26 EYLÜL TERAZİ BURCUNDA YENİAY

Genel anlamıyla yeniay

26 Eylül günü saat 00:54 de Terazi burcunun 02°48’ derecesinde yeniay meydana gelecek. Yeniayın ev sahibi Terazi, diplomasi, politika, adalet, uyum, genç kadınlar ve sanatla ilgilidir. Gölgesinde kararsızlık yaşamak, uzlaşıyı, dengeyi ararken denge kaybı, yüzeysellik ve güvensizlik vardır.  Siyasetçiler, diplomatlar, hukukçular, sanatçılar, mimarlar, dekoratörler, peyzaj mimarları, mobilyacılar, perdeciler, çiçekçiler, kuaförler,  makyözler, güzellik salonları, modacılar, şarap, tekstil sektörü, halkla ilişkiler Terazi burcuyla anılır. Dolayısıyla yeniay sürecinde Terazi özellikleri ile birlikte, bu gruplara ait gelişmeleri de daha belirgin gözlemleyebiliriz.

Şartların hızlı gelişeceği yeniay sürecinde iletişim, plan, program yapmak ne kadar yoğunsa, motive olmak ve tasarlananlardan uygulanabilir, somut sonuç elde edebilmek zorlayabilir.

Yükselende vatan, aile konularını öne çıkartan, anaç, hassas, değişken yapılı, gölgesinde ajitasyon, kıskançlıklar bulunan Yengeç burcu bulunmakta. Yükselen derecesine Castor ve Pollux sabit yıldızlarının etkisini görmekteyiz. Castor, yazarlarla, yeni fikirlerle ilişkilidir. Hukuksal başarılarla birlikte keskin bir zekayı işaret eder. Pollux ise kurnazlık, cüretkarlık, acımasızlıkla ilişkilidir.  

Güneş ve Ay ise Nodus I ile ilişkisiyle sanatsal, duygusal yapıyı, analitik zihni, yaratıcılığı, arkadaşlıkları ve seyahatleri anlatmakta.

Terazi burcunda yeniayın bireysel haritalarda işaret ettiği konular

Terazi yeniayında babayla, aileyle, köklerinizle ilgili konular, ev, emlak, arsa işleri, çocukların kontrol etmekte zorlandıkları durumlar ana başlıkları oluşturmakta.

Öncü burçların 0-4, sabit burçların 13-17 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar yeniaydan öncelikli etkileneceklerdir. (Öncü burçlar: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak ; Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova)

Hayatınızdaki her türlü ilişkinin dengesinde yeni bir aşamaya geçişte önemli bir yeniay. Bu ilişki evlilik, ortaklık ya da danışmanlık alıp-verme ile ilgili olabileceği gibi hukuksal konuları da bağlayabilir. Eski anlaşmalara, sözleşmelere, söylenmişlere de geri dönerek ince eleyecek, sık dokuyacağız. Bize uyan ya da uymayan, gitmesi, kalması gereken ne? Mantıksal değerler çerçevesinde irdeleyeceğiz. Tüm bunlar hayatımıza gerek ailevi gerek hedeflerimiz ve varmak istediğimiz konuma etkiyecek. Ama kararlarınızı uygulamakta acele etmemenizi, Ekim’in ilk haftasından sonra uygulamaya geçmenizi öneririm. Ya da halletmeniz gereken bir durum varsa sonrası yeniden üzerinden geçebilirsiniz. Unutmayın ki bu dönem değer verdiğiniz her ne konunuz varsa iyi irdelediğinizde, çok daha farklı boyutlardan ele alabilecek ve kalıcı kararlara yönelebileceksiniz ki bu da ilişkilerinizde zamana yayılmış bir dönüşüme destek verecektir. Hedefler, işiniz statünüzle ilgili gelişmeye yönelik durumlar hayatınızda önemli hale gelebilir. Şu süreçte şartlar istediğiniz boyutta olmayabilir. O yüzden şartlarınızı kontrol edebilmek adına kendi makul sınırlarınızı gözetmenizi öneririm. Eski davalarınız, akademik çalışmalar, basın-yayını, yurtdışını, yabancıları ilgilendiren işleriniz, finansal konulara yönelik girişimleriniz gündeminizi meşgul edebilir. Almak istediğiniz bir eğitim varsa ona yönelebilirsiniz. Özenli seçimler üst mertebelere çıkma yolunda, kalıcı adımlarınızda size destek verecektir. Ev, arsa gibi alım satımlarla, kiracılarınız varsa onlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Eviniz, ailenizle ilgili gelişmeler, evlilikleri ilgilendiren konular, bunların statünüze yansımalarında dengenizi bulmaya çalışabilirsiniz. İleriye yürürken ne kadar akılcı, sağlam kararlar aldığınızı geri durup, sorgulamanın önemini unutmayın. Eski girişimleriniz yeniden hedefinize oturabilir.

Terazi yeniayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız

İkizler ve yükselen İkizler :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatı, orta uzunluktaki seyahatler

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar

Başak ve yükselen Başaklar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar

Terazi ve yükselen Teraziler için : Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler, yeni başlangıçlar

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar.    

Yay ve yükselen Yaylar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunulan organizasyonlar, gruplar ile ilgili gelişmeler

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesini etkileyen gelişmeler

Balık ve yükselen Balıklar için :  Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları.    

Ülkemiz ve Terazi yeniayı

Terazi burcunda meydana gelecek yeniay muhalefetle ilgili konular, ülkemizin iç durumu, topraklarımız, güvenliğimiz, madenler ve doğal kaynaklarımız, tarım, emlak, inşaat sektörleri ile ilgili gelişmeler ana konu başlıklarını oluşturmakta.

Terazi yeniayı muhalefete, hükümetle ilişkilerine dikkati çekmekte. Her iki taraf da bazı noktalarda geçmiş söylemlerine, eylemlerine vurgu yapabilir. Bu durum diplomasiye anlaşmalara yansıyabilir. Her ne kadar başta zıtlaşma gibi görünse de bu durum anayasa çalışmalarına, ülke yönetim biçimini ilgilendiren durumlara, birtakım kanunlara, düzenlemelere destek de olabilir. Şunu eklemek isterim ki ilerleyen dönemde bunlar yeniden ele alınacak diyebiliriz. Muhalefet partileri, liderleri, parti mensupları, gazeteci, yazar, düşün insanlarına yönelik davalar dikkati çekebilir. Ülke güvenliğimiz için önemli bir sürece girdik. Geri planda yapılmak istenilebilecek düşmanca hamlelere karşı tedbirli olmakta fayda var. Ülkemizdeki yabancılar konu olabilir. Tarım ve inşaat, emlak sektörünü ilgilendiren gelişmelere dikkat kesilebiliriz. Fakat bu süreçte köklü, kalıcı bir hamle göremeyebiliriz. Üst yönetimlerle ilgili gelişmeler, değişimler bekleyebiliriz. Dünya ekonomisini zorlandığı dönemde biz de payımıza düşeni alıyor görünüyoruz. Şirket iflaslarını , işsizlik oranlarını konuşabiliriz. ABD’nin tutumunun yanı sıra Taliban ve Kıbrıs’la ilgili konular gündem yaratabilir.

Yukarıda Terazi burcunda meydana gelecek olan yeniaya ait ülkemizin astrokartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde işaretli hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden belirgin etkilenmesi olası yerlerdir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s