüyorum. 
Sayın İmamoğlu’nun şimdi elimdeki 4 Haziran 1971 Trabzon verisi doğru ise mücadeleci bir insan. Önümüzdeki yıldan başlayarak haritası daha güçlenmekte. Adaylara centilmenliğin önde olduğu bir mücadele dilerim. Kazanan İstanbul halkının dolayısıyla ülkemizin menfaatleri ve hizmeti olsun.  ‘’   .

Sonradan bunu  bir iki açıklamayla genişletmek ve blogum üzerinde kalıcı hale getirmek  istedim.

Öncelikle şunu hatırlatmak isterim ; 31 Mart seçimde oy çokluğuna sahip olmakla, yönetime oturabilmenin farklı olduğu deneyimini yaşadık. Bu seçimde de aynı durumu hafızamızda tutalım.

Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 4 Haziran 1971 Akçaabat, Trabzon  doğum bilgilerine sahibiz. Doğum saatini bilmediğimden haritasını Sun on 1st çıkartıyor  ve natal yükselenini dikkate almadan konuşuyorum.  

Sayın İmamoğlu profection tekniğinde 1.evi yaşamakta. Dolayısıyla bu sene onun için kendisiyle ve en yakınlarıyla ilişkili olaylarla uğraşma zamanı.   

Yazılarımdan hatırlarsanız  sizlere bu sene sıklıkla Neptün Jüpiter karesinden bahsediyor ve onun yaratabileceği belirsizlikleri, yanılgıları, yanıltılmaları, kayıpları, finansal, hukuksal sorunları anlatmaktayım.  Jüpiter ve Neptün, Sayın İmamoğlu’nın natal haritasında retro kavuşumdalar. Jüpiter, Neptün ikilisi, Güneş dispozitörü Merkür ve devleti, bürokrasiyi, kısıtlamaları, engelleri, sorumlulukları, yükümlülükleri de anlatan Satürn’üne karşıt.  Bu kombinasyon, yıllık ilerletimde üzerinden  Satürn, Gad ve Pluto transiti almakta.  Yine transit Mars’da Merkür ile birlikte, ilerletilmiş Güneş ve Ay üzerinde , bu üçlüye karşıt çalışıyor.

Gökyüzünde şu anda yaşanmakta olan , sıklıkla anlamlarına yönelik dikkat etmeniz konusunda yazdığım Neptün Jüpiter karesi de yine transit Venüs ile Sayın İmamoğlu’nun Güneş’i üzerinden t-kare dediğimiz zorlayıcı açı kalıbına çevrilmekte.  Güneş ki kimliğimizi , benliğimizi de anlatır. Aynı zamanda transit Venüs’ün hemen altında  benim devamlı kullanmakta olduğum trans neptünyen , yıllık ilerletim  Admetos bulunmakta. Admetos’ta Satürn gibi kısıtlama, engelleme, sıkışma vs anlatır. Bu arada 20 Haziran’da ikincil ilerletimde yeniay fazına geçilmiş olduğunu görmekteyiz.

Transit Uranüs’ü  Sayın İmamoğlu’nun natal Admetos’u üzerinde görmekteyiz. Bu noktada ülkemizin haritasına kısa bir geçiş yapalım. Hatırlarsanız transit Uranüs ülke haritamızın natalinde bulunan  Güneş – Kronos karşıtlığının tam üzerindeydi. Yani  konumunda otorite olan yöneticilerle ilgili değişimin sinyalini vermekte ama burada beklenmedik, problemli durumlarında olabileceğinin işaretçisi.   

Ekrem İmamoğlu’nun sun on 1st üzerinden çıkartılmış  Güneş dönüşü haritasında da sadece 7° lik orbla  yeniay fazını görmekteyiz. Evet yeni bir döneme girilmiş ama tabiri caizse daha çok bebek. Dispozitör Merkür de Koç noktası ve dolayısıyla Chiron’a 150 lik zorlayıcı açı yapmakta.  Güneş ve Ay  kombinasyonu  aynı zamanda yukarıda da bahsettiğim Jüpiter –Neptün  ile t-kare dediğimiz zorlayıcı etkileşimde görülmekte.

Yengeç burcundaki Mars’ı ise  Kronos ile birlikte Kad yönünden,  Satürn, Pluto, Gad üçlüsüne karşıtını görmekteyiz. Mars, mücadele gücümüzü, cesaretimizi anlatır. Kad yönlü olması tabii ki avantajı. Ama düşüşte olduğu Yengeç burcunda ve üstelik de bulunduğu derecenin yöneticisi Venüs , 12.evde, bu kombinasyona açılanmış durumda. Yani bu yıl Mars’ın eli  normali kadar kuvvetli değil.

Yine yukarıda durumundan bahsettiğim Uranüs, bu haritada  klasik bakışla Hades ve retro Cupido ile etkileşimde. Bunu uranyene çevirdiğimde ise  Jüpiter, Neptün, Ay karşıtlığına dönmekte.

Son bir not daha düşeyim ki bu kadarı bile yetebilir, yıllık haritanın Güneş’i  Satürn/Uranüs ve Uranüs/Pluto  orta noktaları ile birlikte çalışmakta.

Bunları güncel dilde toparlarsak; yukarıda da bahsettiğim gibi Sayın İmamoğlu bu sene kendini ve en yakınlarını ilgilendiren konularla ilgilenmek durumunda kalacak gözükmekte. Burada devletle, bürokrasiyle, otoriteyle, yasal engellerle karşı karşıya kalabilir, eli kolu hatta kendi kısıtlanabilir. Şartlar düşünüldüğü gibi rahat akacak gözükmemekte.  Genel olarak baktığımızda da bu bir değişim değil değişime daha köklü hazırlık dönemi gibi kullanılabilecek bir süreç olarak durmakta. Yani Ekrem İmamoğlu’nu seçimin galibi olarak çıksa da önünde zorlu bir süreç beklemekte. Ama şu bir gerçek ki aslında Mars Kad görünümüyle bir toplumsal savaşçı imajını çizmekte.  Şartlar 2020 nin 2.yarısını takiben daha rahatlamaya başlıyor. Daha da güçleniyor görülmekte.  

Sevgi ve barışın hüküm sürdüğü bir dünyaya.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s