23 MART 2016 TERAZİ BURCUNDA AY TUTULMASI

http://blog.milliyet.com.tr/23-mart-2016-terazi-burcunda-ay-tutulmasi/Blog/?BlogNo=525414

23.03.2016 TeraziBurcunda Ay Tutulması Izi.jpg

23 Mart 2016 günü saat 14 de 03°17′ Terazi burcunda gölgeli Ay tutulması meydana gelecek. Gölgeli tutulma, kısmi ve tam Ay tutulmasına göre daha az gerçekleşir ve bu tutulma sırasında Dünya’nın gölgesi Ay’ın yarısını kapatırken, diğer yarısı aydınlıktır. Bu sene yaşanacak 3 Ay tutulması da gölgeli olarak gerçekleşecek. Önümüzdeki günlerde yaşayacağımız bu ilk tutulma Asya’nın büyük bir bölümünde, Avustralya, Kuzey Amerika, Güney Amerika’nın büyük kısmında, Pasifik, Atlas, Hint Okyanusu, Kuzey ve Güney Kutup bölgelerinde gözlemlenecek.

Tutulmaya yani dolunaya ev sahipliği yapan Terazi burcu  politikayı, ilişkilerde dengeyi, adaleti, uzlaşıyı önemseyen, sanatçı yönü kuvvetlidir. Buna karşın gölgesinde kararsızlık ve güvensizlikle gelen disipline olamama durumu ve kabullenicilik görülebilir. Sağlık olarak bel, böbrek bölgesi hastalıklarını işaret eder. Politikacıları, hukukçuları, mimarları, din görevlilerini, sanatçıları, bankacıları, çiçekçileri, moda, estetik, güzellik, kozmetik sektörünü, kuaförleri, terzi ve konfeksiyoncuları, çiçekçileri, peyzaj mimarlarını anlatır.

Hedeflerimize odaklanarak, harekete geçeceğimiz, yeri geldiğinde söylemlerimizde de eylemlerimizde de risk alabileceğimiz, cesaret göstereceğimiz bir tutulma yaşayacağız.

Terazi burcundaki Ay, Güneş ve Merkür karşıtlığı ile dolunay doğasının farkındalık taşıyan, ilişkileri gerebilen, dengeyi bulayım derken kararsızlık verebilen doğasını belirginleştirmekte. Yine burada bulunan Zaniah da Terazi’nin nezaketini parlatırken, yasal sorunlara, yazılar yüzünden başın derde girmesini işaret etmekte. Güneş’i ise Merkür ile Deneb Kaitos ilişkisi içinde görmekteyiz ki bize kıvrak zekayı, sözel ve yazılı ifadeyi kuvvetli kullanmayı, toplumsal amaçlar uğruna emek harcayabilmeyi anlatırken, asabiyeti, şiddeti, sinirsel sorunları da beraberinde getirebilir.

23.03.2016 Terazi Burcunda Ay Tutulmasi.jpg

Yükseleninde yer alan Aslan burcu kendini ifade etmeyi, ön planda olarak yönetmeyi anlatırken Acubens ve Dubhe ilişkisi ile dışavurumun iyimser ifade ile, sukünet gözetilerek, dayanıklılıkla gerçekleşmesini anlatmakta. Yöneticisi Güneş, Merkür ve Mars dışında destek alamamakta. Venüs, hem Ay hem de MC yöneticisi olarak Neptün kavuşumu ile Jüpiter ile çekişirken, Satürn ile daha da gerilmekte. Yükselenin ise Uranüs ve Satürn ile desteklendiğini, buna karşın Pluto ile zorlandığını görmekteyiz. Senenin ilk Ay tutulmasında ilişkilerimizi, ortaklıklarımızı yürütüp, yürütemeyeceğimize, gidişatına dair önem taşıyan bir süreçten geçiyoruz. 2015 yılı Mart’ında yaşanılan tutulmalarda işimizi, statümüzü, hedeflerimizi , kazancımızı ya da sağlığımızı ilgilendiren konularda bitmemiş, engellenmiş, kısıtlanmış, ertelenmiş işleri tamamlanmayı anlatmakta. Eylül ayında yaşanılan ise ortaklıklar, evlilikler, davalarla ilgili gelişmelere işaret etmekte. Kadersel denilen evliliklerin ve sonlanmaların gerçekleşeceği bir dönemden geçmekteyiz. Kopuşlar için zaten söylenecek söz yok ama kadersel birlikteliklere girecekler, imzalanacak anlaşmaları olanlar ileride bu dönemi sorgulayacaklar. Güneş ve Merkür GAD yönünde bulunduğu gibi, 13 Eylül Güneş tutulmasının da GAD’ını tetiklemekte. Bu noktada çok da olumlu yorum yapamayacağım.

