19 MAYIS BOĞA BURCUNDA YENİAY

Genel anlamıyla yeniay

19 Mayıs günü saat 18:53’de Boğa burcunun 28°25’ derecesinde yeniay meydana gelecek. Yeniaya ev sahipliğini Boğa burcu yapıyor. Boğa, dünyevi değerlere, maddi-manevi kazanımlarla, sahip olduklarına sıkı bağlılıkla ilgilidir. Değişime direnç gösterirken, tehlike baş gösterdiğinde büyük öfkeyle tepki verir. Kadınlara yönelik çalışanlar, sanatçılar, mimarlar, dekoratörler,  tasarımcılar, galericiler, mücevherciler, kumaşçılar, terziler, modacılar, güzellik merkezleri, kuaförler, parfümericiler ve finansçılarla ilişkilidir. Dolayısıyla yeniay sürecinde Boğa özellikleri ile birlikte, bu gruplara ait  gelişmeleri de daha belirgin gözlemleyebiliriz.

Yeniay sürecinde iletişim, anlama, anlatma, fikir alışverişinde bulunmanın yanı sıra harekete geçmekte kolay görünmemekte. Buna karşılık duygu yoğunluğunun, kırılganlıkların, değişken şartların beraberinde yeniye direnç, sahip olunanları koruma ve güvenli alan yaratabilme dürtüsü kendini fazlasıyla hissettirecek.

Yükselende Akrep burcunu ve beraberinde tetiklenen 5 Mayıs tutulmasını görmekteyiz. Akrep doğası gereği ketum, kuşkucu, uç noktada krizleri deneyimlere yönelimi, yıkıcılığıyla bilinir. Ve 5 Mayıs tutulmasının işaret ettiği konular da bu tarzda ele alınacak görünmekte. Bu dereceye düzene, materyale önem vermek, pratik çözüm üretebilmek, bilgelik, entelektüellikle ilişkili Acrux ve Menket sabit yıldızlarının etkisi bulunmakta.

Güneş ve Ay ise travmatik, dramatik durumları, sonuçları, boğulmaları, boyun, boğaz bölgesi ile ilişkili problemleri anlatan ve  en sert sabit yıldızlardan biri olan Algol ile birlikte.

Boğa burcunda yeniayın bireysel haritalarda işaret ettiği konular

Boğa burcunda meydana gelecek yeniayda evlilikler, ortaklıklar dahil her türlü ikili ilişkiler, danışmanlıklar, anlaşmalar, açık düşmanlıklar, davalar ana konu başlıklarını oluşturacak.

Sabit burçların 25-30, değişken burçların 0-1, öncü burçların 11-15 dereceleri arasında gezegenleri, önemli kombinasyonları bulunanlar, yeniaydan öncelikli etkileneceklerdir. (Öncü burçlar : Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak ; Değişken burçlar: İkizler, Başak, Yay, Balık)

