2022 YILINDA BURÇLARI NELER BEKLEMEKTE

Koç ve yükselen Koç :

2022 yılına 29 Ocak’a kadar  10.evinizde retro yapan Venüs ile giriyorsunuz. İkili ilişkilerinizi, evliliğinizi, ortaklığınızı ve sahip olduğunuz maddi-manevi değerleri ilgilendiren Venüs, sizi hedeflerinizi, kariyerinizi, işinizi gözden geçirmeye, süregelen şartlardan ne kadar tatmin olduğunuzu sorgulamaya yöneltiyor.

Jüpiter, 12 Nisan ayında Neptün ile 12.evinizde kavuşum yapacak. Bu dönem civarı spritüel konulara, arınma faaliyetlerine, yardım çalışmalarına yönelebilirsiniz. Bilinçaltınızı daha rahat, huzurlu hissedebilirsiniz. Kapanıp, çalışmanız, hazırlamanız gereken özellikle de yaratıcılığı gerektiren konularınız varsa bunlarla uğraşabilirsiniz.

Jüpiter, 11 Mayıs – 28 Ekim arası ile 20 Aralık – 17 Mayıs 2023 arası burcunuzda olacak. Bu sizi büyümeye yönelik daha istekli yapacak. Doğru kullanıldığında girişimlerinizi destekleyebilir ki 2023 Mayıs’ını takiben size kazanç olarak dönebilir.  

Tutulmalar kendi kazanımlarınızı, ortaklı, hisseli paraları, eşinizin kazancını, kredi, vergi, borç, nafaka, miras konularını hareketlendirmekte. Nisan’daki tutulma avantaj  getirebilir. Kredi, borç, vergi ödemelerinize dikkat etmenizi öneririm. Kendi kaynaklarınıza güvenmeniz gereken bir yıl. Yaz aylarında kaynaklarınızla ilgili daha fazla koşturabileceğiniz gibi harcamalarınız da artabilir.

Kova burcunda yolculuğuna devam eden Satürn 11.evinizde arkadaşlarınız, sosyal gruplar, organizasyonlar içindeki durumunuzla ilgili sorumluluklarınıza, gerekli düzenlemeler yapmanıza dikkati çekerken, hayata dair umutlarınızı da etkilemekte. Hayatınızdan bazı insanları eleyebilirsiniz. Sorumluluklarınız artabilir ya da bazılarını bırakabilirsiniz. İşinizden elde ettiğiniz gelirin, kazanımlarınızı olumsuz etkilememesi için akılcı adımlarla ilerlemenizi öneririm.

Yönetici gezegeniniz Mars, 20 Ağustos – 25 Mart arası kardeşler, yakın akrabalar, komşular, eğitim ve ticari faaliyetler, iletişim, basın-yayın, yazım konularında aktif ve mücadeleci olmaya yöneltecek. Retro yapacağı 29 Ekim ve 13 Ocak 2023 arasında sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kardeş ve akrabalarla çatışmalar, faaliyetlerle ilgili aksamalar, problemler, attığınız adımların yeniden üzerinden geçmenizi gerektiren durumlar mümkündür. Yollarınızda, seyahatlerinizde iptaller, gecikmeler, sorunlar yaşanabilir. Bu süreçte yeni işlere başlamak yerine, elinizdekileri tamamlamaya dikkat edin.

Boğa ve yükselen Boğa :

2022’ye 29 Ocak’a kadar 9.evinizde retro yapan yöneticiniz Venüs ile giriyorsunuz. Kendinizle ilgili sağlığınız, attığınız adımlar, yakın çevreniz ve gündelik yaşam koşullarınızı, iş hayatınızı ilgilendiren Venüs yurtdışını ilgilendiren işlerde, seyahatlerinizde, tanıtım, basın-yayın, eğitim, hukuksal işlerinizde geri dönüp bakmanız, üzerinden geçmeniz gereken durumları işaret etmekte. Venüs’ün retrosunu 29 Ocak’ta sonlandıracağını hatırlayarak, önemli başlangıçlarınız, işleriniz varsa ve bunların aciliyeti yoksa, bu tarihten sonraya bırakabilirsiniz.

