30 MAYIS İKİZLER BURCUNDA YENİAY

Genel anlamıyla yeniay

30 Mayıs günü saat 14:30 da İkizler burcunun 09°03′ derecesinde yeniay meydana gelecek. Ev sahibi İkizler değişken, meraklı, iletişim odaklıdır. Bilgiyi alıp, elemeden, olduğu gibi dağıtır. Strese, dağılmaya açıktır. Basın yayın,  bilişim, iletişim, ulaşım, taşımacılık, posta dağıtım sektörleri, reklamcılar, yazarlar, kütüphaneciler, muhasebecilerle de ilgilidir. Dolayısıyla yeniay sürecinde İkizler özellikleri ve bu gruplara ait gelişmeleri daha belirgin görebiliriz. 

Yeniayda şartlar fazlasıyla yoğun iletişim, plan, program yapmaya  rağmen çıkarların önemsendiği, eski bilindikte ısrarcı olunan, güvensiz, empatiklikten uzak görünmekte.

Yükselende İstanbul ve batı bölgelerimiz için Başak, doğusu için ise Terazi burcu bulunmakta. Başak burcu tevazusu, titizliği, mükemmele ulaşmaya çalışan, çalışkan yapısı ile bilinirken gölgesinde gerginlik, aşırı detaylarda boğulma yatar. Terazi ise daha diplomatik tavırlı, adalet ve denge yakalamaya çalışan, kararsızlık, yüzeysellik taşıyabilen yapı ile ilişkilendirilir. Bu dereceye Markeb ve Nodus I sabit yıldızlarının etkisini görmekteyiz. Markeb, geniş bilgi, eğitimle ilgili çalışmalarla, Nodus I ise analitik zihin, duygusal fakat kasvete sahip bir mizaç , cesaret ve yaratıcılıkla ilişkilendirilir.

Güneş ve Ay ise kraliyet yıldızı Aldebaran etkileşiminde. Bu sabit ise dürüstlükten ödün verilmediği taktirde gelecek büyük başarıları, aksi durumda kayıpları anlatır.

İkizler burcunda yeniayın bireysel haritalarda işaret ettiği konular

İkizler burcunda meydana gelecek yeniay hukuksal, yabancıları ilgilendiren konular, uzak seyahatler, farklı kültürler, basın-yayınla ilgili işler, kişinin vizyonunu, hayat felsefesini etkileyen durumlarla ilişkili gelişmeleri ana konu başlıkları olarak görmekteyiz.

Değişken burçların 5-13 , öncü burçların  22-26 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları bulunanlar İkizler yeniayından öncelikli etkilenecekler. (Değişken burçlar: İkizler, Başak, Yay, Balık ; Öncü burçlar: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak)

İkizler yeniayı bazılarının hayatlarında önemli şansların ayağına geleceği, kalıcı değişimler yaşayabileceği gelişmeleri işaret etmekte. Finansal, hukuksal, eğitim konularında, ikili ilişkilerde büyümeye, gelişmeye  yönelik adımlarla desteklenmekte. Kimileriniz için bu birden fazla konunun sonuçlandırılması adına girişimleri içerebilir. Evlilikler, aile içi durumlar, sosyal konumlar yeniayın enerjisinden etki almakta. Merkür’ün hala retro ama yakında çıkacak olması, sizi eski ve tamamlanmamış konulara tekrar tekrar yeniden çekebilir. Tarafların kendi bildikleri yoldan yürüme gayretinde oldukları, temkinli bir süreç görebiliriz. Dolayısıyla işler biraz yavaş yürüyebilir. Dolayısıyla strese açık gelişmelerle karşılaşılabilir. Fakat 5 Haziran ile birlikte daha hızlanmanız ve 22 Haziran civarı da yeniayın sizi ilgilendiren konularıyla ilgili de şartların daha akıcı olduğunu görebilirsiniz. Merkür  retro devam ederken ortak kazanımlara, dönüşmesi gereken alanınıza yönelik hileli, çarpıtılmış işler, yalanlar, aldatmalar var mı bakın derim. Zaten Haziran sonu gibi liyakatlar, finansal, hukuksal konular, bürokratik işlemlerle ilgili durumlar hareketlenecek. Gelişmelerle ilgili dürüstlükten ödün vermeden, sakinliğinizi koruyarak tavır belirlemenizi öneririm. Unutmayalım ki tüm bunlar herkesin geleceğe yönelik beklentilerini, umutlarını gözden geçirip, gerekli noktalarda düzenlemeler yapma zamanı. Boyun, boğaz bölgesi ile ilgili problemler yaşanabilir. Aynı zamanda eğitim, basın yayın, tanıtım faaliyetlerinizle ilgili uğraşmanız gerekebilir. Seyahat planlarınızda değişimler olabilir. Çocuklarınızı, onların hayatlarını etkileyen gelişmeler gündeminizi meşgul edebilir. Bu süreçte yaşadıklarınız hayata bakışınızı etkileyebilir.

