2020 MARS RETROSU

Tarih sayfalarında koyu renklerle anlatılacak 2020 de yeni bir göksel olaya, Mars retrosuna geldik. Bu durum gerçekten bir geri gitme durumu değil Dünya ile Mars arasındaki mesafenin azalması ve hızlarına bağlı olarak gelişir. Mars, 10 Eylül ve 15 Kasım tarihleri arasında retro yapacak.

 Mars eylemleri,  mücadele gücümüzü ve tarzımızı, cesaretimizi, ameliyatları, kazaları, yaralanmaları, kaslarla, kanla, ateşli hastalıklarla, bağışıklık sistemiyle ilgili sorunları anlatır.  Aynı zamanda  düşmanlıklarla, agresyonla, şiddetle, tacizle, terörle, yangınlarla, patlamalarla, savaşlarla, orduyla da alakalıdır.

Corona süreci devam etmekte ve baştan beri Mars retrosuyla birlikte  enfekte hasta sayısı rakamlarının daha da artabileceğini yazmaktayım. Şimdi o döneme geldik. Retro süresince enerjiler daha düşük olacak ve yorgunluk, halsizlik , bezginlik, bıkkınlık gibi durumlarla daha sık karşılaşabilirsiniz. Enerjinizi dengeli kullanın. Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmeyi  ve  salgından kendinizi elinizden geldiğince korumayı ihmal etmeyin. Süregelen tedaviniz varsa ihmal etmeyin. Yaralanmalara, sakatlanmalara karşı daha tedbirli hareket edin . Ve lütfen ev güvenliğinizi de önemseyin ki yangınlarla, nahoş olaylarla karşılaşılmasın. Dürtüsel çıkışlardan, karşınızdakileri kışkırtmaktan uzak durun. Şiddet, taciz  arzuları tetiklenmesin.  Daha önce başladığınız işler üzerinden yürümek verim sağlayabilir. Fakat yeni konular üzerinden girişimlerde beklediğiniz performansı gösteremeyebilirsiniz ya da yeniden üzerinde efor sarf etmeniz gereken durumlar ortaya çıkabilir. Eğer acil değilse operasyonlara, yüksek harcamalara, önemli tamiratlara yoksa girişmemeye çalışın.

Mars, geçtiğimiz dönemde halen Oğlak burcunda transit etmekte olan Pluto, Satürn ve Jüpiter ile sert görünümler yaptı. Şimdi yeniden yapacak ve yansımalarını sadece bireysel hayatlarımızda değil dünya üzerinde de göreceğiz. Bu durum zaten derin depresyona giden dünya ekonomisini daha da zorlayacak ve ülkeleri, dolayısıyla halkları da etkileyecektir. Yine depremler, doğal afetler, yangınlar, patlamalar, kazalar açısından istenmeyen bir süreç yaşanabilir. Aynı zamanda ülkelerde ayaklanmalar, çatışmalar, sosyo-politik, sosyo-ekonomik olaylarda ivmelenme görülebilir. Ülkeler arası savaş çığırtkanlıkları, devletlerin savaş sanayi üzerinden kazanım çabaları, liderlerin güç mücadeleleri körüklenebilir. Bu bağlamda genel olarak Ortadoğu, Libya, Mısır ve doğu Akdeniz bölgeleri önem taşımakta. Ülkeler de haritalarına göre agresif etkileri barındırmaktalar ve iç çatışmaları tetiklemekte. Bunlara bir örnek ABD haritasıdır.  Fransa, bunu halk üzerinde deneyimlerken aynı zamanda uluslararası ilişkilerde de stresli görünümlere imza atmakta. Yunanistan hükümetini, Almanya’nın ekonomik  iteklemeleri ile  agresif  politika izlerken görebiliriz. İsrail hükümeti de sonbaharda agresifliğiyle öne çıkan bir başka ülke olabilir. Rusya’yı da gerek Ortadoğu, doğu Akdeniz bölgelerinde gücünü kaybetmeme çabasında gerekse Belarus üzerinde kendine göre yarım kalan işine noktayı koyma çabasında görebiliriz.

‘’Kuşlar gibi uçmasını, balıklar gibi yüzmesini öğrendik. Ancak bu arada çok basit bir sanatı unuttuk ; kardeş olarak yaşamayı.  Martin Luther King ‘’

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s