Jüpiter, 11 Mayıs’a kadar arkadaşlarınızı, sosyal gruplarınızı ve işinizden kazancınızı ilgilendiren alanda size güzel etkiler verecek. Çevre gelişimi, maddi, manevi destek ve grup faaliyetlerinde ödüllenme, kazancınızda artış yaşayabilirsiniz. Sonrasında 28 Ekim’e kadar içsel alanda kendinizi keşfetmenize, spritüel çalışmalar yapmanıza, yardım faaliyetlerinde bulunmanıza yardımcı olacak. Yaratıcı faaliyetlerle uğraşıyorsanız, bu süreçte kapanıp, hazırlamanız gereken işlerinize odaklanabilirsiniz.

Tutulmalar sizi fazlasıyla ilgilendiriyor. Attığınız adımları, sağlığınızı, girişimlerinizi, her türlü ikili ilişkinizi, evlilik, ortaklık gibi konuları ilgilendirmekte. Burcunuzdaki Uranüs’ün de etkisiyle kimsenin beklemediği şekilde davranabilir ve şartlarınızı değiştirme, özgürleşme yolunu seçebilirsiniz. Ortakli, birlikte yapılan işlere değil özenle değerlendirilmiş, kendi atacağınız adımlara güvenmenizi öneririm.

Kova burcunda transit eden Satürn, sizin hedeflerinizi, işinizi, statünüzü işaret ederek, bu alanlardaki sorumluluklarınıza, düzenlemelere dikkati çekmekte. İş kayıpları ya da sorumluluklarınızın artması, sosyal statü değişimleri gelebilir. Ailevi konuların baskısını hissedebilirsiniz.

Mars, 20 Ağustos – 25 Mart 2023 arası parasal konularla, kazanımlarınızla ilgili sizi daha atak ve mücadeleci yapacak. 29 Ekim ve 13 Ocak 2023 tarihleri arasındaki retrosunda ticari faaliyetlerinizde, harcamalarınızda dikkatli olmanızı öneririm. Bu konulardaki girişimleriniz beklentilerinizi karşılamayabilir, sorun çıkartabilir. Harcamalarınızın dengesini önemseyin.

İkizler ve yükselen İkizler :

2022  yılına 8.evinizde retro yapmakta olan Venüs ile girmektesiniz. 29 Ocak’a kadar sürecek bu dönemde kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras gibi konulara dikkatli çekmekte. Ödemelerinizi aksatmamaya dikkat edin. Geçmişe dönük konular önünüze gelebilir. Eşinizin kazancında azalma olabilir.

Jüpiter, sene başından 11 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim- 20 Aralık arasında  statünüzü, kariyerinizi, işinizi, hedeflerinizi ilgilendiren alanda size büyüme adına destek vermekte. Tanınırlığınız, şansınız artabilir.  Statünüz  yükselebilir. 28 Ekim’e kadarki süreçte ise kazancınızın arttığını, arkadaşlıklarınızın, sosyal çevrenizin genişlediğini, gruplar, dernekler içindeki faaliyetlerinizden ödüllendiğinizi görebilirsiniz. İleriye yönelik iyimserliğiniz artabilir.

Tutulmalar sağlığınızı, bilinçaltınızı, günlük rutininizi, iş ortamınızı ilgilendiren alanlarda etkilemekte. İş ya da sağlık sorunları yaşamanız durumunda içe dönmeniz, dinlenmeniz sizi rahatlatacaktır. Meditasyon, yoga ya da sizi rahatlatacağınıza inandığınız çeşitli bilinçaltı tekniklerini kullanmanızı, yardım faaliyetlerine yönelmenizi öneririm.

Kova burcundaki Satürn, sizi eğitim, hukuksal, yurtdışını ilgilendiren konularınız varsa, basın-yayın, tanıtım faaliyetlerinizde gerekli düzenlemeler yapmanızı işaret etmekte. Sorumluluklarınızı almanız, hayatınıza yönelik değişimleri yapmanız, bakış açınızı da değiştirecek.

