21 MART KOÇ BURCUNDA YENİAY

Genel anlamıyla yeniay

21 Mart günü saat  20:22’de Koç burcunun 00°49’ derecesinde yeniay meydana gelecek. Ev sahipliğini üstlenen Koç, cesaretli, girişken, rekabete açık, risk alan, beraberinde benmerkezci, huzursuz, öfkeli, kavgacı yapısıyla bilinir.  Bu burç ordu, askerler, polisler, cerrahlar, dişçiler, sporcular, makinistler, tamirciler, itfaiyeciler, kasaplar, marangozlar, metalle çalışanları, demir-çelik sektörü, savaş malzemeleri ile ilgilidir.  Dolayısıyla yeniay sürecinde yukarıda saydığım Koç özellikleriyle birlikte, bu gruplara ait gelişmeleri de daha belirgin gözlemleyebiliriz.

Kısa dönemde ortaya çıkacak yeniay getirilerinde,  şartlar fazlasıyla hareketli, risk almaya, mücadeleye açık. Fakat değişmesi gereken noktalarda tolerans gösterme ve somut, pratik bir sonuç elde etmek çok kolay görünmemekte.

Yükselende politika, diplomasi, adalet, uyum, nezaket, sanat ve genç kadınları da işaret eden Terazi burcu bulunmakta. Bu dereceye sabırla birlikte, kurnazlık, hırs, kindarlık, bencillik ve iş, hukuk, arkadaşlar yoluyla gelebilen kaybı işaret eden Kraz ve Seginus sabit yıldızlarının etkisi bulunmakta.

Işıklar ise Kerb ve Deneb Kaitos etkileşimindeler. Kerb, ilişkilerde sorunları, duygusal problemleri anlatırken, Deneb Kaitos ise asabiyet, kavgacılık, şiddetle ilişkilendirilir.

Koç burcunda yeniayın bireysel haritalarda işaret ettiği konular

Koç burcunda meydana gelecek yeniayda günlük hayat düzenini,  yük gelen işleri, sağlığı, iş ortamını, evcil hayvanları, çocukların sahip oldukları maddi – manevi kazanımları ilgilendiren gelişmeler ana başlıkları oluşturmakta.

Öncü burçların 0-2, değişken burçaların 28-30, sabit burçların 14-16 dereceleri  arasında  gezegenleri, önemli kombinasyonları bulunanlar, yeniaydan öncelikli etkileneceklerdir. (Öncü burçlar : Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak ; Sabit burçlar: Boğa, Aslan, Akrep, Kova ; Değişken burçlar: İkizler, Başak, Yay, Balık)

Yeniay, her türlü ikili ilişkinin dengesinde yeni bir evreye geçişi işaret etmekte.Fakat karşınızdakilerle ilgili durumlar henüz hazırlık aşamasında diyebiliriz. Bir anlaşma, sözleşme, atılmış imza ile ilgili durumlar, plan, program söz konusu olabilir. Bireysel davranmaktan öte işbirliğine yönelmenizi öneririm. Süreç içinde arzularınız, hayalleriniz doğrultusunda büyümek, gelişmek için hareket etmeyi ihmal etmeyerek, mümkün mertebe oldurmaya çalışmak için mücadele edebilirsiniz.  Aslında tüm bu enerjiler hayat felsefenizi etkileyecek durumları da beraberinde getirebilir.  Eğer davalarınız varsa onlarla ilgili efor sarf etmeniz mümkündür. İşinizi, günlük hayatınızın akışını ilgilendiren birtakım gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Sağlığınızı ihmal etmemeye, gereken kontrolleriniz varsa yaptırmaya özen gösterin. Yurtdışını, eğitim, hukuksal, akademik konularınızı ilgilendiren işlerle uğraşabilirsiniz. İkinci evliliğinizle ilgili durumlar sizi uğraştırabileceği gibi ilk evliliğinizse, bu durumda eşiniz ayağına gelen fırsatı kullanabilmek adına yapmak istediği başlangıca hevesli olabilir.Fakat  kontrol etmekte zorlanabileceği durumlar, kırılganlıkları doğurabilir. Üzerine eğilip de enerji harcadığınız konularda istikrar sağlayabildiğiniz taktirde bunun sizin hayatınıza değer katacak önemli dönüşümlere hizmet edeceğini unutmayın. Mart’ın 20 li tarihleriyle birlikte yaşanacak gelişmeler, hemen herkesin hayatında hareketliliği, önemli  aydınlanma sağlayabilecek, beklenmedik durumları getirebilir.  

