8 AĞUSTOS ASLAN BURCUNDA YENİAY

Genel anlamıyla yeniay

8 Ağustos günü saat 16:50’de Aslan burcunun 16°14’ derecesinde yeniay meydana gelecek. Ev sahipliğini yapacak olan Aslan burcu sahne önünde olmak, kendini göstermekle alakalıdır. Gölgesinde ego, kibir, gösteriş, müsriflik vardır. Liderleri, yöneticileri, tanınmış kişileri, sanatçıları, yönetmenleri,  organizatörleri, eğlence, reklam sektörünü,  mimarlık ve iç dekorasyonu, kuyumcuları temsil eder. Dolayısıyla yeniay doğasına has özellikleriyle birlikte, bu gruplara ilişkin gelişmeleri de daha belirgin görebiliriz.

Yoğun hareketli, rekabetin, risk almanın, aşırı güvenin, egonun bol olduğu, empati ve esneklij yoksunu bir süreç yaşanacak.

Yükselende bilgi, büyüme, gelişme odaklı, fanatikleşip, gereksiz risklere girebilen ve dağılan Yay burcu bulunmakta. Bu dereceye Ras ALhague sabit yıldızının etkisini görmekteyiz. Bu sabit şifacılıkla, zarar görenin düzeltilmesiyle ama aynı zamanda bencillikle, dürüst olmamayla, sapkınlıklarla, alkolizm ve aşırılıklarla da ilişkilendirilmekte.

Güneş ve Ay ise Dubhe  etkileşiminde. Bu yıldız ise sorunları sakinlikle çözmenin yanı sıra kişinin bulunduğu konumu güç olarak kullanmasını, bencillikleri, kibiri, depresyona ve  intihara yatkınlığı anlatır.

Aslan burcunda yeniayın bireysel haritalarda işaret ettiği konular

Aslan burcunda yaşanacak yeniayda kredi, borç,vergi, sigorta, nafaka, miras konuları, eşin, ortağın kazanımları, kayıplar, ameliyatlarla ilgili gelişmeler ana başlıklar olarak gözükmekte.

Sabit burçların 13-19, değişken burçların 29-30, öncü burçların 0-3 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar Aslan yeniayından öncelikli etkilenecekler. ( Öncü burçlar: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak ; Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova ; Değişken burçlar : İkizler, Başak, Yay, Balık)

Aslan yeniayı ile birlikte hemen herkesin hayatında kaotik durumlar yaratan ve artık düzeltilmesi gerekli hale gelmiş durumlar belirginleşecek, aydınlanacak. Geçmişten kaynaklı hileli durumlar, aldatmalar, yalanlar ile birlikte karşınızdakilere yeni bir şans daha vermek istemeyebilirsiniz. Sona yol alırken açılan pandora’nın kutusunun açılması, hatalarınızdan ders almadığınız yerleri yeniden önünüze koyarken, değerlerinize ait hayal kırıklıklarını da  yaşatabilir. Bu beklenmedik gelişmeler, bir yandan büyümek, gelişmek, düzeltmek istediğiniz konulara yönelik durumlara yönelik strateji geliştirmenizi hatırlatırken diğer yandan bunun bir bedeli olduğunu gösterecek. Talep edilen birtakım haklar, belki yolunuzda sizin düşmenizi sağlayan gelişmeler aslında başkalarıyla bütünleşmeyi öğrenmek gerekirken, başarısız olunan, sosyal durumunuzdaki gerilemeleri etkileyen ve artık köklü değişimi gerektiren işlerinizi sınırları da test ettirecek bir evreye getirebilir.