Mars, 20 Ağustos’tan 2023 Mart  ikinci yarısına kadar burcunuzda olacak ve sizin temponuzu yükseltecek. Halletmeniz gereken işlerle ilgili daha risk aldığınızı, mücadeleci davrandığınızı görebileceksiniz. Ancak 29 Ekim ve 13 Ocak 2023 arası retro yapacağı dönemde adımlarınızda aksamalar, enerjinizde düşüş yaşayabilirsiniz. Sağlığa, strese, kazalara, yaralanmalara da dikkat etmeniz gerekmekte.

Yengeç ve yükselen Yengeç :

2022 yılına 7.evinizde retro yapan Venüs ile giriyorsunuz.  Her türlü ikili ilişkiler, ortaklıklar, davalarla ilgili konularda problemler yaşanabilir. Süre gelen durumları sorgulayıp, üzerinde değerlendirme yapmanız gerekebilir.

Jüpiter, yılın başından 11 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında  size  hukuksal, eğitim, uluslararası konularda, seyahatlerde, basın-yayın, tanıtım gibi faaliyetlerinizde destek vermekte. Senenin diğer dilimlerinde ise işinizi, hedeflerinizi, statünüzü ilgilendiren konularda büyümeniz, tanınırlığınızın artması, hedeflerinize ulaşabilmeniz adına size şans vermekte.  

Tutulmalar çocuklar, arkadaşlıklar, sosyal çevre, hayata dair umutlarınızı etkilemekte. Kendinizi daha geniş çevrelerde, sosyal gruplarda gösterebileceğiniz fırsatlar yakalayabilir, kazancınıza avantaj olarak etki etmesini sağlayabilirsiniz. Organizasyonlarda, derneklerde daha fazla faaliyet göstermenizi öneririm. Bu durum kazancınıza da yansıyabilir.

Kova burcundaki Satürn, kredi, vergi, burs, nafaka, miras gibi konularda size baskısını hissettirirken, bu alanlarda yapılandırmanız gereken durumlar olabilir. Eşiniz, ortağınızın finansal sorunları olabilir. Dışarıdan beklediğiniz para varsa gecikebilir, düşündüğünüz gibi olmayabilir.

Mars, 20 Ağustos tan itibaren 12. Evinizde transit edecek. Bu süreçte şartları kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Gizli düşmanlıklar, sağlık konuları, istediğiniz adımları atamama mümkündür. Sağlığınızın yanı sıra güvenliğinize dikkat edin. Mars’ın retro yapacağı 29 Ekim – 13 Ocak 2023 tarihleri arası biraz daha zorlanabilirsiniz.

Aslan ve yükselen Aslan :

2022’ye  6. evinizde retro yapan Venüs ile giriyorsunuz. Kardeş, yakın akraba ilişkilerinizi, eğitimle, ticari faaliyetlerle ilgili konularınızı, düşünce yapınızı, hedeflerinizle, işinizle, statünüzle ilgili gelişmeleri ilgilendiren bu görünüm bir yandan günlük, iş  hayatınızdaki düzene diğer yandan sağlığınızla ilgili konulara dönüp, bakmanızı, değerlendirme yapmanızı işaret etmekte.

Jüpiter, yılın başından 11 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında  kredi, borç, vergi, nafaka gibi ödemelerde, miras konularında, dışarıdan gelebilecek gelirlerde size şans verecek. Yılın kalan bölümünde ise yurtdışını, yabancıları ilgilendiren gelişmeler, hukuksal, akademik, basın-yayın, tanıtım faaliyetlerinizde size destek olacak. Gelişmelerle hayata bakışınızı etkileyecek.

Tutulmalar aile, ev, emlak, iş, kariyer konularınızı, hedeflerinizi, hayatınızı baştan ayağa değiştirecek şekilde etkilemekte. İş ve yer değişimleri yaşayabilir, ailenizle ilgili  beklenmedik değişimler, toplumsal durumunuzu etkileyen gelişmeler yaşayabilirsiniz. İşinize, hedeflerinize odaklanmanızı öneririm. Yapabileceklerinizi sıra dışı dokunuşlarla başkalarına da gösterebilirsiniz.

Kova’daki Satürn, evlilik, ortaklık gibi her türlü ikili ilişkilerinizi, davalarınızı ve açık düşmanlıklarla ilgili konuları etkilemekte. Uranüs’ün ve tutulmaların da etkisiyle, ilişkiler bazında kararlar alarak, hayatınıza gelmesi gereken değişimi getireceksiniz. Eş ya da ortağınızla ilgili problemler size yansıyabilir.