Koç burcunda gerçekleşecek yeniay, hem 8 Kasım’da Boğa burcunda yaşanılan Ay tutulmasının etkilerini açığa çıkartmakta hem de 25 Ekim’deki Akrep Güneş tutulmasını etkilemekte. Dolayısıyla her iki tutulmada da hangi alanlardan etki alıyorsanız, o konuları aktif görebilirsiniz. Yine bu dönemde gösterebildiğiniz disiplin, kurabildiğiniz sistem ve beraberinde gösterdiğiniz direnç, sınırları belirleme konusunda yaptığınız hamleleriniz,  20 Nisan’da Koç burcunda yaşanacak tutulma ile test edilecek.

Koç yeniayında ana başlıklara göre burçları etkileyecek konular

Koç ve yükselen Koçlar için :  Kişinin kendisini ilgilendiren her konu, motivasyonları, karakteri, kendisini dışarıya ifade ve dış dünyayı algılama tarzı, fiziksel görünüm, sağlık, yakın kişiler, yeni başlangıçlar

Boğa ve yükselen Boğalar için :   Bilinçaltı, gizli düşmanlıklar, zorluklar, kayıplar, hastane, hapishane gibi kapalı yerleri ilgilendiren durumlar, başkalarından gizlenilenler, inzivaya çekilme, kaygılar, bağımlılıklar, bunlardan arınma çalışmaları, fedakarlıklar.    

İkizler ve yükselen İkizler :  Arkadaşlar, sosyal çevre, işten gelen kazancımız, içinde  bulunulan organizasyonlar, gruplar ile ilgili gelişmeler

Yengeç ve yükselen Yengeçler için :  İş, kariyer, statümüz, hedefler, anne, annenin genel sağlık durumu, çocukların iş ortamı, sağlığı, eşin, ortağın babası, ailesi.

Aslan ve yükselen Aslanlar için :  Yüksek öğrenim, yabancılarla ilişkiler, uluslararası işler, uzun seyahatler, hukuksal konular, mahkemeler, hayat felsefesini etkileyen gelişmeler,

Başak ve yükselen Başaklar için :  Kredi, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, kayıplar, ameliyatlar, eşin kazanımları.               

Terazi ve yükselen Teraziler için : Evlilik, eş, ortak, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, çocukların eğitimleri

Akrep ve yükselen Akrepler için :  Günlük işler, yanımızda çalışanlar, iş ortamı, kiracılar, küçük hastalıklar, evcil hayvanlarımız

Yay ve yükselen Yaylar için :  Çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz, aşk hayatı, orta uzunluktaki seyahatler

Oğlak ve yükselen Oğlaklar için :  Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, kardeşin parası, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu, çocukların başkalarından gizledikleri şeyler, hastane, hapishane gibi kapalı yerlerle ilgili durumları, arınma çalışmaları, zorlukları.

Kova ve yükselen Kovalar için :  Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, kuzenler, yeğenler, kısa yollar

Balık ve yükselen Balıklar için :  Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, taşınabilir mallar, verilmiş borçlar, 

Ülkemiz ve Koç yeniayı

Koç yeniayında iktidar, hükümet, konumunda otorite olan tüm üst düzey yöneticiler, ceo lar, mahkemeler, hakimler, savcılar, ordu ve  polis teşkilatı, tanınmış kişiler, kredimizle ilgili gelişmeler ana başlıkları oluşturmakta.

