2021 YILINDA DÜNYAYI VE BİZLERİ NELER BEKLEMEKTE

2020 herkes  için oldukça yorucu, kısıtlayıcı, kayıpları tattıran bir yıl oldu. Dünya genelinde corona salgını ile birlikte yoğun insan ölümleri görülürken, ülkeler sınırlarını kapattı. İnsanlar da beraberinde hapsoldu. Çok sayıda iş yeri kapandı ya da kapanmak için gün sayıyor. İşsizlik rakamları giderek büyüyor. Direnebilenler ise kendilerini şanslı sayıyor.

Uzun zamandır ekonomideki daralmanın, depresyona evrilmesini, kripto paralara geçişin olacağını, ülkelerin alt yapıları doğrultusunda kapitalizmin zaman içinde sosyal demokrasiye doğru değişeceğini, değişemeyenlerin ise otokraside sıkışabileceğini, yönetimlerin, yönetim biçimlerinin, ülke sınırlarının değişebileceğini hatta parçalanmaları yazmaktayız. 2020 için dibi işaret ederken tam da bu yıl yoğun gezegen geçişleri eşliğinde sanki bir el düğmeye bastı ve her şeye hız verdi. Corona gidişatı çevirmek için gelmiş, getirilmiş gibiydi. İnsanlar can korkusuyla bir dizi kısıtlamalara ses çıkartmadılar. Kendi karbondioksitlerini solumalarına rağmen ağızlarına maske taktılar. Ellerinde eldivenler, temizlik jelleri! İşe giderken toplu taşımayı kullanalar sağlıklı olduklarını belgelemeleri adı altında fişlendiler. Oysa ki geçmişte şartlar sağlıksız insan üzerinden yürütülürdü. Yine mikrop kapma endişesiyle, çoğu kişi farkında olmadan tedbirlerinin arasında nakit para kullanımını azaltarak şimdilik temassız kart kullanımıyla ya da online alış verişlerle bir tür digital, kayıtlı hale geldiler. İnsan mesafeleri açıldı. Kova dönemine uygun, online hale döndü. Bütün bu değişimler, kısıtlamalar, ekonominin son onlarca yılın en kötü haline gelmesi insanlarda da işsiz, aşsız kalma korkusu ile büyüyen güvensizlik, yarına dair endişeleri büyüttü. Bu şekilde dip noktasını görerek, yüklenilmiş stresle 2021 yılına geldik.

2021, 2020 den biraz daha iyi görünmekte. Ama yine de zor ve yukarı çıkma dönemi değil, yaraların farkına varılarak çözüme gidilmeye çalışılması dönemi. Yıl genelini 21 Aralık’ta Kova burcunda kavuşum yaparak uzun soluklu değişimleri başlatan Satürn, Jüpiter ikilisinin, Boğa’da transitte olan Uranüs ile görünümleri belirleyecek. Arada bunlara Mars da eşlik edecek. Ve tabii ki tutulmalar.