Mars, 20 Ağustos – 25 Mart 2023 arası arkadaşlarınızı, gruplar, organizasyonlar içindeki faaliyetlerinizi ilgilendiren konularla ilgili sizi daha atak, mücadeleci kılacak. Sosyal ortamlarda bulunup, kazancınızı arttırmak için efor sarf ederken, harcamalarınız da artabilir. 29 Ekim-13 Ocak 2023 tarihleri arasında retro sürecinde bu konularda temponuz düşürebilir. Adımlarınızda destek bulmakta zorlanabilirsiniz.

Başak ve yükselen Başak :

2022 yılına 5.evinizde retro yapan Venüs ile girmektesiniz. Bu durum çocuklar ve aşk hayatınızda, yaratıcı yönlerinizi sergilemenizde, sevgi alış verişinde problemlere yol açabilir. Hayattan yeterince keyif alamadığınızı hissedebilirsiniz. Dolayısıyla geri dönüp, sorgulamanız, değerlendirme yapmanız gerekmekte. Eski sevgiliniz geri dönek isteyebilir. Spekülatif konularda dikkatli olunması gereken bir zaman dilimi.

Jüpiter, yılın başından 11 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında her türlü ikili ilişkide, evliliklerde, ortaklıklarda, davalarınızda size büyüme, gelişme adına yardımcı olmakta. Yılın kalan bölümünde ise kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras gibi konularda, davalardan elde edebileceğiniz gelirde avantaj sağlayacak.

Tutulmalar kardeşler, akrabalar, eğitim, ticari faaliyetler, basın-yayın, tanıtım, yazım, seyahatler, uluslar arası, hukuksal konularda hayatınızı ve bakış açınızı değiştirecek etkilerle gelmekte. Sürpriz gelişmelerle, sıra dışı tarzınızı büyümeye yönelik, gelişmeye kullanabilirsiniz. Kardeşlerle, yakın akrabalarla ilgili durumlar yorabilir.

Kova’daki Satürn günlük ve iş hayatınız, sağlığınız konusundaki konuları etkilemekte. Bunlarla ilgili yeni düzenlemelerinizi yapabilir, gerekli sorumluluğu alabilirsiniz. Eşinizin şartları kontrol etmekte zorlandığı durumlar sizi etkileyebilir.

Mars, 20 Ağustos’tan itibaren hedeflerinizi, işinizi, statünüzü ve ailenizi ilgilendiren konularla ilgili çok daha aktif, mücadeleci olmanıza sebep olacak. 29 Ekim-13 Ocak 2023 tarihleri arasındaki retrosunda bu konularda aksamaları yaşayabilir, zorlanabilirsiniz. Üstlerinizle çatışmalar, hedeflerinle ilgili boşa çıkan, yeniden denemek durumunda olduğunuz adımlarınız olasıdır.

Terazi ve yükselen Terazi :

2022’ye 4.evinizde retro yapan yöneticiniz Venüs ile girmektesiniz. 29 Ocak’a kadar sürecek bu durum ev ve aile hayatınızı, köklerinizle ilişkilerinizi, emlak, arsa gibi alım satım işlerinizi etkilemekte. Sevginin yeterince hissedilmemesine, maddi manevi değer konusunda problemlere neden olabilecek bu görünüm, geriye dönük sorgulama, değerlendirme yapmanızı anlatmakta.

Jüpiter, yılın başından 11 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında iş ve günlük hayatınızın temposunu arttırırken, sağlıkla ilgili problemleriniz varsa üzerine eğilip, halletmenize fırsat tanıyacak. Yılın kalan bölümünde ise ikili ilişkilerinizde, evlilikleriniz, ortaklıklarınızda, davalarınızda size destek, büyüme, ilerleme şansı verecek.

Tutulmalar finansal konuları, kredi, vergi, borç, nafaka, miras gibi konularınızı, eşinizin, ortağınızın kaynaklarını ilgilendiren gelişmeleri işaret etmekte. Eşinizden, ortağınızdan ya da dışarıdan gelebilecek kaynaklar konusunda şanslısınız. Kendi kazanımlarınız konusunda hassas, dengenizin bozulmasına fırsat vermeden ilerlemenizi öneririm.