Tutulmanın işaret ettiği konular

23 Mart 2016 da gerçekleşecek olan bu yılın ilk Ay tutulması haritanın 3.evinde meydana gelmekte. Buna göre eğitim, iletişim, yazışmalar, görüşmeler, kardeşler, komşular, yakın akrabalar, ebeveynlerin sağlık durumları, çocukların işleriyle ilgili kazanımları, sosyal çevreleri, kısa yollar, eşin yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri gündemimizi oluşturacak ana başlıklar. Parasal konularla ilgili yapılanmalar, düzenlemeler gereken bir dönem. Ortakla, eşle olan hisseli paralar, miras, kredi, vergi vs konusunda dikkat etmeli, ödemelerimizi düzgün yapmalı, harcamalarımızda kontrollü olmalıyız. Atalardan kalma taşınmazlarla, mallarla ilgili davalar söz konusu olabilir. Bu dönemde bazı ortaklıklar sonlanabilir. Hukuksal, yurtdışı, yabancılarla, yüksek öğrenimle  ilgili konular hızlanacaktır. Seyahatlerle ilgili durumlar gündeme gelebilir.  Bazılarımızın planlanan kısa, orta mesafeli yollarıyla ilgili gecikmeler mümkündür. Yazılar yazıp, seminerler alıp, verebiliriz. Yalnız iletişimde, yazılarımızda, sonrasında zarara uğramamak, kontrol edemeyeceğimiz şartlarla karşılaşmamak adına dikkatli olmamızda fayda olabilir. Etrafımızda terk edilmelere , aldatmalara şahit olabiliriz. Ebeveynlerin sağlık durumları ile ilgili durumları da  gündeme getirebilir. Bağımlılıklara, alkol, ilaç vs kullanımında dikkatli olunmalı. Çarpmalar, kazalar, kesikler, yanıklar, sinirsel gerilimler mümkündür. İdealim dediğimiz, uğruna emek harcadığımız şeylere yürürken, ani adımlardan, inatlaşmalardan uzak durarak, etraflıca  düşünmekte fayda olabilir ki krizler, yıkımlar yaşamayalım. Terazi burcundaki bu tutulma, hayatlarımızda önemli yön değişikliğine işaret etmekte.

23.03.2016 Terazi Burcunda Ay Tutulmasi Uranyen.jpg

Terazi burcunda meydana gelecek olan senenin ilk Ay tutulmasına uranyen prensipte bakarsak; Birçokları için bu tutulma ilişkilerinde, temellerinde oldukça ciddi yön değişikliklerine yol açacak anlaşmalara, kararlara, adımlara işaret etmekte (Lachesis, Koç noktası, Satürn/Pluto, Merkür, Güneş,Ay) . Bazıları çıkarlar yüzünden ki yakın bağlar da söz konusu olabilir, başına gelecekleri bile bile sorumsuz, düşüncesiz davranışlar sergileyebilir  (Sappho, Phateon, Mars/Uranüs, Pandorra). Bu durumda olanlar varsa, fevri adımlardan ziyade, gerçekçi düşünmenin önemini hatırlaması önemlidir (Merkür, Satürn/Pluto – Pandorra). Çünkü olumsuzluklar, seçimlerde aşırı ısrar göstermek, sonrasında dağılan parçaların toparlanamamasına, dengelerin bozulmasına sebep verebilir (Hades, Hekate, Isis, Juno). Sert, adeta elinde mutlak güç bulundurmak istercesine davrananlar, tutulmayla kadersel olarak kendilerini zorlukların, olumsuzlukların ve bütün bunların sonucunda duygusal anlamda kaosun içinde bulabilir (Uranüs, Zeus, Pluto – KAD, GAD, Psyche – Klotho, Sisyphus). Uyum sağlamakta zorlanılacak ve sorunlara sebep olabilecek ilişkilerin, birlikteliklerin arkasında da hile, entrika olup olmadığını kontrol ederek, aydınlatmak zor hayat koşullarında tökezlemekten, yıkıma uğramaktan koruyacaktır (Cupido, Hebe, Poseidon, Arachne, Siva)

Terazi burcundaki Ay tutulmasında burçları ana başlıklara göre etkileyecek konular

Terazi burcunda 23 Mart günü gerçekleşecek Ay tutulmasının burçları, yukarıdaki genel özellikleri doğrultusunda, hangi ana konularda etkileyeceğine bakarsak;

Koç ve yükselen Koçlar için : Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri, kardeşin çocuğu, büyükanne, büyükbaba.

Boğa ve yükselen Boğalar için : Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız, babanın kardeşleri, annenin uzak akrabaları, davaları.

İkizler ve yükselen İkizler için : Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, babanın parası, ek işler, orta uzunluktaki seyahatlerimiz, annemizin kredi, borç, miras durumları.

