9 EKİM KOÇ BURCUNDA DOLUNAY

Genel anlamıyla dolunay

9 Ekim günü saat 23:55’de Koç burcunun 1632 derecesinde dolunay meydana gelecek. Ev sahibi Koç cesaretli, girişken, rekabete açık, risk alan yapısıyla birlikte benmerkezci,huzursuz, öfkeli, kavgacı da olabilir. Bu burç ordu, askerler, polisler, cerrahlar, dişçiler, sporcular, makinistler, tamirciler, itfaiyeciler, kasaplar, marangozlar, metalle çalışanları, demir-çelik sektörü, savaş malzemeleri ile ilgilidir.  Dolayısıyla dolunay sürecinde yukarıda saydığım Koç özellikleriyle birlikte, bu gruplara ait gelişmeleri de daha belirgin gözlemleyebiliriz.

Şartların çabuk gelişeceği , aktivasyonu bol süreçte yine bol plan, program yapabilir, fikir alış verişinde bulunabilir, iletişim kurabilirsiniz. Fakat sonuç  almak kolay olmayabilir.

Yükselende anaçlığı, aileye düşkünlüğü, hassasiyeti ve değişkenliği ile bilinen, vatan, millet konularına, halka vurgu yapan Yengeç burcu bulunmakta. Bu dereceye Castor ve Pollux sabit yıldızlarının etkisini görmekteyiz. Castor, yazarlarla, yeni fikirlerle ilişkilidir. Hukuksal başarılarla birlikte keskin bir zekayı işaret eder. Pollux ise kurnazlık, cüretkarlık, acımasızlıkla ilişkilidir.

Ay, hızla, yenilik ve özgürlük arayışı ile alakalı Alpheratz  ile birlikte. Güneş ise işten, arkadaşlardan, hukuksal konulardan yaşanabilecek kayıpları işaret eden Seginus ile etkileşimde.

Koç burcunda dolunayın bireysel haritalarda işaret ettiği konular            

Koç dolunayında hedefler, işi ve statüyü ilgilendiren gelişmeler, aile , ev, emlak, arsa konuları ile alakalı durumlar ana konu başlıklarını oluşturmakta.

Öncü burçların 13-19, değişken burçların 0-3 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları bulunanlar, dolunaydan öncelikli etkileneceklerdir.  (Öncü burçlar : Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak ; Değişken burçlar: İkizler, Başak, Yay, Balık)

Her türlü ilişkide farkındalığın artacağı, bir yandan geçmiş kırılganlıkları, yaraları geride bırakmak isterken öte yanda ilişkinin tabanında adalet, uyum olup olmadığının vurgulanacağı bir dolunay süreci. 26 Eylül’de gerçekleşen Terazi yeniayında olayları ele alışınızla ilgili durumlar, adımlarınız yeniden konu olabilir. Aynı noktadan devam etmeniz gerekebilir. Süregelen şartlar ileriye taşınırken daha geri plandan hamle yapmayı, eksikleri tamamlamak adına hazırlanmayı seçebilirsiniz. Hedeflerinizi, işinizi,  statünüzü  düşünüp, toplumsal durumunuzu ilgilendiren, geleceğe yönelik beklentilerinizi etkileyen değişimle ilgili yapılanmalardaki dönüşümü sağlayabilmek için planlanmış adımları, hazırlıkları seçebilirisiniz. Son noktayı koymakta şimdilik net olamayabilirsiniz. Ne yöne gideceğinize, hangi yöntemi izleyeceğinize yönelik sisli, kararsız durumlar söz konusu olabilir. İstikrara, kalıcı adımlara destek veren Satürn,  dolunay sürecinin ardından Kasım ayının 22 si civarları geriye dönük bazı adımlarla sizden konuyu yeniden ele almanızı isteyebilir. Şubat’ın 22’sini takip eden süreçte ise konunuzla ilgili sonlandırıcı kararları alabilir, adımlarınızı bir kez daha perçinleyerek, tamamlayabilirsiniz. Yani bu dönem sizi meşgul edenle ilgili bazı geri çekilmeler ve sonrası yeniden hamleler söz konusu olabilir. Böylelikle hayatınızda ömrünü tüketmiş, sizi zorlayan konunuz neyse onunla ilgili dönüşümü tamamlayabilirsiniz.

Koç dolunayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için :  Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler, yeni başlangıçlar

Boğa ve yükselen Boğalar için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar.      

İkizler ve yükselen İkizler :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunulan organizasyonlar, gruplar ile ilgili gelişmeler, babanın kredi, vergi, borç, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesini etkileyen gelişmeler

Başak ve yükselen Başaklar için :  Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları.               

Terazi ve yükselen Teraziler için : Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız

Yay ve yükselen Yaylar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatı, orta uzunluktaki seyahatler

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar

Balık ve yükselen Balıklar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar.

Ülkemiz ve Koç dolunayı

Koç burcunda meydana gelecek dolunayda hükümet ve muhalefet, liderler, üst düzey yöneticiler, ceo lar, tanınmış kişiler, prestijimizi ilgilendiren gelişmeler, güvenlik, topraklarımız, madenlerimiz, doğal kaynaklarımız, tarım ve çiftçilerimiz, emlak, inşaat sektörleri ana konu başlıklarını oluşturmakta.

Koç dolunayı gerek hükümet gerek muhalefeti, siyaseti ilgilendiren gelişmelerin gündemi oluşturacağını  ve bunların halkı, halkı ilgilendiren durumları etkileyeceğini söyleyebiliriz. Kapalı kapılar ardındaki bazı görüşmeleri, alınmış kararlar duyabiliriz. Fakat eylem aşamasında Ekim ayının sonrasına kalanlar varsa ertelenebilir, geri adım atılabilir ya da yapılsa dahi daha sonra tekrarı olabilir. Gözler üst düzey yönetimlerin, tanınmış kişilerin, generallerin, yüksek rütbelilerin üzerinde olabilir. Akademik konularla ilgili tartışmalar olasıdır. Güvenlik güçlerimle ilgili durumlar, güvenliğimiz ana konularımızdan bir tanesi. NATO, ABD ve kullandığı taşeronları  ile ilişkilerimiz dikkati çekebilir. Yanı sıra İngiltere adeta buradaki olayların gidişatının ardındaki  gölge gibi görünmekte. Uluslararası ilişkilerde diplomatik kırılganlıklar vurgulanabilir ki bunda  komşularımızdaki gelişmelerin bize etkisi de beraber düşünebiliriz. Halk ve yöneticiler arasında karşıtlıklar oluşabilir. Petrol, gaz, petrokimya ürünlerden kaynaklı patlamalara, yangınlara ve sulardan, sıvılardan kaynaklı problemlere karşı dikkatli olmakta fayda olabilir. Muhalefete yönelik tutukluluklarla ilgili operasyonlar, çalışmalar olasıdır. Kapalı kapılar ardında Anayasa çalışmaları devam etse de Ekim sonu ile birlikte işler istenildiği akıcılıkta gitmeyebilir. Şimdilerde borsadaki dalgalanmalar, manipülasyonu konuşurken, Ekim ayının ortası ile birlikte bankaları, finans kurumlarını, maliyeyi ilgilendiren durumları ve halkın alım gücünü konuşabiliriz. Tarımdaki problemler devam ederken, dileğim o ki en kısa zamanda ülkemiz içinde çiftçilerimiz desteklenerek, yaygın üretime geçilebilir. Deprem olasıdır.

Yukarıda 9 Ekim günü Koç burcunda meydana gelecek olan dolunaya ait ülkemizin astrokartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde işaretli hatlar ve çevresi, dolunay enerjisinden belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s