Kova’daki Satürn çocuklarınız, aşk hayatınız, yaratıcı yönlerinizi ilgilendiren konularda sorumluluklarınızı, gerekli noktalara dokunuşla yeniden düzenlemeler adına desteği işaret etmekte.

Mars, 20 Ağustos’tan itibaren akademik, hukuksal, yabancıları, yurtdışını ilgilendiren konular, seyahatler, basın-yayın, tanıtım  işlerinizi ilgilendiren alanda sizi hareketlendirecek ve daha mücadeleci yapacak. 29 Ekim – 13 Ocak tarihleri arasındaki retrosında temponuz biraz düşebilir, aksamalarla karşılaşabilirsiniz.

Akrep ve yükselen Akrep :

2022 yılına 29 Ocak’a kadar  3.evinizde retro yapan Venüs etkisi ile girmektesiniz. Bu durum kardeşler, yakın akrabalar ile ilişkilerinizi, eğitim, ticari faaliyetlerinizi etkilemekte. Sevginin hissedilememesi, uyum, uzlaşı zemini yaratılamaması, hukuksal sorunlara zemin hazırlanması ve maddi manevi değerler konusunda problem yaratabilir.

Jüpiter, yılın başından 11 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında çocuklar, aşk hayatınız, spekülatif konular ve yaratıcı yönlerinizi kullanabilmeniz için sizi desteklemekte. Yılın kalan bölümünde ise günlük ve iş hayatınız, sağlığınızla ilgili gelişmelere dikkati çekmekte. Bu alanda gelişme şansı yakalayabilirsiniz.

Tutulmalar sizi oldukça ilgilendirmekte. Kişisel girişimleriniz, sağlığınız, ikili ilişkileriniz, evliliğiniz, ortaklığınız, davalar konusunda kadersel gelişmelere açıksınız. İkili ilişkilerden, birlikteliklerden yana şansınız görünmekte. Buna karşın kendi adımlarınızı dikkatli atmanızı öneririm. En yakınlarınızdan gördükleriniz arasında eleme yapabilir, kayıp yaşayabilirsiniz.

Kova’daki Satürn ev, aile, kökleriniz, emlak, arsa gibi konularda size sorumluluklarınızı hatırlatarak, düzenleme gereken noktalara yoğunlaşmanızı sağlıyor. Ebeveynlerle ilgili konular yorabilir. Yer değişimleri, ev, arsa alımları gündeminize gelebilir.

Yönetici gezegeniniz Mars, 20 Ağustos’tan itibaren kredi, borç, vergi, nafaka, miras gibi finansal konularda, eşin, ortağın kaynakları ile ilgili daha hareketli ve mücadeleci olmanızı getirmekte.  29 Ekim – 13 Ocak tarihleri arasındaki retrosunda, bu konularla ilgili problemlerle karşılaşabilirsiniz.Ameliyatla ilgili konularınız varsa ve eğer doktorunuz da uygun görüyorsa, bu tarihler dışını düşünebilirsiniz.

Yay ve yükselen Yay :

2022 yılına 29 Ocak’a kadar devam edecek olan 2.evinizdeki Venüs retrosu ile giriyorsunuz.  Maddi-manevi kaynaklarınızı, gelir-gider dengenizi, taşınabilir mallarınızı, kendinize verdiğiniz değeri etkileyen bu görünüm finansal konularda riskli, sonradan pişman olacağınız hamleler yapmamanız için uyarmakta.

Jüpiter, yılın başından 11 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında ev, aile, köklerinizle ilgili konular, emlak, arsa işlerinde size gelişme, büyüme şansı tanıyacak.  Yılın kalan bölümünde ise çocuklarınız, aşk hayatınız, yaratıcı yönlerinizle ilgili sizi destekleyecek.

Tutulmalar artık burcunuzdan çıktı. Sizi günlük ve iş hayatınız, sağlığınız, bilinçaltınızı etkileyen gelişmeler, kontrol etmekte zorlanabileceğiniz, farkına varamadığınız, fedakarlık gerektiren durumlarla ilgili olarak etkilemekte. İş koşullarınızda ve sağlığınızda beklenmedik gelişmelere açıksınız. Sağlığınızı önemsemeniz gereken bir dönem. Şartlar sizi psikolojik olarak zorlarsa işinize yoğunlaşmayı seçmenizi öneririm.

