22 AĞUSTOS KOVA BURCUNDA DOLUNAY

Genel anlamıyla dolunay

22 Ağustos günü saat 15:01 de Kova burcunun 2936 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Ev sahibi öngörülmez Kova burcu bilimle, entelektüellik ve sıra dışılıkla, devrimlerle, özgürlüklerle, isyanlarla alakalıdır. Bilimle, yeni buluşlarla,  mühendislikle, uzayla, havacılık ve uçaklarla, meteorolojiyle, elektrik-elektronikle, astronomiyle, astrolojiyle, radyolojiyle, psikoloji, psikiyatri, pedagoji, öğretmenlik, fotoğrafçılık ve iletişimle de ilişkilendirilir.  Dolayısıyla dolunay sürecinde saydığım özelliklerle birlikte, bu meslek gruplarına ilişkin gelişmeleri daha belirgin görebiliriz.

24 Temmuz günü Kova burcunun 01°26’ derecesinde yine bir dolunay gelmişti. Yaşayacak olduğumuz dolunay da bunu tamamlar niteliğinde olacak.

Bu yaz mevsimi içinde 4 tane dolunay yaşayacağız. Kova dolunayı 3.sü olacak ve bu yüzden ‘Mavi Ay’ ya da ‘Blue Moon’ diye adlandırılmakta. Konuyla ilgili bilgilenmek isteyenler yazının sonundaki linkten faydalanabilirler.

Dolunay sürecinde şartlar hareketliliği ve iletişimin  yoğunluğu dikkati çekmekte. Buna karşın güvensizlik, empati kurmaktan uzaklık ve somut sonuç elde etmekte zorlanma görülebilir.

Yükselende  bilgiyi, büyümeyi, inanç ve felsefe geliştirmeyi anlatan, fanatikleşebilen, dağılmaya müsait  Yay burcu bulunmakta. Yükselen derecesine ise Alwaid sabit yıldızının etkisini görmekteyiz. Alwaid, mal kaybı, şiddete, suça eğilim ve kazalarla ilişkilendirilir.

Dolunayın ışıklarından Ay, Gienah, Güneş ise Regulus kavuşumu yapmaktalar. Gienah, sanatta başarıyı, evcil hayvanlara düşkünlüğü, sağlıksız sevgileri, kültürlü bir doğayı fakat çabuk yükselip, düşmeyi  anlatır. Kraliyet yıldızlarından Regulus ise intikamdan uzak durmak koşuluyla gelen büyük gücü, başarıları işaret eder.

Kova burcunda dolunayın bireysel haritalarda işaret ettiği konular

Kova dolunayında kardeşler, akrabalar, komşularla ilişkiler, eğitim, iletişim, ticaret, irili ufaklı yollar, seyahatler, hukuksal konular, yabancıları, yurtdışını ilgilendiren gelişmeler ana başlıklar olarak görülmekte.

Sabit burçların 26-30, değişken burçların 0-2, öncü burçların 12-16 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları olanlar bu dolunaydan öncelikli etkilenecekler. (Öncü burçlar: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak ; Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova; Değişken burçlar: İkizler, Başak, Yay, Balık)

Atılan adımlardan alınan yaralar kişilerin değişik boyutlarda yükselmelerini geciktirir, engeller. Hele ki bunlardan da ders almayı öğrenememişsek! Beklenmedik  gelişen durumlar, verilmesi gereken mücadeleler, beraberinde birliktelik diye düşündüğünüz, uyum sanarak kendinizi adadığınız noktada zarfa değil mazrufa bakarak yapılan değerlendirmelerle birlikte özgür olma arzusunu hissettirebilir. Gelişen olaylar bir yandan  aydınlanma sağlayacak durumlara neden olurken, zorlukların farkındalığıyla şartları detaylı düşünmek , gerekiyorsa görüş alıp vermeyi önemseyin lütfen. Böylelikle detaylara inerek sosyal durumunuzu , gelişmenizi  etkileyen etik, hukuki, finansal konulara karşı daha ince ayar yapabilirsiniz. Bazılarınız için çok yönlü olarak başkaları tarafından yönlendirilmiş birisi yüzünden uğruna emek verdiğiniz elinizden kayıp gitmiş olabilir. Ve yaşananlarla birlikte yeniden ruhunuzu özgür kılabileceğiniz şekilde kendinizi birey olarak nasıl gösterebilirim sorusunun cevabını bulabilir, intikam duygusundan uzak durabildiğiniz taktirde kendiniz için gücün kapısını aralayabilirsiniz. Huzur, mutluluk, ne kadar zorlukları barındırsa da adalet ve mantık dengesinin kurulabilmesiyle gelecektir.