Yengeç ve yükselen Yengeçler için : Ev, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Aslan ve yükselen Aslanlar için : Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar, eşin uzak akrabaları, yabancılarla, hukuksal konularla ilgili işleri.

Başak ve yükselen Başaklar için : Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verdiğimiz borçlar,  babanın işten gelen kazancı, çocukların işi, statüsü, eşin kredi, borç, vergi, miras durumları, ameliyatı.

Terazi ve yükselen Teraziler için : Kendimiz, motivasyonlarımız, karakterimiz, kendimizi dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzımız, fiziksel görünümümüz, sağlık, bize yakın olan kişiler, babanın işi, statüsü, annenin ailesi, çocukların yüksek öğrenimi, büyükanne, büyükbaba.

Akrep ve yükselen Akrepler için : Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlediklerimiz, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklarımız.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunduğumuz organizasyonlar, gruplar, babanın kredi, vergi, borçlarla, ortak parayla ilgili durumları, ameliyatı, annenin parası, çocuğun eşi, evlilik, ortaklıkla ilgili durumları, davaları.

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için : İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslar arası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, hayat felsefesi, seminer vermek, ikinci eş, uzak akrabalar, eşin kardeşleri, yakın akrabaları, ebeveynlerin sağlığı, torun ile ilgili durumlar.

Balık ve yükselen balıklar için : Kredi, borç, vergi, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları.

Ülkemiz ve Terazi burcunda Ay tutulması

23.03.2016 Terazi Burcunda Ay Tutulmasi Uclu.jpg

Bu senenin üç Ay tutulmasından ilki olan 23 Mart Terazi tutulması, ülkemiz haritasının 4.evinde meydana gelmekte. Buna göre topraklarımız ve dolayısıyla güvenliğimiz, madenler, doğal kaynaklarımız, gayrimenkuller,  inşaat ve emlak sektörü, tarım ve çiftçiler, muhalefet partileri, oteller, aileler ana konu başlıklarımızı oluşturacak. Tutulma, solar arc dediğimiz ilerletimdeki Ay ile partil kavuşum yaparken , natal Mars’ımızın da üzerinde meydana gelmekte. Yukarıda saydığım konuların açılımları ile meydana gelecek olan her türlü konu, kamuoyu tarafından yakından takip edileceği gibi, halkın tepkiselliği, topraklarımızdaki agresyon artabilir. Terör, komşularla yaşadığımız problemler odak noktamız. Kadın ölümleri toplum olarak canımızı yakmaya devam etmekte. Tutulma halkı derinden etkileyecek, üzüntüye sebep verebilecek olaylara işaret etmekte. Madenlerimizle birlikte, su kaynaklarımızın durumu da bu dönemde  vurgulanıyor. Saldırılar, yangınlar, patlamalar, deniz kazaları, gazlar, petro-kimya ürünleri ile ilişkili sorunlar mümkündür. Gizli düşmanlıkların, geri planda gerçekleşen işlerin bir anda toplumun her kesiminin odak noktası haline gelmesi işten bile değil. Sendikalar, çalışan kesimin, işçilerin gösterileri olabilir. Bilimsel paneller, aktiviteler düzenlenebilir. Jüpiter-Satürn karesinin iyice belirgin olduğu bu tutulma medya, hukuk, hükümet sorunlarını gündemde tutmaya devam ediyor. Ticari işletmelerin küçülmeye, bazılarının ise piyasadan çekilmeye devam ettiklerini gözlemleyebiliriz. Tutulma, Mars/Koç noktasının üzerine düşmekte. Yöneticileri, liderleri hedefleri konusunda dışarıya karşı daha mücadeleci, ısrarcı, sert tonlamalı  görebiliriz ki bu da ilişkileri daha da gerebilir. Huzuru sağlamanın sağduyu, mantık, doğru ilişkiler kurmakla orantılı olduğunu unutmadan davranabilmeliyiz.

23.03.2016 Terazi Burcunda Ay Tutulmasi Turkiye Kartografik.jpg

Yukarıda 23 Mart 2016 günü Terazi burcunda meydana gelecek olan Ay tutulmasının, Ankara merkezli geodetic west mundane ve orta noktalara göre çıkartılmış kartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde oklarla işaretli düşey hatlar ve çevresi, tutulma enerjisinden genel olarak daha belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Aşağıdaki haritada ise 23.03.2016 gününe ait Terazi burcu Ay tutulması hatlarının Dünya haritası üzerinde konumlanmasını görmektesiniz. Yine Türkiye haritasında olduğu gibi, bunu da değerlendirebilirsiniz.

23.03.2016 Terazi Burcunda Ay Tutulmasi Dunya Kartografik.jpg

Azade  Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s