Kova’daki Satürn kardeşler, yakın akrabalar, komşular, eğitim, zihinsel, ticari faaliyetler, yazım, basım işleri gibi faaliyetlerinizde, kısa yollarınızda sizi destekleyecek., Sorumluluklarınızı hatırlatarak bu konularda gerekli düzenlemelerle, ilerlemenizi isteyecek.

Mars, 20 Ağustos- 25 Mart 2023 arası ikili ilişkileri, evlilik ve ortaklıkları, davaları, açık düşmanlıkları ilgilendiren konularla sizi daha mücadeleci, yüksek tempoda tutacak. Retro yapacağı 29 Ekim-13 Ocak tarihleri arasında bu konularda çatışmalara, problemlere açıksınız.  Düşmanlıklara açık bir süreç. Sağlığa da özen göstermenizi öneririm.

Oğlak ve yükselen Oğlak :

2022 yılına 29 Ocak’a kadar devam edecek olan burcunuzdaki Venüs  retrosu ile girmektesiniz. Kendinize ait adımlarınızı, hayatı ele alışınız, başlamak istediğiniz projeleri, sağlıkla, fiziksel görünümünüzle ve en yakınızdakilerle ilgili konuları, değerlerinizi size sorgulattıracak. Adımlarınızı retro bitiminden sonra atmanızı öneririm.

Jüpiter, yılın başından 11 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında kardeşler, yakın akrabalar, komşular, eğitim, zihinsel ve ticari faaliyetler, kısa seyahatler, yollar, yazım, basım işleri gibi konularınızda size destek, bolluk verecek. Yılın kalan bölümünde ise ev, aile, emlak, arsa konularında ise gelişme, genişleme şansı tanıyacak.

Tutulmalar çocuklarınızı, aşk hayatınızı, yaratıcı yönlerinizi, arkadaşlarınızı, sosyal gruplar, organizasyonlar içindeki faaliyetlerinizi ve işinizden kazandıklarınızı ilgilendirmekte. Kalabalık gruplar içinden geri durup, hobilerinizi, yaratıcı yönlerinizi geliştirmeyi ihmal etmeyin. Dernek faaliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Kalabalıklar yerine daha yakın ve dar çevrelerde, çocuklarınızla, sevdiğinizle zaman geçirmek size iyi gelecektir.

Kova’daki Satürn  para konularında, alacak, verecek dengenize, sahip olduğunuz maddi-manevi değerlere göz atarak, disiplinli bir şekilde ilerlemenizi istemekte. Bu dönem kaynaklarınızda daralma olabilir ve bu durum size güven eksikliği, endişe olarak yansıyabilir. Harcamalarınızı dengenizi bozmayacak şekilde ayarlamayı, uzun soluklu para politikası oluşturmayı önemseyin.

Mars, 20 Ağustos- 25 Mart 2023 arası günlük ve iş hayatınızı, sağlığınızı ilgilendiren konularda sizi daha aktif,  mücadeleci yapacak. . Retro yapacağı 29 Ekim-13 Ocak tarihleri arasında enerjiniz düşebilir. Birtakım problemlerle karşılaşabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerle sorun yaşayabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç.

Kova ve yükselen Kova :

2022’ye 29 Ocak’a kadar devam edecek olan 12.evinizdeki Venüs retrosu ile girmektesiniz. Bilinçaltınızı, kontrol etmekte zorlanabileceğiniz olayları, inzivaya çekilme arzusunu anlatan bu süreçte sevgi alış verişinde, parasal konularda problemler, kayıplar yaşayabilir, kıskançlıklara muhatap kalabilirsiniz. Sizi rahatlatacak faaliyetlerde bulunmayı ihmal etmeyin.

Jüpiter, yılın başından 11 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında maddi-manevi kazançlarınızı destekleyerek, büyümenize fırsat verecek. Yılın kalan bölümünde ise kardeşler, yakın akrabalar, komşularla ilişkilerde, eğitim, zihinsel, ticari, iletişim  konularda, yazım, basım gibi işlerde, kısa seyahatlerinizde bolluk, genişleme, yeni fırsatlar getirebilir.