Tüm bu görünümler ekonomiyi sarsmaya devam ederken, insanların dayanma güçlerini test edecek, tahammül sınırlarını zorlayacak. Yıl genelinde dünya üzerinde neler olabileceğine bakarsak; Azınlıkların ve sığınmacıların da dahil olabileceği sorunlar yaşanabilir. İç isyanlar çıkabilir. Hükümetler, yöneticiler değişebilir, düşebilir. Suikastler görülebilir. Bu süreçte düzen değişimlerine yönelik girişimler, darbeler kopartıcı enerjilerle açığa çıkacaktır ki Satürn’ün Kova transiti ülke sınırlarını, varlıklarını da sınayacak görünmekte.  Corona ile ilişkimiz yıl boyu eve yoğun kapanarak  yasaklı şekilde devam etmese de yeni normale dönmek biraz zaman alabilir. Kaldı ki şimdilerde mutasyona uğradığı açıklanırken, ülkeler yeniden kapanmaya gitmekte. Tutulmalar bizim ülkemizde 6-12 aksında ve hastanelere, sağlık koşullarına vurgu yapmakta. Bu yüzden sorunlar sene sonuna kadar azalarak da olsa kendini hissettirecek diyebiliriz. Geçtiğimiz Mart’ta corona ile ilgili laboratuar destekli üretilmiş virüs olduğunu yazmıştım. Aslında adı konulmamış bir biyolojik savaşın testinde olduğumuzu, ilerleyen dönemde 2025 ve sonrası biyokimyasal silahların devrede olma olasılığını öngörmekteyim.  Bu dönemde aşı ile ilgili önemli açıklamalar yapılsa da covidin mutasyonları da aynı paralellikte devam edebilir. Bu yüzden konunun, küresel firmaların ve arkalarındaki sponsorların kim olduklarının iyi araştırılmasını, kararın detaylı incelemeden sonra verilmesi gerektiğini düşünmekteyim. 2023 ve ilerleyen dönem WHO ve çalıştığı argeleri, laboratuarları, ilaç şirketlerini de sorgulattırabilir. Başladığımız dönemle birlikte çeşitli bilimsel alanlarda önemli gelişmeler kaydedilecek, yeni keşifler duyulacaktır. Bu dönem bilimin yükselme, yeni bir faza geçiş dönemi olacaktır. Aynı zamanda gölge yönünü de görmeye başlayacağız. Unutmayalım ki bizleri sağlığımıza kavuşturan aletlerin mucidi de bilim insanlarıdır, atom bombasını bulup, insanların katline yol açan da ! Metodik bilimsel öğretim ve gerçek bilim insanlarının önemi bu dönemde  fazlasıyla hissedilecek, anlaşılacak.  

Ekonomi açısından dünya geneli pandeminin de etkisiyle oldukça zor süreçten geçmeye devam ediyor. Borçlu halklar, borçlu devletler, iflaslar  dikkati çekebilir. Çokluğun döneminde değiliz. Kapitalizmin ‘olmasa da harca, yaz borca’  tavrından sonra geçmişte olduğu gibi tutumlu olmayı öğreneceğiz. Ülkelerin kendi gıda, tarım ve su politikalarına önem vermeleri gerekliliği vurgulanacak.  Satürn ve Jüpiter’in Uranüs görünümleri dünya genelinde depremleri, volkanik aktiviteleri  tetikleyici etki yapabilir.

Ülke haritamıza baktığımızda ulusal güvenliğimizi, yabancı ülkelerle finansal ilişkilerimizi, borçluluğumuzu ve yapılandırılmasını, ekonomimizi, ekonomik sistemimizi, yaptırımları , borsayı, bankaları, finans kurumlarını ilgilendiren gelişmeleri ve ulusal servetimize yansımalarını işaret ettiğini , meclisi, belediyeleri, belediye başkanlarını ilgilendiren beklenmedik gelişmelerin olabileceğini  görmekteyiz.  AB, NATO gibi uluslararası kuruluşlarla ilişkiler bu dönemde yine dikkati çekmekte. Kalkınma planlarında hedef değişimlerine gidilebilir. Tutulmalar ise sağlık sistemine, çalışanlarına, çalışan kesime, güvenlik kuvvetlerimize, sendikalara, sosyal güvenliğe ve tarım, hayvancılık ile gıda stoğumuza, gizli ilişkilere, düşmanlıklara dikkati çekmekte.

2021 yılı içinde en öne çıkacak tarihlere bakarsak;

13, 20,22  Ocak,  17 Şubat,  6, 15 Haziran, 1,  4 Temmuz, 11, 17 Kasım, 24 Aralık  tarihlerinde enerjilerin daha yoğun çalıştığını görebiliriz.

