MARS’IN OĞLAK BURCU GEÇİŞİNİN BURÇLARA ETKİLERİ

Astrolojide Mars mücadele gücümüzü, nasıl rekabet ettiğimizi, enerjimizi nasıl kullanarak işlere giriştiğimizi anlatır. Oğlak burcunda yüceldiği kabul edilir ve burada enerjisini dağılmadan, sistematik, disiplin içinde, soğukkanlılık, sabır ve kararlılıkla ortaya koyar. Bu transitin hayatlarımıza yansımaları bizlerin harita kombinasyonları ile bağlantılıdır.

Mars’ın  Oğlak transiti yoğun enerjileri barındırmakta. Bunlar haritalarda yaptığı görünümlere göre hafif ya da sert etkili problem yaratabilir. Kayıplara, kavgalara, mücadelelere, kazalara, nahoş durumlara sebep verebilir. Fakat yine de bu dönem, bilinçli kullanımla sağlam yürünmesi istenilen işlere girişmede önemlidir.  Mars’ın sert görünüm yaptığı günlere bakarsak; 21 Şubat Chiron, 25 Şubat GAD, 23 Mart Pluto’dur. 20 Mart’ta Jüpiter ile yapacağı kavuşum her ne kadar Jüpiter’i iyicil etkilerle tanımlamak istesek de bazı haritalarda finansal, hukuksal, etik, eğitim ve yurtdışını ilgilendiren ve büyüme, gelişme istenilen durumlarla ilgili problemli çalışabilir. Mars, hemen bunların ardından 31 Mart’ta Kova burcunun başında Satürn ile de kavuşum yapacak. Bunlara ek olarak klasik astrolojide kullanılmasa da 4 Mart’ta Kronos ile yapacağı görünümdür. Burada ailevi ya da sizden üst konumda olanlarla sorunlar yaşayabilirsiniz. Devletle, resmi işlerinizde problemler çıkabilir. O yüzden yeni girişimleri bu tarihe denk getirmemeye çalışın. Fakat daha önceki bürokratik işlerinizin çözümü için ivmelenebilirsiniz. Burada verdiğim tarihler ve civarı sorunları yaşama olasılığına karşı hepimizin dikkat etmesini önerdiğim günlerdir.

Mars, Oğlak burcunda transit edeceği 16 Şubat-30 Mart tarihleri arasında 26 Aralık 2019’daki Oğlak Güneş tutulması ile 10 Ocak’taki Yengeç Ay tutulmaları da tetiklenmekte. Hayatlarımızdaki etkilerini açığa çıkartmakta. Tutulmaların hayatlarınızın hangi alanlarını etkilediğini hatırlamak için linklerden faydalanabilirsiniz.

https://azadeoksoy.com/2020/01/02/10-ocak-yengec-burcunda-ay-tutulmasi/

https://azadeoksoy.com/2019/12/19/26-aralik-oglak-burcunda-gunes-tutulmasi/

Mars’ın Oğlak geçişi sırasında burçların hangi konularda daha aktif olacağına, mücadelelere girişeceğine bakarsak;

Koç ve yükselen Koç’lar hedefleri, statüleri , iş hayatları ve aileleri  ile ilgili gelişmeler , değişimler hareketleniyor. Görünür güç çekişmeleri deneyimleyebilirler. Bazıları için yükseliş, terfi verebilir. Saygınlık kazandıracak gelişmeler yaşatabilir. Fakat haritalardaki etkisi bitiş yönünde de çalışabilir. Otorite, üstler, devletle ilgili konularda mücadeleleri, güç harcamayı gerektirebilir.

Boğa ve yükselen Boğa’lar   yurtdışını ilgilendiren konular, hukuksal, akademik işler, basın yayın, turizm sektörüyle ilgili durumlarda değişimleri, dönüşümleri hareketleniyor. Burada bir yandan mücadele etmeleri gereken durumlarla yaşarken, diğer yandan yeni fırsatları da yakalayabilirler. Seyahatlere çıkabilir, medyada daha aktif olabilirler. Eğitim konularıyla ilgili koşturmacalar artabilir. Yurtdışında bağlantılar kurup, ufuklarını geliştirebilirler.

İkizler ve yükselen İkizler   sigorta, kredi, borç, vergi, burs, nafaka, miras  gibi konularla ilgili  konular hareketlenmekte. Ortaklı, hisseli konular ya da eşlerinin kazanımları ile ilgilenecekler, mücadele edecekler. Ameliyatla ilgili durumları varsa gündemlerine almak durumunda kalabilirler.  

