2018 YILI 4. AY YALPALAMASI DÖNEMİ

Güneş ve Ay düğümlerinin kavuşum ve kare açı yaptığı dönemleri Ay yalpalaması dönemi olarak adlandırmaktayız. Böyle dönemlerde istatistiksel olarak dünya genelinde kitlesel olayların, doğal afetlerin, kazaların, sosyo-politik olayların, ayaklanmaların, gerilimin, savaşların sayısının ve şiddetinin arttığı bilinmektedir. Buna göre     11.10.2018 – 03.11.2018      tarihleri arasını  bu anlamda gerilimi arttırıcı Ay yalpalaması dönemi olarak düşünebiliriz.

Güneş   24 Ekim  günü saat 19:45 de  Akrep burcunun 01°19′ derecesinde Ay düğümlerini  kareleyecek. Yine aynı gün , bunun hemen öncesinde  saat Boğa burcunda Uranüs etkili bir dolunay meydana gelecek ki bu durum etkiyi daha da arttırmakta.  Aynı zamanda  27 Temmuz  Kova burcundaki Ay tutulmasının da yeniden tetiklendiği bir süreç .  Hatırlarsanız bu tutulma 26 Eylül’de Mars tarafından  da tetiklenmişti. 

Hemen o günler civarında olan  olaylardan birkaç örnek verirsek;

İsrail-İran, Çin,  Kuzey Kore – Abd arasında gerilim yükseldi.

Çin,Abd destroyerini Güney Çin Denizi’nde engelledi.

Endonezya Palu’da 7.5 md lik deprem meydana geldi.

Yukarıda da dediğim gibi bu tarih diliminde retro Venüs, Mars’ın da tetiklediği tutulmayı bir kez daha hareketlendiriyor. Bakalım bu dönem dünyamız nelere gebe.

Ay yalpalaması ile ilgili detaylar için yukarıda verdiğim yeni tarih aralığını dikkate alarak, aşağıda linki bulunan eski yazımdan bilgi anlamında  faydalanabilirsiniz.   

Posted by Azade Öksoy on Sunday, March 15, 2015

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s