2021 YILINDA BURÇLARI NELER BEKLEMEKTE

Yükselen Koç ve Koçlar:

Bu yıl ağırlıklı olarak arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, dahil olduğunuz gruplar ve işinizden gelen kazancınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.  Bu konularda sorumluluklarınız artıp, zaman zaman kısıtlamalar, yavaşlamalar, düzenlemeler sonucu çevre değişimi, gelişimi  yaşayabilirsiniz. Organizasyonlar içinde etkin rol oynayabilirsiniz. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak . Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak. İçsel gelişime yönelebileceğiniz gibi siz de yardım faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Boğa burcundaki Uranüs, maddi manevi kazanımlarınıza yönelik Satürn, Jüpiter ve Uranüs’ün zorlu açılarında sert etkileyebilir. Bu yıl finansal durumunuzu, özkaynaklarınızı daha dikkatli yönetmenizi öneririm. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz. Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, komşularınız ile ilişkileriniz, yakın çevrenizde kadersel gelişimler, değişimler yaşayabilir, eğitimler alabilir, kendinizi  geliştirebilir, yakın yollar yapıp, bağlantılar kurabilir, çok açılmadan ticaret yapabilirsiniz. Kasım ayındaki tutulma  ise parasal konuları, kazanımlarınızı etkilemekte.  Kendi kazancınıza, sahip olduklarınıza güvenerek adımlar atmak doğru olacaktır.

 Yükselen Boğa ve Boğalar:

Bu yıl ağırlıklı olarak işiniz, kariyeriniz, hedefleriniz, toplumsal statünüz ve annenizle ilgili gelişmeler yaşayabilirisiniz. Bu konularda sorumluluklarınız artacak. Kendinizi baskılanmış, düzen değişimlerini uygulamak, sorumlulukları yerine getirmek durumunda bulabilirsiniz. Hayatınızdaki bitişler ya da yeni başlangıçlar, hedeflerinizin de değişimini ya da somutlaştırmanızı sağlayacak. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak.  Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak.  İşten kazancınızın yanı sıra çevre değişimleri, gelişimleri,  gruplardan, organizasyonlardan ödüller  söz konusu olabilir. Boğa burcundaki Uranüs etrafınızı şaşırtmanıza sebep vermekte. Kendinizle, dış görünümünüzle, hayatı ele alış tarzınızla ve yakın çevrenizle ilgili beklenmedik davranışlar sergileyebilirsiniz. Sağlığa özen gösterilmesi gereken bir dönem. Daha isyankar, şartları kopartıcı tavırlar takınabilirsiniz. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açıları bu anlamda etkileyebilir. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz. Tutulmalar maddi manevi kazanımlarınızı , borç alacak durumunuzu etkilemekte. Kredi, faiz, miras, nafaka gibi ödemelerle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kasım ayındaki tutulma ise siz ve ilişkiler dengenizi etkilemekte. Kendi kaynaklarınıza güvenmek iyi gelebilir.

Yükselen İkizler ve İkizler:

2021 yılında ağırlıklı olarak hukuksal, uluslararası konular, yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim hayatı, tanıtım, basın yayın faaliyetleri ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayat felsefenizi de değiştirecek, geliştirecek şekilde bu alanlarda sorumluluklarınız değişebilir, artabilir. Baskılanma hissi duyulsa da  sorumlulukların yerine getirilmesi ile süregelen düzenin değişimi, büyüme sağlayabilir, başarı elde edebilirsiniz.  Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak. İşiniz, kariyeriniz, statünüz, annenizle ilgili gelişmeleri işaret edecek. Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak.  Boğa burcundaki Uranüs zaman zaman şartları kontrol etmenizi zorlaştırabilir. Strese, endişeye sebep olabilecek gelişmeler, bilinçaltınızı yorabilir. Fakat aynı zamanda sizde aydınlanma sağlayacak gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açılarından bu anlamda etkilenebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz. Tutulmalar sizi ve ilişkiler dengenizi, davaları, açık düşmanlıkları etkilemekte. Boşananlar, ortaklıklarını ayıranları görebiliriz. Kendinize güvenmeniz gereken bir süreç. Kasım ayındaki tutulma günlük hayatınızın akışını, işinizi ve sağlığınızı etkilerken, izole olmak, içe çekilmek iyi gelebilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeçler

