11 NİSAN TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY

http://blog.milliyet.com.tr/11-nisan-terazi-burcunda-dolunay/Blog/?BlogNo=558045

Genel anlamıyla Terazi dolunayı

11 Nisan 2017 günü saat 09:07 de Terazi burcunun 21°32′ derecesinde bir dolunay meydana gelecek. 28 Mart’ta yaşadığımız hareket dolu  yeniaydan sonra aksiyon daha az görünse de hedefe sabitlenilmiş, yine bu amaçla şartları  değiştirmeye yönelik girişimler bol. Aslında iletişimin ve hareket var ama arzuladığımız cinsten, elle tutulur bir sonuç elde etmekte zorlanabilir, ani durumlar karşısında içe kapanma, güven ihtiyacını yoğun hissedebiliriz. Dolunay, adından da anlaşıldığı gibi sanatın da burcu Terazi’de meydana gelmekte.  Politika, nezaket, uzlaşı, denge kurabilme ile ilişki sanatının da işaretçisidir. Gölgesinde güvensizlik, kararsızlık, rahatına düşkünlük ve yüzeysellik barındırır. Politikacıları, diplomatları, hukukçuları, mimarları, sanatçıları,  çiçekçileri, moda, estetik, güzellik, kozmetik sektörünü, kuaförleri, terzi ve konfeksiyoncuları, peyzaj mimarlarını , terzileri, tasarımcıları, halkla ilişkiler sektörünü, organizasyon, mobilya ve dekorasyon , kadınlara yönelik işler yapanları anlatır.  Sağlık olarak da bel, böbrek bölgesi hastalıkları bu burçla ilişkilendirilir.

11.04.2017 Terazi Burcunda Dolunay.jpg

Dolunayda Güneş’in ilişkide olduğu sabit yıldız Baten Kaitos, izolasyon, tecrit edilme, göç, mecburi değişiklik, intihar eğilimi, kaza etkisi taşımaktadır. Ay’ın ise Arcturus, Foramen ve Spica ile iletişimini görmekteyiz. Üç sabit yıldızın da etkisini bir arada derlersek, yeni arkadaşlıklar, işte başarı, olayları doğru değerlendirebilme, paragöz olma, liderlik özelliği, varlık, onur, icat edilen bir şeyden ya da yaratıcılık kullanımıyla gelen kazanç belirtir. Göz ve kulak sorunlarına da etki etmektedir. Dolayısıyla dolunay doğasında, eril ve dişil özelliklerimizi sergilerken, ilişkilerde bu özellikleri de gözlemleyebileceğiz. Fakat şunu eklemek gerekir ki bunca retronun arasında eskiye yönelik işlerden kazançla çıkabilmek daha mümkün olabilir.

Haritanın yükseleninde İkizler burcu yer almakta. Böylelikle hareket, değişkenlik, merakla birlikte yüzeysel bilginin dolanımı, saptırma, gerginlik, sivri dillilik dışavurumda vurgulanmakta. Bu derecede Aldebaran, Tabit ve Cursa sabitlerinin etkileşimini görmekteyiz ki Aldebaran artık birçok astroloji okurunun da bildiği gibi kraliyet yıldızlarından olup, dürüstlükle gelen büyük başarıyı, aksi taktirde iflası, yenilgiyi anlatır. Aynı zamanda kişiyi keskin bir  dil ve kitleleri peşinden sürükleyebilme yeteneğini ile de donatır. Tabit ve Cursa ise suçun ortaya çıkartılıp, suçlu ya da suçluların cezalandırılması, bilimi, bilgiyi önemseme, çok sayıda seyahat, yetkin pozisyon, deniz kazası ve boğulma tehlikesi ile ilişkilidir.

Dolunayın işaret ettiği konular

11.04.2017 Terazi Burcunda Dolunay Uranyen.jpg

11 Nisan’da meydana gelecek olan dolunay haritanın 5.evine düşmekte. Buna göre aşk hayatımız, çocuklar, sanatsal, sportif faaliyetlerimiz, hobilerimiz, seyahatlerimiz, babamızın kazanımları, annemizin kredi, borç, miras gibi durumları ana konu başlıklarımızı oluşturacak. Hatırlarsanız  28 Mart yeniayına Venüs ve Jüpiter retrosuyla girmiştik. Bu ikiliye Merkür ve Satürn de eklendi. Ardından 19 unda da Pluto eklenecek. Bütün bunlar yeni girişilecek  işlerde problematik durumlara sebep verebilir. Geçmişte eksik, bitirilmemiş işler açısından ise ideal olduğunu yinelemek istiyorum. Koç yeniayları baharla birlikte yeni tohumlar ekme dönemleridir. Geçen yazımda hatırlarsanız gereken durumlarda bahar temizliğine girişmekten bahsetmiştim. Bu dolunayda araştırmalar yapabilir, bilgi toplayabilir, iletişim geliştirebiliriz.  Bunu da aleni yapmayı tercih etmeyebiliriz. Enerjimizi hazırlık adına kullanabiliriz. Bazılarımız içine kapanmak isteyebilir. Bu anlamda gerginlikler yaşanabilir. Gizliden gizliye eskinin deşileceği dedikodular yapılabilir. Arkanızdan iş çevrilebilir. Kumar ve spekülatif yatırıma, risk içeren işlere yönelecek olanlar için ‘’dikkatli olun’’  diyelim. Eski ilişkinizi düşündüğünüz, gizli kapaklı görüşmelerin yapılabileceği, çocuklarla ilgili gelişmeler  yaşanabilecek bir dönem. İlişkilerde bazı gerçekler can acıtabilir. Belki aile baskısının, belki eş yardımıyla maddi anlamda, daha güçlü duruş elde etmek adına evlilik yapanlar varsa ‘ben ne yaptım’ diye düşünmeye başlayabilirler. Yapmak isteyenler de bunca retrolar sonrası gerçeklerle yüzleşebilirler. Çalışmalar yürüttüğünüz sosyal kulüpler, derneklerde pozisyonunuzla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Eski bir sorumluluk yeniden gündeme gelebilir.  Ani, dürtüsel davranışlar, çıkışlar,  saplantılı, depresif tutumlar gözlemlenebilir. İntihar vakaları görülebilir. Kredi, faiz, borç gibi ödemelerinizi gözden geçirmeniz, yeniden yapılandırmanız gerekebilir. Bazılarının ciddi kazanırken, bazılarının da ciddi kaybedebileceği bir süreç. Yaratıcı zeka ön plana çıkıp, buluşlar değer kazanabilir. Merkür’ün retro olduğu bu dönemde hesabınızı, kitabınızı iyi yapmanızı, iletişime, bankalarla işlemlerinize dikkat etmenizi öneririm.  Yola gidecek olanlarınız rezervasyon, bilet, pasaport vs yi kontrol edin. Trafikte dikkatli olun. Bilgisayarlarınızdaki verilerinizi yedeklemeyi ihmal etmeyin.