Yılın önemli dönemlerinden geçmeye devam ediyoruz ve adeta dünyanın odak noktalarından birisiyiz diyebiliriz. Bu yeniay, ülkemiz Ay’ını sert etkilemekte. Olacakların herkesin gözü önünde gelişeceğini ve bunların halkı her şekilde ilgilendirdiğini, etkileyeceğini söyleyebiliriz. Seçimle ilgili duyurular, yeniayı geçtikten sonra da propaganda çalışmaların başladığını görebiliriz. Muhalefetin içinde farklı birliktelikleri, ittifakları duyabiliriz. Ekonomiyle, borçlanmayla, silahlarla ilgili bazı anlaşmalar yapılabilir ki bunlar yabancı ülkelerle de bağlantılı olabilir. Uluslararası her konuda, siyaset, ticaret, dolaşım vs. alınacak kararlara, yapılacak anlaşmalarda hızlı kararlar yerine daha sakin incelemek, sonrasında  şartların tatminsizlik yaratmaması adına daha dikkat edilmesi gerekebilir.  Borsada, spekülatif yatırım araçlarında hareketliliği gözlemleyebiliriz. Anayasa çalışmaları ya da yasalara yönelik bazı çalışmalar, eyalet sistemi yine bu dönemde gündemde olabilir. Dönem fikirlerinin salt mücadeleye  odaklılığı, ittifakların zaman zaman sınırlardan uzak konuşmaları, halk üzerinde uyarıcı etki yapabilir. Yöneticilerle ilgili gelişmeler yaşanabilir. Güvenlik açısından dikkatli incelenmesi gereken bir süreç. Petrol, petro-kimya ürünleri, doğal gaz, sıvılar, denizler kaynaklı kazalara, patlamalara ya da oluşabilecek diğer sorunlara, teröre dikkat. Aynı zamanda arka planda yapılmak istenilen gizli faaliyetlerin de olabileceğini ve daha önce ayrı paylaşımda da ifade ettiğim gibi iç tansiyonu ivmelendirebileceğini göz ardı etmeyelim. ABD, Taliban, İngiltere, Irak ilişkileri, onlarla ilgili gelişmeler dikkati  çekebilir. Deprem olasıdır. Geçici sığınmacıları ilgilendiren bazı düzenlemeler için harekete geçilebilir. Bunun yansımaları ilerleyen dilimde ortaya çıkabilir.  

Koç yeniayı, 8 Kasım’da Boğa burcunda yaşadığımız Ay tutulmasının etkilerini harekete geçirmekte. Dolayısıyla bireyselde olduğu gibi ülke haritamız için de tutulmanın etkilerinin aktif olacağı bir süreç yaşayacağız.

Yukarıda Koç burcunda gerçekleşecek yeniayın, ülkemize ait astrokartografik haritasını görmektesiniz. Harita üzerinde işaretli hatlar ve çevresi, dolunay enerjisinden belirgin etkilenmesi olası yerlerdendir.

Azade Öksoy

Yazar:

İstanbul doğumlu olan Azade Öksoy, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur. Astroloji eğitimini Astroart Astroloji Okulu ASA’dan almasının ardından , merkezi İngiltere’de olan Profesyonel Astrologlar Birliği APAI ’nin de sınavlarına girerek, bu kuruluşun üyesi olmuştur. Yanı sıra Profesyonel Astroloji Organizasyonu OPA’nın da üyesidir. Klasik astrolojinin yanı sıra, uranyen astroloji ve asteroidler eğitimini de tamamlamıştır. Uzmanlık alanlarında ise seçimsel , finansal, astrokartografi ve dünya astrolojisi eğitimlerini bitirmiştir. Danışmanlıklarında ve yazılarında klasik ve uranyen astroloji tekniklerini, asteroidler ve uzmanlık dallarıyla beraber kullanmaktadır. Yazılarını Milliyet Gazetesi Blog ve sosyal medya hesaplarından da paylaşmaktadır. Facebook : https://www.facebook.com/azade.oksoy Twitter : https://twitter.com/azade_oksoy Instagram : https://www.instagram.com/azadeoksoy/ Telegram : t.me/azadeoksoy http://blog.milliyet.com.tr/ruhu_azade

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s