2017 YILI 3.AY YALPALAMASI DÖNEMİ

Güneş ve Ay düğümlerinin kavuşum ve kare açı yaptığı dönemleri Ay yalpalaması dönemi olarak adlandırmaktayız. İlki 7 Ağustos’ta olacak Ay, diğeri ise 21 Ağustos’taki Güneş olmak üzere, arka arkaya 2 tutulma yaşamaya hazırlanıyoruz. Tutulmaların etkileri dolunaylardan ve yeniaylardan daha uzun süreli, toplumsal ve haritalarımızdaki konumlanmalarına göre de bireysel olarak daha belirgindir. Şu sıralar Güneş, kuzey Ay düğümüne kavuşuma ilerlemekte. Uranyen bakışla ise bunu her iki düğümle kavuşumu olarak değerlendireceğiz. Bu gökyüzü olayı 17 Ağustos 2017 de tam kavuşum şeklinde gerçekleşecek. Hatırlatmak gerekirse, böyle dönemlerde istatistiksel olarak dünya genelinde kitlesel olayların, doğal afetlerin, kazaların, sosyo-politik olayların, ayaklanmaların, gerilimin, savaşların sayısının ve şiddetinin arttığı bilinmektedir. Buna göre 28 Temmuz 2017 – 27 Ağustos 2017 tarihleri arasını bu anlamda gerilimi arttırıcı Ay yalpalaması dönemi olarak düşünebiliriz.
Ay yalpalaması ile ilgili detaylar için yukarıda verdiğim yeni tarihi dikkate alarak, aşağıda linki bulunan eski yazımdan bilgi anlamında faydalanabilirsiniz.

Posted by Azade Öksoy on Sunday, March 15, 2015

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s