Tutulmalar sizi ev, aile, kökler, emlak, arsa, hedefleriniz, statünüz ve işinizle ilgili etkilemekte. Ev, aile konularında, evlenme konusunda, yer değişimlerinde şanslısınız. Buna karşılık hedeflerinizde, işinizi, statünüzü ilgilendiren değişimler, bazıları için kayıplar söz konusu olabilir. Özel alanınıza, evinize çekilmeyi ihmal etmeyin.

Yönetici gezegeniniz Satürn, burcunuzdaki transitine devam etmekte. Kendinizle ilgili sağlık dahil her konuda, atacağınız adımlarda, girişimlerinizde sizi biraz baskılıyor, disiplinli adımlara, gereken noktalarda törpülenmelere zorluyor. Kendi yerinde olduğu için size aslında ileriye dönük konularda daha sağlam yürüme imkanı tanıyor. Doğru yönetebildiğiniz taktirde bu yoldan galip çıkacak sizsiniz.

Mars, 20 Ağustos- 25 Mart 2023 arası çocuklarla, aşk hayatınızla ilgili konularda, yaratıcı yönlerinizi, hobilerinizi ilgilendiren işlerde sizi daha hareketli, mücadeleci yapacak. Retro yapacağı 29 Ekim-13 Ocak tarihleri arasında enerjiniz düşebilir. Bu konularda bazı sorunlarla, gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Spekülatörler için riskli bir süreç olabilir.

Balık ve yükselen Balık :

2022 yılına 29 Ocak’a kadart sürecek olan ve 11.evinizdeki  Venüs retrosu ile girmektesiniz. Arkadaşlar, gruplarınız, organizasyonlar ve işinizde kazancınızı etkileyen bu görünüm hem finansal konularda hem de sevgiyi alış-verişte sizi zorlayabilir. Bu dönemde sosyal ortamlarda bulunmakta geri durabilirsiniz.

Jüpiter yılın başından 11 Mayıs’a kadar ve 28 Ekim – 20 Aralık tarihleri arasında burcunuzda transit yapacak. Bu durum kendinizi göstermenizde, girişimlerinizde, sizinle ilgili her konuda  büyüme, genişleme adına şans verecek. Hayatın akışına kapılıp, keyif alabilirsiniz. Yılın kalan bölümünde ise maddi-manevi kazanımlarınızı, finansal konularınızı, sahip olduklarınızı etkileyecek. Kazancınız artabilir. Bu durum sizin kendinize güveninizi de yükseltebilir.

Tutulmalar kardeşler, akrabalar, eğitim, ticaret, iletişim, yollar, seyahatler, basın-yayın gibi işlerinizi ilgilendiren konuları etkilemekte. Zorlamadan hayata bakışınızı etkileyecek. Yakınlarınızla ilişkilerinin daha geliştiği bir süreçten geçiyorsunuz. Ticaret, eğitim, basın-yayın konularında ülke içinden, yerel, bizden olandan yana yürümeye gayret edin.

Kova’daki Satürn, 12.evinizden geçerken, şartları kontrol etmekte zorlanılan durumlara ve  sizi izole olmaya yöneltebilir. Sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken süreçte, bilinçaltınızı rahatlatacak şeylerle uğraşmanızı, yardım faaliyetlerine katılmanızı öneririm. Kapanıp, çalışarak varsa elinizdeki projelerinizi Satürn’ün burcunuzdan geçişine hazırlayabilirsiniz. Yeni bir düzene, konuya geçişe ön hazırlık gibi kullanabilirsiniz.

Mars, 20 Ağustos- 25 Mart 2023 arası ev, aile, kökler, gayrimenkul işleri ile  ilgili sizi daha aktif, mücadeleci yapacak. Taşınma, tamirat işleriyle uğraşabilirsiniz. Ailenizle ilgilenmeniz gerekebilir. Güvenliğinize dikkat edin. Retro yapacağı 29 Ekim-13 Ocak tarihleri arasında enerjiniz düşebilir. Konularınızla ilgili problemlerle karşılaşabilirsiniz. Aile içinde tartışmalar yükselebilir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s