İkizler yeniayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar,

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar, 

İkizler ve yükselen İkizler :  Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler, yeni başlangıçlar

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar.    

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunulan organizasyonlar, gruplar ile ilgili gelişmeler

Başak ve yükselen Başaklar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Terazi ve yükselen Teraziler için : Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesini etkileyen gelişmeler

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları

Yay ve yükselen Yaylar için :  :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız

Kova ve yükselen Kovalar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatı, orta uzunluktaki seyahatler,

Balık ve yükselen Balıklar için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Ülkemiz ve İkizler yeniayı

30 Mayıs’ta İkizler burcunda meydana gelecek yeniayda gizli ilişkiler, düşmanlıklar, örgütler, fark edilmesi, kontrolü zor durumlar, sendikal sorunlar, hastaneler, hapishanelerle ilgili gelişmeler, suikast, uyuşturucu ile ilgili konular ana konu başlıklarını oluşturmakta.

Ülkemiz açısından esas ivmelenmesini Ağustos sonu, Eylül başı gibi yapacak olan önemli bir yeniay süreci. Bugün farkına varılmakta zorlanılabilecek ve önemli kadersel gelişmeleri etkileyecek görünmekte ki bunlar uzak ya da komşu ülkelerle olan ilişkileri, askeri konuları, yönetimi, ekonomiye yansımalarını ilgilendiriyor görünmekte. Yeniay, kapalı kapılar ardında olan durumlara işaretçi ki bunlara gizli düşmanlıklar da dahil. Dolayısıyla ülke güvenliğimizi de ilgilendirebilecek birtakım hazırlıklara karşı dikkatte fayda olabilir. Silahlı saldırılar olasıdır. Sendikalar, grevler gündeme gelebilir. Askeri konular konuşulabilir. Konumunda otorite olanlara, milletvekillerine, belediye başkanlarına, yerel yöneticilere yönelik gelişmeler yaşanabilir ki bunlarla ilgili aşamalar 1 aya yayılabilir. Finansal, hukuksal konulardaki adımlar atılabilir. İnşaat, emlak sektörü ile ilgili kararda yeniden düzenlemeler, değişiklikler olasıdır. Kapalı kapılar  ardındaki bazı konular geçici sığınmacılara yönelik düzenlemeleri, komşularımızdaki   gelişmeleri ilgilendirebilir. ABD, NATO ile görüşmeler bu süreçte yöne çıkabilir. Enflasyonun artması, vergilere, gümrüklendirmelere, ithalat ve ihracata, ticarete, ceplere yansıyabilir. Bankalarla, kredilere, vergilendirmelere yönelik yeni kararlar gelirse uzun ömürlü olmayabilir. İnşaat malzemelerinin, demir çelik ürünlerinin fiyatlarını konuşabiliriz. Aynı şekilde bazı uygulamalarda düzenlemeler, eskiye dönüş mümkündür. Yangınlara karşı dikkatli olmamız gereken bir dönem. Hükümet ve muhalefet arasındaki ilişkide hükümet kanadı daha aktif, muhalefet ise bazı söylemlerinden geri duruyor görülebilir. Hayvancılıkla ilgili sorunlar belirginleşebilir ve çözüm ihtiyacı doğabilir.

Yukarıda 30 Mayıs’ta gerçekleşecek yeniayın ülkemize ait astrokartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde işaretli hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s