19 ARALIK İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

Genel anlamıyla dolunay

19 Aralık günü saat 07:35’de İkizler burcunun 27°28’ derecesinde dolunay meydana gelecek. Ev sahibi İkizler burcu meraklı, iletişim odaklı ve değişken yapılıdır. Bilgiyi alıp, elemeden, olduğu gibi dağıtır. Strese, dağılmaya açıktır. Basın yayın,  bilişim, iletişim, ulaşım, taşımacılık, posta dağıtım sektörleri, reklamcılar, yazarlar, kütüphaneciler, muhasebecilerle de ilgilidir. Dolayısıyla dolunay sürecinde İkizler özellikleri ve bu gruplara ait gelişmeleri daha belirgin görebiliriz. 

Dolunay sürecinde şartlar hareketli, riske müsait ve bol iletişimli gözükmekte. Buna karşın duygusal bağ, empati kurmak, güven duyabilmek, değişen şartlar karşısında dağılmadan ilerleyebilmek kolay olmayabilir.

Yükselende yılın son tutulmasına ev sahipliği yapan ve tutulmanın işaret ettiği konuların ele alınacağını gösteren Yay burcu bulunmakta. Yay, bilgi, büyüme ve gelişme hedefli, abartmaya ve dağılmaya müsaittir. Bu decereye Sarin ve Ras ALgethi sabit yıldızlarının etkisini görmekteyiz. Sarin, azimle, tehlikeli tutkularla, kurnazlıkla, koma ve hafıza kaybıyla ilişkilidir. Ras Algethi ise düzen getirme çabasını, zekiliği, hileye, yalana sapabilmeyi anlatır.

Ay, Betelgeuse ve Polaris kavuşumunda. Betelgeuse sorunsuz başarı, Polaris ise öncülük, liderlik etmek, yol bulmak ile ilişkilendirilir.

Dolunayda Güneş’in ise Aculeus ve Etamin birlikteliği bulunmakta. Aculeus, yapıcı eleştriyi, sözlü ya da fiziksel saldırıdan güçlenerek çıkışı anlatır. Etamin ise yalnızlığa meyil, prestij kaybı verir.

İkizler burcunda dolunayın bireysel haritalarda işaret ettiği konular

İkizler dolunayında ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, davalar, anlaşmalar, açık düşmanlıklar, kişinin dışavurumu, fiziksel durumu, sağlığını dahil ilgilendiren her konu, yeni başlangıçlar ana konuları oluşturmakta.

Değişken burçların 23-30, sabit burçların 10-14 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar İkizler burcundaki dolunaydan öncelikli etkilenecekler. (Değişken burçlar:  İkizler, Başak, Yay, Balık ; Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova)

İkili ilişkiler dengesinde geçmişteki pervasız tutumları değerlendirilecek ve yeni bir düzene girmek gerekecek. Bu dolunay ile birlikte artık kaldırabileceğinizden fazla yük almaktan uzak durulacak. Önünüzdeki engellerin kaldırmak ve toplumsal durumunuzu, geleceğe yönelik beklentilerinizi etkileyecek düzenlemeleri yapmak gerekecek. Olayların gelişimi ile birlikte elinizde olmayan, dahliniz dışında gelişen durumlar etik, hukuki, finansal konuları devreye sokabilir. Beklenmedik gelişmeler karmik olayları da etkileyecek ve travmatik bir dönüşümü beraberinde hareketlendirecek görünmekte.  Size ya da başka birilerine bağlı, bağımlı hareket edenler için yol ayrımı, sonlanma zamanı. Yaşanılan konu ile ilgili bitiş, hayatınızda dalgalanmaya, bedeli ödenerek iyileşmeye giderken gidişat birden olduğu yerden kesilebilir. İkili ilişkilerinde dengelenmeye, olayları farklı irdelemeye çalışırken geçmişte kaotik etkiler yaratmış konuşmaların, anlaşmaların, imzaların üstüne giderek, tamamlamak için yoğun bir mücadeleye girebilirsiniz.