2021 yılında ağırlıklı olarak sağlık, ortaklı kazanımlar, miras, kredi, borç, vergi, nafaka, ameliyat konuları ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kayıplar söz konusu olsa da atacağınız küllerinizden doğabilirsiniz. Bu konularla ilgili sorumluluklarınız artabilir, düzenlemeler yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ortaklı işlerden kazanç sağlamanız mümkündür. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak. Hukuksal konularda, yabancılarla ilişkilerinizde, yüksek öğrenim konularında, seyahatlerle ilgili, basın, yayın, tanıtım faaliyetlerinde gelişmelere işaret edecek. Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak.  Boğa burcundaki Uranüs işinizden elde ettiğiniz kazanca, sosyal çevrenize, gruplarınıza dikkat çekmekte. Bu konularda yaşanabilecek  beklenmedik gelişmeler şartların yönünü değiştirebilir. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açılarından bu anlamda etkilenebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz. Tutulmalar sizi iş, birlikte çalıştığınız kişiler, sağlık, günlük hayatınız açısından etkilemekte. İçe dönmek, göz önünden çekilmek iyi gelebilir. Kasım ayındaki tutulma sosyal sosyal çevrenizde, işten elde ettiğiniz kazancınızda gelişme sağlarken, çocuklarınız, aşk hayatınızla ilgili biraz daha yorucu olabilir.

Yükselen Aslan ve Aslanlar

2021 yılında ağırlıklı olarak evlilik, ortaklık gibi ikili ilişkilerle, hukuksal konularla, anlaşmalarla, açık düşmanlıklarla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu alanda süregelen şartlar büyürken, adım atmanız, sorumluluk alarak, değişime gitmeniz gerekebilir. Şartlar kısıtlanma, baskılanma hissi yaratsa da çözüme ulaşabilir, başarı sağlayabilirsiniz. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak. Kredi, borç, vergi, nafaka, miras, ortaklı paralar gibi ekonomik gelişmeleri, ameliyat konularını işaret edecek. Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak. Boğa burcundaki Uranüs işiniz, kariyeriniz, statünüz, hedefleriniz, aileniz, anneniz ile ilgili beklenmedik olaylar  yaşatabilir. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açılarından bu anlamda etkilenebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz.  Tutulmalar aşk hayatınızı, çocuklarınızı, sosyal yaşantınızı, işinizden gelen kazancınızı etkilemekte. Spekülatif konular, çocuklarınız ve aşk hayatınızı ilgilendiren gelişmeler daha yorucu görünmesine rağmen sosyal çevreniz genişleyebilir, kazancınız olumlu etkilenebilir. Kasım ayındaki tutulma işinizi ve evinizi, ailenizi ilgilendirecek. İşinize, hedeflerinize önem vermeyi ihmal etmeyin.

Yükselen Başak ve Başaklar

2021 yılında ağırlıklı olarak günlük hayatınızı, işinizi, birlikte çalıştıklarınızı, sağlığınızı, evcil hayvanlarınızı ilgilendiren konularla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.  Bu konularda baskılanabilir, sorumluluklarınız test edilebilir ama gerekli  adımları atıp, düzenlemeleri yaptığınız taktirde başarıya ulaşabilirsiniz. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak. Evlilikler, ortaklıklar, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklarla ilgili konulara vurgu yapacak. Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak.  Boğa burcundaki Uranüs yabancılar, uluslararası işler, ilişkiler, yükseköğrenim, hukuksal konular, seyahatler, basın-yayın, tanıtım faaliyetleri konularında ani gelişmelere işaret etmekte. Yaşanacak olaylar hayat felsefenizi de etkileyecek  olabilir. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açılarından bu anlamda etkilenebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz.  Tutulmalar eviniz, aileniz, kökleriniz ve işiniz, statünüz, hedefleriniz dengesini etkilemekte. Hedef büyütebilir, işinizde, statünüzde gelişme sağlayabilirsiniz. Kasım ayındaki tutulma kardeşlerinizi, akrabalarınızı, komşularınızı, eğitim konularınızı, hayat felsefenizi, iletişim, ulaşım  ve ticaretle ilgili durumları, davalarınızı ilgilendirmekte. Geniş çevrelere açılabilir, vizyon geliştirebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Teraziler