Yaşanacak dolunay, 24 Temmuz’da hayatınızı etkileyen konularla bağlantılı. Eğer ki o dönemde kazanımlarınızı etkileyen konularda birtakım işlere başlamış ve karşılığını göremediyseniz, yine o konular hareketlenmekte. Burada atılacak adımlar artık noktayı koyacak nitelikte diyebiliriz. Elbette sonuç herkesin haritasına göre farklı çalışacaktır. Fakat hak hukuk konularında karşı tarafla  geçmişe dayalı eşitsizliklere, hukuksuzluklara, şaibeli durumlara yönelik önemli yol alabilirsiniz.  Davalarla ilgili gelişmeler gündeme gelebilir.  Beklenmedik gelişmelere, ani hareketlenmelere açığız. Burada kazanımlarla ilgili konularda başkaları ya da sizin dışınızdaki faktörler de gidişatın yönünü etkileyebilir. Hedefinizde, işinizle ilgili işlerde avantaj elde edebilirsiniz. Evlenenlerin yanı sıra yürümeyen evliliklerle ilgili izlenecek prosedürü konuşulabilir. Çocuklar, onların eğitimleri, sağlıkları ve aşı ile ilgili durumlar belirsizlik yaratabilir. Dolunaydan 3 gün sonra daha net düşünüp, algılayabilir ve iletişim kurabilirsiniz. Öncesi süreçte yanılgılara açık olduğunuzu unutmayın lütfen. Aynı şekilde yönsüzlük, ne yöne hareket edeceğini bilememe, muğlak adımlar da görülebilir ki ay sonu ve Eylül başı etkisini daha fazla hissedebilirsiniz.  Enerjinin de dağılıp, düşebileceği bu süreci dikkatli geçirmenizi öneririm. Fakat bu süreci elleriyle, kelimeleriyle, çizimleriyle, hayal güçleriyle yaratıcı işlere kullananlar  verimli değerlendirebilirler. Hesap kitap işlerinde, para konularında, alış verişlerde dikkatli olmakta fayda olabilir.

Kova dolunayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunulan organizasyonlar, gruplar ile ilgili gelişmeler

Boğa ve yükselen Boğalar için :   İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

İkizler ve yükselen İkizler :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesini etkileyen gelişmeler

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları.               

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri

Başak ve yükselen Başaklar için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız

Terazi ve yükselen Teraziler için : Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatı, orta uzunluktaki seyahatler

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Yay ve yükselen Yaylar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar

Kova ve yükselen Kovalar için :  Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler, yeni başlangıçlar

Balık ve yükselen Balıklar için :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar.     

Ülkemiz ve Kova dolunayı

22 Ağustos Kova dolunayında uluslar arası ilişkiler, ticaret, hukuk, eğitim, taşımacılık, iletişim, haberleşme, basın-yayın, dini kurumlar, sığınmacılar, turizm ve hukuksal konular ana  başlıklar olarak görülmekte.

Uluslararası konuların gündemde olacağı bu dolunay. Uzak ya da yakın ülkelerle ilişkiler öncelikli gündemimiz görünmekte ve dışarıdan etkilere de müsait. Güvenlik konuları önemli görünmekte. Sınırlarımız dışında ve  içinde birtakım provokasyonlarla birlikte kapalı kapılar ardında hazırlanmış planlarını devreye sokmak isteyenler olabilir. Sınırımız yakınında patlamalar, saldırılar yaşanabilir. İçeride de yangınlara, patlamalara, agresyonun yükselmesine, beklenmedik gelişmelere açık bir süreç. Orduyla ilgili durumlar söz konusu olabilir. Bu dolunay sürecinde ABD’nin elini yine üzerimizde hissedebiliriz. Sığınmacılar  gündemdeki yerini koruyabilir. Bu noktada Taliban haritasına baktığımızda 27 Eylül ile birlikte başlayan dönemde bizim de ülke sınırlarımız ve hükümeti ilgilendiren alanlar dikkati çekmekte. ABD, bize içimize soktuğu/ sokmaya çalıştığı taşeron ordusu  vasıtasıyla tehlikeli olabilir. Burada federe yapıya geçiş, sınırların değişimi, devletin aleyhine yönelik çalışabileceklerini , BOP a hizmet sürecini devam ettireceklerini öngörebiliriz.  25 Ekim ile birlikte oldukça dikkat çekici zamanları görebiliriz. Dolayısıyla dilerim olmaz ama istihbaratımızdan, ordumuza, polisimize, halkımıza hepimiz için dikkatli yürünmesi gereken bir dönemi işaret edebilir. Müttefik görünümlü devletlerle geri planda yapılan anlaşmalar, görüşmeler  gündem olabilir. Onların da yaptıkları gizli faaliyetler iyice görünür hale gelebilir. Deprem yaşanabilir. Üst yönetimlerle, konumunda otorite olanlarla ilgili gelişmeler beklenebilir. Yurt dışı davalarının etkileri  bu dolunaya da yansıyabilir. Çalışanlarla ilgili düzenlemeler gelebilir. Dolunay sürecinde alınacak kararları, atılacak adımları sonradan beklentilerin dışına çıkmaması açısından detayları bir kez daha fazla gözden geçirmekte fayda olabilir. İnternetle, ulaşımla, taşımacılıkla ilgili adımlar atılabilir. Basın-yayını ilgilendiren gelişmeleri gözlemleyebiliriz.

Yukarıda 22 Ağustos Kova dolunayına ait astrokartografik haritayı görmektesiniz. Harita üzerinde işaretli hatlar ve çevresi, dolunay enerjisinden belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s