MARS URANÜS’E GİDERKEN

Transit Mars, Uranüs ile açısını iyice daralttı. 13 Şubat günü tam kavuşum yapacaklar. Mars’ın bu görünümü sadece Uranüs ile sınırlı kalmamakta. Ay düğümlerini  zorlarken, uranyen bakışla Neptün karşıtlığını ve Vulcanus kavuşumunu da aktifleştirmekte. Ayın 17 sine kadar da bu etkiyi  hissedebilir, gözlemleyebiliriz.

Uranüs  astrolojide sürprizleri, standardın dışına taşan durumları, sıra dışılığı, kopartıcılığı, özgürleşmeleri anlatır. Dünya astrolojisinde krizleri, isyanları, grevleri,  heyecan  katsayısı yüksek beklenmedik durumları, patlamaları, depremleri işaret eder.

Mars ise kişinin ya da olayın kendini ifadesi, enerjisi, girişimciliği, rekabeti, saldırganlığıdır. Dünya astrolojisinde güvenliği ilgilendiren durumlar, ordu ve polis, provokasyon, saldırılar, terör,  savaş, patlamalar, kazalar, yangınlarla ilişkilendirilmiştir.

Bu süre zarfında dürtüsel davranışlardan, sorunu kanırtan olmaktan  uzak durun. Bir anda üzerinize yürüyen, saldıran, bıçak çekenle bile karşılaşabilirsiniz. Spor yapanlar, sakatlanmalara karşı elden geldiğince dikkat etmenizi öneririm. Trafik magandalarına uymayın. Zira kazalarda da artış görebiliriz. Yangınlara, patlamalara, ateş, su yoluyla ve gazlardan doğabilecek kazalara karşı gerekli tedbirlerinizi  alın. Soba zehirlenmeleri, gaz patlamaları, su basmaları , elektrik tesisatlarından kaynaklı sorunlar yaşanabilir.  Yediğinizin, içtiğinizin kalitesine, son kullanma tarihine özen gösterin. Zehirlenmeler de olasıdır.

Ülkeler genelinde ,  yukarıda saydığım türde gelişmelerin yanı sıra agresyonun arttığını, provokatif eylemlerin, ayaklanmaların, zıtlaşmaların, savaşa varabilecek durumların, terörün, patlamaların, kazaların ki uçak ve deniz de dahil, petrol ve kimyasallardan kaynaklı sorunların arttığını görebiliriz. Aynı zamanda  sahtekarlıklara, dolandırıcılıklara, illegal, gizli yapılarla ilgili durumlara da açık bir süreç.  Yine bu süreç faili meçhul suikastlerle ilgili gelişmeleri gündeme getirebilir. Depremler, volkanik aktiviteler de artış gözlemlenebilir. Ülke haritamıza baktığımızda  bilmediğimiz, kamuya yansımayan, kontrol dışı durumların da  ortaya çıkabileceği , meclisi, belediyeleri, yabancı devletlerle yaptığımız anlaşmaları da içeren durumlarla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Para piyasalarında, borsada ani tepkiler, dalgalanmalar gelebilir. Yani aslında dış ilişkilerin de  etkin, etken  olduğu bir dönem .  Yaşanacak gelişmelerde 19 Nisan’da gerçekleşecek Terazi dolunayı ve Haziran ile birlikte yeniden hareketlenme bekleyebiliriz.

Bu dönemde enerjilerin gölge yönlerinden kaçarak,  dürtüsellikten uzak, otokontrollü bir şekilde  var olan enerjinizi , yeteneklerinizi sıra dışı şekilde ortaya koymakta kullanabilirsiniz. Normalinden daha  farklı bir şekilde kendinizi  ifade edebilir, çok daha farklı çözümlerle ilerleyebilirsiniz.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s