2021 yılında ağırlıklı olarak çocuklarınız, aşk hayatınız, seyahatleriniz, sanatsal, sportif faaliyetleriniz, yaratıcı yönlerinizle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu konularda üzerinizdeki baskı, sorumluluklarınız artabilir. Gerekli değişim ve  düzenlemelerle başarıya ulaşabilirsiniz. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak. Günlük hayatınız, işiniz, birlikte çalıştıklarınız, sağlığınız ve evcil hayvanlarınız ile ilgili gelişmeleri işaret edecek. Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak. Boğa burcundaki Uranüs beklenmedik şekilde kredi, vergi, borç, nafaka, miras, ortaklı paralar gibi ekonomik konulara, ameliyatlara işaret etmekte. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açılarından bu anlamda etkilenebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz.  Tutulmalar kardeşler, akrabalar, eğitim, öğretim, seyahatler, tanıtım, basın-yayın,  yazım çizim işleri, ticari, hukuksal konuları etkilemekte. Kardeşlerle, yakınlarla ilişkiler biraz daha sıkıntılı yaşanabilirken, hukuksal konularda dahil  vizyonunuzu geliştirebileceğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Kasım ayında parasal konuları, kredi, borç, vergi, nafaka, miras, ortaklı kazanımları işaret etmekte. Başkalarından gelebilecekler açısından önemli  fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrepler

2021 yılında ev, emlak, aile, köklerinizle, babanızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu konularda kısıtlanabilirsiniz. Sorumluluklarınız artabilir. Gerekli değişim ve düzenlemeleri yaptığınız taktirde rahata ulaşabilirsiniz. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak. Aşk hayatınız, çocuklarınız, seyahatler, sportif, sanatsal faaliyetleriniz, yaratıcı yönleriniz ile ilgili konulara vurgu yapacak. .Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak.  Boğa burcundaki Uranüs evlilikler, ortaklıklar, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklarla ilgili beklenmedik gelişmeleri işaret etmekte. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açılarından bu anlamda etkilenebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz.  Tutulmalar kredi, borç, vergi, nafaka, miras, eşle, ortakla sahip olunan kaynaklar  gibi ekonomik konulara işaret etmekte. Başkalarının kaynaklarından şans yakalayabilirsiniz. Kasım ayındaki tutulma sizi, yakınlarınızı, ilişkiler dengenizi, davaları, açık düşmanlıkları ilgilendiren gelişmelere işaret etmekte. Karşınızdakilerden fayda görebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yaylar

2021 yılında ağırlıklı olarak kardeşlerle, kuzenlerle, komşularla ilişkiler, yazışmalar, yollar, ticaret, eğitim faaliyetleri, düşünce yapınızı etkileyen durumlarla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu konularda sorumluluk almanız, başarı adına düzenlemeler, değişimler yapmanız  gerekebilir. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak. Ev, aile, köklerinizle ilgili konulara vurgu yapacak. Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak.  Boğa burcundaki Uranüs  günlük hayatınızın akışı, iş hayatınız, birlikte çalıştıklarınız, sağlık ve evcil hayvanlarınızla ilgili konularda beklenmedik gelişmelere işaret etmekte. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açılarından bu anlamda etkilenebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz.  Tutulmalar sizi, yakınlarınızı  ve eşle, ortakla, davalarla, anlaşmalarla, açık düşmanlıklarla ilgili durumlarda etkilemekte. Karşınızdakilerden fayda görebilirsiniz. Kasım ayındaki tutulma sağlık koşullarını, işinizi ilgilendirmekte. Şartlar yorsa da izole olmak yerine işinizdeki gelişmelere odaklanmanızı öneririm.