Terazi dolunayında burçları ana başlıklara göre etkileyecek konular

11 Nisan günü Terazi burcunda meydana gelecek olan dolunayın, burçları yukarıdaki genel özellikleri doğrultusunda, hangi ana başlıklarda etkileyeceğine bakarsak;

Koç ve yükselen Koçlar için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

İkizler ve yükselen İkizler :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatımız, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri, çocukların işten elde ettikleri kazançları, sosyal çevreleri, gruplar içindeki etkinlikleri, umutları.

Başak ve yükselen Başaklar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar,  babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, hedefleri, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.

Terazi ve yükselen Teraziler için : Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yükseköğrenimi, yabancılarla ilişkileri, büyükanne, büyükbaba.

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, çocukların aşk hayatı, torun ile ilgili durumlar.

Balık ve yükselen Balıklar için :  Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.

Ülkemiz ve Terazi dolunayı

11.04.2017 Terazi Burcunda Dolunay Üçlü.jpg

11 Nisan günü meydana gelecek olan dolunay, ülkemiz haritasının 5.evine düşmekte. Buna göre diplomatlar, elçiler, eğitim sistemi, sanat, spor, eğlence sektörü, kumar, kamuya ait mülkler ve yatırımlar, çocuklarla ilgili yerler, parklar, bahçeler ve toplumun cinselliğe yaklaşımı, aynı zamanda ulusal servetimiz, hazine, borsa, işletmeler, meclis, belediyeler, dost ülkeler ve yapılan anlaşmalar, kulüpler, organizasyonlar ana başlıklarımızı oluşturacak. Aynı zamanda bu saydığım konular topraklarımızı, güvenliğimizi, ülkemizin prestijini, devlet yönetimimizi, partileri, üst düzey yöneticileri, ordu ve polisi, mahkemeleri, skandalları, toplumda tanınan kişileri de beraberinde etkileyecek. Güneşi Uranüs kavuşumlu, Pluto ile de kıvamını arttıran dolunay ülkemiz Merkür, Satürn’ünün üzerinde olmakta. Diğer açılara da bakınca, ağır gezegenler açısından da  sert etkileşimli bir tablo ortaya çıkmakta. Dolunay yükseleni kontrolsüz şartları , gizli örgütleri, düşmanlıkları, suikastleri, vatan hainlerini de anlatan 12.evden, bizlere bu konularla ilgili  durumların hayatımızı zorlayabileceğini işaret etmekte. Geri plandaki kontrol sağlamakta zorlanılacak olayları hayatımıza sokabilir.  Referanduma, uygulanmak istenilen yönetim biçimimizin değişikliğine ait geçmiş anlaşmalar, görüşmeler  de dolunay sürecinde gündeme gelebileceği gibi, uygulamaya sokulmak da istenilebilir. Yöneticilerin, liderlerin beklenmedik, radikal hamleleri, girişimleri olasıdır. Güç dengesi adına çıkışlar görülebilir. Yerel yönetimler de bu sürece dahil olabilir. BM, NATO gibi kuruluşlarla ilişkiler dikkati çekebilir.  Mecliste tansiyon  yükselebilir. Terör, provokasyonlar  bu dönem yine dikkat etmemiz gereken konuların başında gelmekte. Olası durumlar kırılganlıkları arttırabilir.  Para piyasalarına açısından da yılın en zor dönemlerinden birisi diyebiliriz. Gizli bilgi, belgeler gün ışığına çıkabilir. Skandallara şahit olabiliriz. Bu dolunay bazı lider, yönetici konumundakilere ait hukuksal konuları da beraberinde getirebilir. Komşularımızla ilişkilerimiz, orada olanlar bizleri yine fazlasıyla etkileyecek görünmekte. Şirketlerde rekabetin uçlarda dolaşacağını, olası şartlardan, girişimlerinden bazıları oldukça karlı çıkabilecek. Güçlü ortaklıklara yönelenler olabilecek. Sektörel işbirlikleri kurulabileceği gibi, bazı firmalar uzun dönemli hedefleri adına B planlarını devreye sokabilecek. Politik bağlantıları olanlar, mahkemeler de  gündem yaratabilir.

11.04.2017 Terazi Burcunda Dolunay Kartografik.jpg

Yukarıda 11 Nisan günü Terazi burcunda meydana gelecek olan dolunaya ait kartografik haritayı görmektesiniz. Harita üzerinde renkli oklarla işaretli hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s