Sahiplenilme noktasındaki benim-bizim dengesine etki edecek yeniay süreci yaşayacağız. İkili ilişkiler, ortaklıklar ve partnerlik mi rekabet mi seçimi ile ilgili durumları sonlandırabilmek adına bir yola girileceğine tanık olacağız. Taraflar arasında başta bazı görüşme gayreti görünse de işbirliği için desteğe ihtiyaç duymakta. Bu noktada güç dengesini değiştirmek adına geleceğe dönük beklentilerinizi gerçekçi analiz etmenizi, daha sakin ve kararlı adımlarla, şartları fazla abartmadan yol almanızı öneririm ki Algol’lü yeniay, dramatik problemlere yol açmasın. Beklenmedik, ani gelişmeler, hedefinizi, statünüzü etkileyebileceği gibi, kontrol etmekte zorlanılabilecek olayları da doğurabilir.  Bazıları evliliğinde, varsa ortaklı işlerinde, danışmanlıklarında koşullardaki bozulmalardan ötürü bir şeylerin kesildiğini görebilir. Açık düşmanlıklarla, davalarla karşılaşılabilinir. Haritasında destek alanlar için bu dönem çeşitli konularda önemli kazanımlara işaret edebilir. Bunlar maddi ya da manevi her neyse dönüşümle gelen bir doygunluğu da verebilir. Destek bulamayanlar içinse tersini söyleyebiliriz. Yani atılan adımlar, kadersel dönüşümlerle gelecek. Evlilikler, finansal, ailevi konular, davalar, resmi işler, liyakatlar bu dönem etki altında görünmekte. Bu dönemde uğraşmanız gereken çok sayıda iş olabileceği gibi bunlar elinizde olmayan sebeplerle aksayabilir. Sağlık konularına özen gösterilmesi gerekmekte. Boyun, boğaz, apandist sorunlarının yanı sıra üreme organlarına, göğüslere bağlı problemler de bu süreçte daha belirginleşebilir. Seyahatleriniz, eğitimlerinizle ilgili gelişmelerle uğraşabilirsiniz. Günlük hayat düzeninizi, işinizi etkileyen durumlar, varsa emeklilikle ilgili durumlar gündeminizi oluşturabilir. Son yaşanılan iki tutulma da bu yeniayla tetikleniyor. Bir yandan Ay tutulmasının sizi etkilediği konularla ilgili girişimleriniz olabilir. Diğer yandan güneş tutulmasının etkilediği konularda şartların daha büyüdüğünü, bunların hukuksal, finansal, eğitim, varsa yurtdışını ilgilendiren konular gibi çeşitli anlamlarla size artı ya da eksi değer olarak yansıdığını görebilirsiniz. İki tutulmanın etkilediği konular birbirlerine bağlanabilir. 

Boğa yeniayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler, yeni başlangıçlar

İkizler ve yükselen İkizler :  Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar.    

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunulan organizasyonlar, gruplar ile ilgili gelişmeler

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Başak ve yükselen Başaklar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesini etkileyen gelişmeler

Terazi ve yükselen Teraziler için : Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları.  

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri

Yay ve yükselen Yaylar için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatı, orta uzunluktaki seyahatler

Kova ve yükselen Kovalar için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları

Balık ve yükselen Balıklar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar

Ülkemiz ve Boğa yeniayı

19 Mayıs’ta Boğa burcunda meydana gelen yeniay meclisi, belediyeleri, yerel yönetimleri, yasamayı, ulusal varlığımızı, yabancı ülkelerle olan anlaşmaları, borsayı, spor kulüplerini, aynı zamanda gizli işleri, düşmanlıkları, kontrol edilmesi zor durumları, uyuşturucu, suikast gibi konuları, hastaneleri, hapishaneleri, büyükbaş hayvancılığı da ana başlıklar olarak işaret etmekte.

14 Mayıs ardından yaşanacak bu yeniay, sahip olunanlara yönelik değişime geçilebilmesi için bazı mücadeleleri beraberinde getirebilir. Meclisi, buradaki dağılımları, partilerin içindeki kliklerin ivmelenmesini görebiliriz. Her iki tutulmanın etkilerinin de tetikleneceği, beklenmedik olayları görebiliriz. Seçim sonuçlarına, meclis aritmetiğine yönelik itirazları görebiliriz. Agresyonun ivmelenmesi, güvenliği ilgilendiren sorunları beraberinde getirebilir. Ayın 22’si ile birlikte sokaklar daha hareketlenebilir. Şartları kontrol etmek kolay olmayabilir. Yani ana gündem seçim! Boğa yeniayı sürecinde harcamalar daha artabilir. Finans piyasalarında, borsada dalgalanmalar beklenebilir. Gelişmeler sadece seçim ve finansal değil hukuksal konular da gündem oluşturabilir. Beklenmeyenin beklenileceği şartlar oluşabilir. Genel olarak yönetim değişimi ilgilendiren açılımlar şeklinde görülebilir. Yazılımdan tutun, oy pusulalarına, sayıma, hesaba, internete, her türlü açık ve gizli durumlara dikkatimizi yöneltebiliriz.  Uluslararası ilişkiler, bağlantılar gündem olabilir ki Rusya, İngiltere, ABD isimleri dikkati çekebilir. Deprem olasıdır.

Yukarıda 19 Mayıs günü meydana gelecek yeniayın ülkemize ait astrokartografik haritalarını görmektesiniz. Harita üzerinde işaretli hatlar ve çevresi, dolunay enerjisinden belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s