Yükselen Oğlak ve Oğlak

2021 yılında ağırlıklı olarak sahip olduğunuz maddi manevi kazanımlarınız, ekonomik koşullarınız ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Harcamalarınızın çok olmamasına özen gösterin. Düzenleme yapmanız sizi rahat ettirecektir. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak. Kardeşler, yakın akrabalar, komşularla ilişkilere, eğitimle, ticaretle, yollarla ilgili konulara, iletişime vurgu yapacak. Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak.  Boğa burcundaki Uranüs çocuklarla, aşk hayatınızla, sanatsal, sportif faaliyetlerinizle, yaratıcı yönlerinizle,spekülatif yatırım araçlarıyla ilgili konularda beklenmedik gelişmelere işaret etmekte. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açılarından bu anlamda etkilenebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz.  Tutulmalar günlük ve iş hayatınızı, birlikte çalıştıklarınızı, sağlık konularını, bilinçaltınızı, kontrol etmekte zorlanılabilecek durumlardaki dengeyi anlatmakta ki rahatlayabilecek faaliyetlerde, arınma çalışmalarında bulunabilirsiniz. İçe kapanmak yerine yerine işinize, hayatın akışına, işinize odaklanmanızı öneririm. Kasım ayındaki tutulma sosyal çevreniz, içinde bulunduğunuz grupları, işten kazancınızı,  çocuklarınızı ve aşk hayatınızı etkileyecek. Sosyal çevrenizde değişim yaşayabilirsiniz. Kazancınızla ilgili çıkabilecek pürüzlere karşı şimdiden tedbirli olabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kovalar

2021 yılından ağırlıklı olarak kendinizi ilgilendiren her konu ve en yakınlarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hazırlığını yaptığınız konularla ilgili sorumluluk altına girerek, büyümeye, gelişmeye odaklanabilir, yeni başlangıçlar  yapabilirsiniz. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak. Maddi manevi kazanımlarınızla ilgili gelişmelere vurgu yapacak. Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak. Boğa burcundaki Uranüs ev, aile, köklerle, baba ilgili konularda beklenmedik gelişmelere işaret etmekte. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açılarından bu anlamda etkilenebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz.  Tutulmalar çocuklarla, aşk hayatınızla, sanatsal, sportif faaliyetlerle, yaratıcı yönlerle  ilgili gelişmelere ile işten gelen kazancınız ve sosyal çevrenize arasındaki gelişmelere işaretçi. Bu dönem çocuklar ve aşk hayatınızda daha şanslı görünüyorsunuz. Kendinizi parlatabilecek faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Kasım ayındaki tutulma eviniz, aileniz, kökleriniz ile kariyeriniz, statünüz ve hedeflerinizde değişimleri işaret  etmekte. Evinizde, ailenizle olmak daha rahatlatabilir.

Yükselen Balık ve Balıklar

2021 yılında kontrol etmekte zorlanabileceğiniz durumlarla karşılaşabilir, içsel baskı ile kendinizi daha pesimist hissedebilirsiniz. Sağlık koşulları yatarak dinlenmenizi gerektirebilir. Bu dönem başarmak istediğiniz konu ile ilgili kapanıp, çalışarak doyurucu sonuçlar elde edebilirsiniz. Yardım faaliyetleri ve rahatlamanızı, endişelerden arınmanızı sağlayacak şeylerle uğraşmanızı öneririm. Jüpiter 14 Mayıs-28 Temmuz arası Balık burcunda olacak. Kendinizle ilgili her türlü konuda  büyüme, gelişmeye vurgu yapacak. Sizi 2021 çıkarken karşınıza gelecek konulara hazırlayacak.  Boğa burcundaki Uranüs kardeşler, yakın akrabalar, komşular, eğitim, yazım, çizim, düşünce yapınız, iletişim, ticari faaliyetler, yollarla ilgili beklenmedik gelişmelere işaretçi. Satürn, Jüpiter ve  Uranüs sert açılarından bu anlamda etkilenebilirsiniz. Yukarıda paylaştığım tarihlere dikkat edebilirsiniz.  Tutulmalar ev, aile, köklerle, ebeveynlerle ve hedefleriniz, kariyeriniz, statünüz arasındaki gelişmelere işaretçi. Anne ile ilgili gelişmeler  yaşayabilirsiniz. Evinizde, ailenizle olmak daha rahatlatabilir. Kasım ayındaki tutulma kardeşler, yakın akrabalar, eğitim hayatınız, ticari işler, basın yayın, tanıtım faaliyetleriniz, yollar, hukuksal konularla ilgili gelişmeleri işaret etmekte. Çok fazla büyümek yerine daha küçük ölçekli, yakınlardaki konulardan avantaj sağlayabilirsiniz.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s