Tutulmalar sonlanmalar yönünde çalışırken, İkizler dolunayı da hayatınızda aktif olan konuyla ilgili prosedürleri tamamlayabilmek için karşılıklı iletişimi hareketlendiriyor ve görüşmeler, anlaşmalar yapılması, çözülemeyen bürokratik konular için danışmanlık, hukuki destek almayı işaret etmekte.  Aile içinde yozlaşmış, çözüme ulaşmamış konularda hesap, işin muhasebesi yaparak, güç dengesini sağlamaya çalışabilirsiniz. Aile içinde, statünüzde, işinizde kırılganlıkları içeren durumların karşısında daha ciddi düşüneceğiniz, kararlar alabileceğiniz bir süreç. 4 Aralık’ta yaşanan Güneş tutulmasının işaret ettikleri ele alınmaya başlıyor. İşleri yoluna koymak isterken atacağınız adımları idealize ederken dikkatli olmanızı öneririm. Çünkü yanılma, yanıltılma, yanıltma  riski bulunmakta. Aklın, uç noktalarda düşüncelere, taleplere kaydığı ve arzulara takılı kalarak  kullanılmaya çalışıldığını görebilirsiniz. Hedefinizde olan konuyla ilgili yavaş giden işlere başkalarının, dış etkenlerin dahil olmasıyla daha hareketlenme görülebilir. Arkadan iş çevirenler olabilir. Zaman zaman şartları kontrol  etmek kolay olmayabilir. Evliliklerle ilgili sürpriz değişiklikler görülebilir. Bu süreç ilişkisini yürütemeyip, ayrılmak isteyenlerin harekete geçtiğini görebiliriz. Kredi, borç, miras, nafaka konuları gündeminizi oluşturabilir. Venüs’ün durağandan retroya geçmeye çalıştığı dolunay ve sonrasında ilişkiler, para ve hukuksal konularında dikkatli olun. Değer yargılarınızı, değer verdiklerinizi yeniden gözden geçirin. Eski davalarınız yeniden gündem olabilir. Yenilerde ise sorunlar çıkabilir. Geçmişte kaldı diye düşündüğünüz birisi tekrar arayabilir. Evinizde değişim, kendinizde estetik operasyon düşünüyorsanız 29 Ocak’ta bitecek Venüs retrosunu beklemenizi öneririm ki gölgesi de Mart’a kadar azalan şekilde devam edecek. Yer değişimleri yapmaya hazırlanabilirsiniz. Spekülatif konular, durumlar karşısında dikkatli olun.  Kadersel yön değişimlerinin yaşanacağı günlerde kaybınız olmasın.

İkizler dolunayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesini etkileyen gelişmeler

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları.               

İkizler ve yükselen İkizler :  :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatı, orta uzunluktaki seyahatler

Başak ve yükselen Başaklar için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Terazi ve yükselen Teraziler için : Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar

Yay ve yükselen Yaylar için :  Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler, yeni başlangıçlar

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar.    

Kova ve yükselen Kovalar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunulan organizasyonlar, gruplar ile ilgili gelişmeler

Balık ve yükselen Balıklar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Ülkemiz ve İkizler dolunayı

19 Aralık günü İkizler burcunda gerçekleşecek dolunayda gizli ilişkiler, düşmanlıklar, kontrolü zor durumlar, hastaneler, sağlık sektörü, hapishaneler, suçlular, sendikalar, grevler, suikast ve uyuşturucu sorunları,  çalışan kesim, ordu ve polis, hayvancılık, ilaç ve gıda stokumuz, sgk ile ilgili gelişmeler ana konu başlıklarını oluşturacak.

İkizler burcundaki dolunay kapalı kapılar ardındaki gelişmelere vurgu yapmakta. Gizli ilişkilere, arkadan çevrilen işlere, düşmanlıklara dikkat edilmesi gereken bir süreç. Kapalı kapılar ardında yapılmış görüşmeler, verilmiş sözler, anlaşmalar, ticari konular gündem olabilir. Bazı gizli belgeler ortaya çıkabilir. İkizler dolunayındaki bu görüşmeler, anlaşmalar aynı zamanda halkı, halkın cebini, ekonomiyi ilgilendirmekte. Kredi, borç, vergi konularını etkilemekte. Para piyasalarında spekülatif hareketler görülebilir. İkizler dolunayı her ne kadar konumunda otorite, lider olanlar için destekleyici etkiyi barındırsa da ardında kırılganlık arttırıcı durumların olabileceğini göz ardı etmeyelim. Dolunay etkileri, muhalefet ve hükümet arasındaki ilişkilere yansımalarıyla da kendini gösterebilir. Dışarıda görülen davalarda, dış ilişkileri ilgilendiren konularda  yol ayrımı söz konusu olabilir. Fakat bunun etkisini Şubat gibi daha belirgin görebiliriz. Transit Mars’ın konumu güvenliğimiz, ordumuz ile ilgili konulara dikkati çekmekte. Bu noktada sığınmacılara ve Taliban’a daha dikkat etmekte fayda olabilir. Hapishaneleri, mahkumları ilgilendiren kararlar alınabilir. İlaç ve gıda stoğumuzla ilgili gelişmeler yine dikkati çekecek görünmekte. Sendikalarla ilgili konular, çalışanların ve emeklilerin maaşları çok konuşulabilir. İkizler dolunayı ile birlikte 4 Aralık’ta Yay burcunda yaşanan  Güneş tutulması ile ilgili konuların da hareketleneceğini görebiliriz.

Yukarıda 19 Aralık’ta İkizler burcunda meydana gelecek dolunaya ait ülkemizin astrokartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde işaretli hatlar ve çevresi, dolunay enerjisinden daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s