Büyüme, gelişme, kendinizi sosyal statünüzdeki problemleri bertaraf edip, gösterebilmek adına beklenmedik gelişmelerin olabileceği, başlayabileceği bir yeniay. Şu dönemdeki gelişmeleri belki hemen bitirmeniz mümkün olmayabilir ama Kasım sonu gibi hareketlilik kendini gösterebilir. Mücadelenizin içinde eğer hala bitmemiş bir şeyler kaldıysa da Şubat gibi bir sonuca varmanız mümkün olabilir. Yeniay, hak hukuk konularındaki, güç dengelerindeki sorunlara yönelik hareketlenmeleri beraberinde getirmekte. Bir döngüyü kıracak adımları görebiliriz. Karşınızdakilerle orta yolu bulmada şimdilik netleştiremediğiniz durumlar olabilir. Evliliğinizde, statünüzü ilgilendiren aksayan durumlar varsa bunlarla ilgili harekete geçebilirsiniz. Değerlerin ne kadar hayal ettiğiniz gibi olduğunu, geçmişe dönük fedakarlıklarınızın, belki kayıplarınızın üzerine giderek önemli kararlar alabilirsiniz. Noktayı koymak adına anlaşmalara yönelmek isteyebilirsiniz. Kalp damar hastalıkları, tansiyon problemleri olanların dikkat etmesi gereken bir süreç. Aslan yeniayı, 10 Haziran’da yaşanılan Güneş tutulmasının etkilerini de hareketlendirmekte. Tutulma sürecinde gözden geçirmek, ertelemek zorunda olduğunuz kararlarınızı, varsa ekleyen anlaşmalarınızı ele alacağınızı göstermekte. Tutulmanın etkilerini hatırlamak isteyenler, yazının sonunda linkini bulabilirler.

Aslan yeniayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatı, orta uzunluktaki seyahatler

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

İkizler ve yükselen İkizler :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler

Başak ve yükselen Başaklar için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar.    

Terazi ve yükselen Teraziler için : Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunulan organizasyonlar, gruplar ile ilgili gelişmeler

Akrep ve yükselen Akrepler için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesini etkileyen gelişmeler

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları.               

Kova ve yükselen Kovalar için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri

Balık ve yükselen Balıklar için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız

Ülkemiz ve Kova dolunayı

8 Ağustos Aslan yeniayında ekonominin durumu, bankalar, finans şirketleri, hazine, maliye ile ilgili gelişmelerin yanı sıra ticaret, iletişim, ulaşım, basın-yayın, eğitimle ilgili gelişmeler, yabancı ülkelerle durumumuz ana başlıklar olarak görülmekte.

Aslan yeniayı ekonomiyle ilgili gelişmeleri işaret etmekte. Ani gelişebilecek durumların ticarete, halkın ekonomik durumuna dengesizlik olarak yansımasını görebiliriz. Para piyasalarında, borsada dalgalanmalar beklenebilir. Davalar bu yeniayda da konu olabilir. Konumunda otorite, üst düzey yöneticilerde, liderlerde yeniden değişim olasıdır. Tanınmış figürlerle ilgili beklenmedik, zorlayıcı etkide gelişmeler yaşanabilir. Güvenlik açısından dikkat edilmesi gereken bir süreç. Topraklarımıza yönelik düşmanlıklar devam edebilir. Yangınlar, patlamalar, eylemler olasıdır. Ülke içinde hak hukuk mücadeleleri olasıdır. Son dönemde yeniden sınırdan sığınmacı kimliğiyle giren genç erkeklerin durumu muhalefet ve halkın gündeminde önemli yer tutabilir. Deprem yaşanabilir.

Yeniay, ülkemiz için de 10 Haziran’da yaşanılan Güneş tutulması konularını hareketlendirirken, kontrol edilmesi zor durumları beraberinde aktifleştirebilir. Kapalı kapılar ardındaki olaylara vurgu yapabilir.

Yukarıda 8 Ağustos Aslan yeniayına ait astrokartografik haritayı görmektesiniz. Harita üzerinde işaretli hatlar ve çevresi, yeniay enerjisinden belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

10 HAZİRAN İKİZLER BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s