Yengeç ve yükselen Yengeç’ler  evlilik, ortaklık, anlaşmalar, davalar konularında, hizmet alıp verdikleri insanlarla ilgili gelişmeler, hukuksal konular hareketleniyor.  Zaman zaman açık düşmanlıklarla karşılaşabilir, mücadelenin, tartışmaların göbeğine çekilebilirler. Sağlıklarına dikkat etmeleri gereken bir süreç.

Aslan ve yükselen Aslan’lar iş hayatlarını, gündelik düzenlerini, sağlıklarını ilgilendiren konular, sorumluluklar, baskılar, değişimler hareketlenmekte. Yanlarında çalıştırdıkları kişiler ya da kiracıları varsa bu dönemde onlarla da uğraşmaları gerekebilir. İşlerine daha fazla efor harcamaları gerekebilir. Evcil hayvanlarını ilgilendiren gelişmeler de gündemlerine gelebilir.

Başak ve yükselen Başak’lar çocukları, aşk hayatları, hobileri, yetenekleri, uğraşıları ve spekülatif yatırımlarla ilgili konularda değişim ve dönüşüm gerektiren durumları hareketlenmekte. Bazı ilişkiler bitebilir ya da olandan daha farklı bir raya oturabilir. Beraberinde stres hissedilebilir. Hobileri ile, sanat ve sporla, borsa ile daha fazla uğraşabilirler. Kumar alışkanlığı olanlar için dikkat edilmesi gereken bir süreç. Gezilere çıkabilirler.

Terazi ve yükselen Terazi’ler    ev, aile,  kökleriyle ilgili konularla ilgili gelişmeler, değişimler, mücadeleler hareketlenmekte. Gayrimenkul, toprak konuları gündeme gelebilir. Evleri kentsel dönüşüme girebilir. Ev, arsa alabilir, satabilirler. Burada aile içi çekişme gerektiren durumlar yaşanabilir. Güvenliğe dikkat! Evde tamirat, değişiklik yapabilir, spora başlayabilirsiniz. Evinizden çalışabilirsiniz.

Akrep ve yükselen Akrep’ler   kardeşlerle , yakın akrabalarla , eğitim, iletişim, ticari konularla, anlaşmalarla ilgili  baskı yaratan, değişimi, dönüşümü, sorumluluk almalarını   gerektiren durumlarda hareketlenmeler yoğunlaşmakta. Yollar artabilir. Eğitimlere, yazım, çizim işlerine daha fazla zaman harcayabilir, ticari faaliyetlerinizi arttırabilirsiniz. Trafikte daha sabırsız olabilirsiniz. Beyniniz bu dönemde daha yoğun çalışabilir. Stresli olabilirsiniz. Kendinizi dinlediğiniz zaman normal halinizden daha hızlı konuştuğunuzu fark edebilirsiniz.

Yay ve yükselen Yay’lar  sahip oldukları maddi, manevi kazanımları ile ilgili konularda hareketlilik artmakta. Masraflar, para çıkışları artabilir. Cepten yemeye başlayabilirler. Kaynaklarını doğru yönetmenin önemini fark edecekler. 

Oğlak ve yükselen Oğlak’lar kendilerini ve en yakınlarını ilgilendiren gelişmeler hareketlenmekte. Sağlığa, sakatlanmalara dikkat edilmesi gereken bir süreç. Bu süreçte çok daha cesaretli, girişimci  hissedebilirler. Kendilerini hazır hissettikleri konuları uygulamaya geçirebilirler.

Kova ve yükselen Kova’lar bilinçaltlarını, sağlıklarını etkileyecek, yorabilecek durumlarla söz konusu olabilir.  Enerjileri biraz daha düşük olabilir.  Zaman zaman olayları kontrol etmekte zorlanabilirler. Gizli düşmanlıklarla karşı karşıya kalabilirler. Geri plandaki ödemeler artabilir.  Terapi, arınma ve sosyal yardım faaliyetlerine zaman harcayabilirler. Bu süreci işinize, kendinize ait gerçekleştirmek istediklerinize yönelik hazırlık dönemi olarak geçirmenizi ve tenha, tekinsiz yerlerde bulunmamanızı öneririm.

Balık ve yükselen Balık’lar  sosyal ortamlarda, gruplar içindeki faaliyetler hareketlenmekte. Zaman zaman burada stres, mücadeleler yaşanabilir. Bazıları bu grup çalışmaları içinde statü değişimleri yaşayabilirler.  Çok daha sosyal bir süreç.

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s